Reakcje piłkarzy Bayernu po losowaniu

Ola

13 kwietnia 2013, 09:04

Mundo Deportivo

91 komentarzy

Zawodnicy Bayernu Monachium tuż po losowaniu par półfinałowych Ligi Mistrzów, które skojarzyło ich z Barceloną, krótko ocenili swoje szanse i wyrazili zdanie na temat przeciwnika.

Philipp Lahm: „Mamy 50% szans na awans"
 „To fantastyczne losowanie: mistrz ligi hiszpańskiej 2013 przeciwko mistrzowi ligi niemieckiej 2013. To bez wątpienia będzie pojedynek na szczycie.  Spotkamy się z nimi po raz trzeci w ostatnich czterech latach, tym razem w półfinale. Uważam, że nasze szanse na awans do finału na Wembley wynoszą 50%".

Javi Martínez: „Nie będziemy mieli łatwo"
„Barça to trudny rywal, ale na tym etapie Ligi Mistrzów nie ma już łatwych przeciwników. W ostatnich latach byli absolutnym liderem europejskiej piłki i z tego względu nie będziemy mieli łatwo. Ale jasne, jeśli chcemy być finalistami, nie ma innego wyjścia, jak pokonać Barcelonę".

Thomas Müller: „Nigdy nie grałem przeciwko Barcelonie"
 „Nigdy nie grałem przeciwko Barcelonie, dlatego szczególnie cieszę się na ten dwumecz. Zostały tylko cztery drużyny, więc nie ma już łatwych rywali. Nie będzie prosto, ale podejdziemy do tego etapu pewni siebie".

Manuel Neuer: „To przyspieszony finał"
 „Ale losowanie! To przyspieszony finał. Na pewno oba mecze będą genialne. Zarówno my, piłkarze, jak i kibice, nie możemy się już ich doczekać. Barça ma wyjątkową drużynę i w ostatnich latach zawsze była w pierwszym rzędzie, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym. Oczywiście trzeba będzie bardzo uważać na Messiego, najlepszy zawodnik świata nie może znowu być tak decydującą postacią, jak w spotkaniach rewanżowych z AC Milanem i PSG".

Arjen Robben: „To ładny pojedynek"
„Dla mnie to jest wspaniałe losowanie. To będzie dla nas ładny pojedynek. Cztery najlepsze drużyny europejskie dotarły do półfinału, ale my możemy zagrać z jakąkolwiek z nich. Zasadniczą rzeczą jest, by osiągnąć dobry wynik na Allianz Arena, a później nie popełniać błędów w defensywie na Camp Nou. Ten dwumecz rozstrzygnie się w szczegółach".

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

trzeba strzelić minimum 1 bramke a najlepiej 2 i nie przegrać oczywiście.

nz1,

po tych batach od rezerw Realu Madryt mysle ze juz nie...

Będzie ciekawy mecz, ale szkoda kontuzjowanego Mascherano. Może do meczu odzyska siłę :)

Javi Martínez: „Nie będziemy mieli łatwo"
"W ostatnich latach byli absolutnym liderem europejskiej piłki..." a co.. juz nimi nie sa?

Może i racja ale patrząc na poczynania defensywy barcy w ostatnich meczach LM to nożna się denerwować przed meczami z Bayernem

Znowu zaczyna się to co przed rewanżem z Milanem... Znowu mamy kibiców, którzy nie wierzą w awans, choć tym razem dwumecz się nawet nie zaczął. Więcej wiary, ludzie! Jeśli Barca będzie w dobrej formie to Bayern musi się bardziej bać, nie my. Oni też mają słabsze mecze np. rewanż z Arsenalem, mało wtedy brakowało, żeby odpadli.

Ale za łatwo to nie będzie, nie żebym w Barce nie wierzył no ale..

stawiam na finał barca - borussia

"„To fantastyczne losowanie: mistrz ligi hiszpańskiej 2013 przeciwko mistrzowi ligi niemieckiej 2013" - haha, nawet Lahm już wie kto rządzi w Hiszpanii ; )

macoss94
hehe dokladnie czytam tego goscia poeticus1/2 i mysle co on pisze:D
panie poeticus1/2 chciales zablysnac i sie nie udalo :D juz pewnie nowe konto poleci xD

no tal ale bayern w lidze LM nie miał jeszcze jakiś mocnych rywali..

przejdziemy bajern oni mnieli najtrudniejszego rywala tylko 1 juve visca barca

Ludzie rozumiem, że Bayern to mocna drużyna, ale trochę więcej optymizmu! :)

Philipp Lahm

sie swietnie wypowiedział

Kibice Barcy są zbyt sceptycznie. Drużyba Tito może nie gra zbyt widowiskowo jak Pepa, ale jest skuteczna. NIe chodzi o to, zeby miażdzyć przeciwnika i miec niekorzystny wynika ale o to, żeby swoim czasem słabym meczem osiągac szczyty. Oni w tym zesonie są skuteczni, może prócz meczow z Realem, choć tylko na Camo Now rewanż im nie wyszedł. Bayern jest spokojnie do przejścia - warunek - zagrać dwa dobre spotkania, z walką i zaangażowaniem. Efekt będzie murowany. NIe mozna liczyć tylko na Messiego. Widać, ze Iniesta jest w formie, Alves znakomity, Pique w obronie na poziomie, więc jest dobrze. Xavi też potrafi sie wspiąc na wyżyny, aczkolwiek czasem , aż razi jak spowalnia grę robiąc te swoje kołeczka w śrokdu.

Macoss94
Niezla uwaga
konto usunięte

poeticus1/2
Może mam 15 lat, ale w Barcę wierzę całym sercem, a Ty nie. I taki z Ciebie kibic.

poeticus1/2
Jak mogłeś czytać kilka dni wcześniej, jak losowanie było wczoraj? -_-

poeticus1/2
Jak piłkarze Barcelony wyjdą na boisko z takim nastawieniem jakie posiada część jej pseudo-kibiców to z pewnością tak się stanie.

a co do wypowiedzi pilkarzy prezesow i dyerktorow sportowych to sa zadowoleni, chyba bardziej urzadzaloby ich tylko borussia, kurtuazyjnie mowia ze nie beda pytac pepa o zdanie i ze jup rozpracuje barce na czynniki pierwsze , i tak bedzie , jakbym mial 15 lat jak wiekszosc tutaj kibicow slepa wierzacych w barce to pewnie bym sie z tym nie zgadzal , bayern w tamtym roku byl uzalezniony od robbena odstawili go i teraz jest jeszcze lepszy wszechstronniejszy, my jak nie mamy messiego nie istniejemy z klasowa druzyna .
finala stawiam niestety real -bayern

dziwi mnie, czego ta redakcja nie umiszcza newsów od razu tylko po jakims czasie. ja juz na duma kataloni .pl czytalem te wypowiedzi kilka dni wczesniej i w ogole tutaj informacje docieraja bardzo pozno, w porownaniu do innych stron internetowych, tematycznych klubow, mozna cos z tym zrobic redakcjo?

Jestem dobrej myśli, muszą te dwa mecze zagrać jak w rewanżu z Milanem. Wysoki pressing i strzały z daleka, tego nam trzeba.

Widać ze z Respektem sie wypowiadaja o Barcelonie, szacunek dla nich.
Co do meczu będzie bardzo cięzko jak wspomniał Neuer "Przyspieszony Finał!!"

Mistrz Ligi Hiszpańskiej 2013 hahahah ładny pocisk dla Realu :D

no..nareszcie Leo przetestuje Neuera..

Już nie mogę się doczekać tego fantastycznego dwumeczu! To będą wspaniałe widowiska, jak bardzo chciałoby się tam być na stadionie...może za rok ; D

Spójrzmy na statystyki Barcy i innych w tej Edycji Ligi Mistrzów.

BARCA:
5 wygranych
3 remisy
2 przegrane

Real Madryt:
5 wygranych
3 remisy
2 przegrane

Bayern Monachium:
7 wygranych
1 remis
2 porażki

Borussia Dortmund:
6 wygranych
4 remisy
0 porażek

Widać że póki co drużyny Niemieckie ponad drużyny Hiszpańskie. Zobaczymy jak to wyjdzie w " praniu "

" Ten dwumecz rozstrzygnie się w szczegółach " - No nie wiem... Jeśli zagramy tak beznadziejnie jak w meczu pierwszym z ACM lub drugim z PSG to Bayern nas rozjedzie jak walec...

Kogo to Barca przeszła w tej edycji aby nazywać to przedwczesnym finałem ??? Oni jeszcze nie mieli przeciwnika godnego

VV
Alves Pique Song(Bartra) Alba
Sergio
Xavi Iniesta
Messi Villa Pedro

Henry95,
To ten sam tylko pod innym nickiem. Pamiętacie "barcawiosna"? To on z tymi kamerkami cały czas nawijał. A teraz zmienił nick, bo dostał bana. I poproszę jeszcze raz w imieniu wszystkich użytkowników tej strony, o DOŻYWOTNIEGO BANA dla Henry95.
Dziękuję i miłego dnia życzę.:)

Chciałem ich w finale ale niestety nie wszystko można mieć

Dwie piosenki o Barcelonie, posłuchajcie koniecznie :)

DWIE NUTY O BARCY, ZACHĘCAM DO PRZESŁUCHANIA :)
http://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_529049&feature=iv&src_vid=FJul5yprnJc&v=i9Gssr4Yz10

http://www.youtube.com/watch?v=FJul5yprnJc

To fantastyczne losowanie: mistrz ligi hiszpańskiej 2013 : D Co już możemy się koronować??

@iniesta98
Pique oraz Alba
Ale chciałbym zauważyć ze w sezonie 2008/2009 w rewanżu z Chelsea obrona też była poćwiartowana. Może to dobrego złe początki.

Trzeba dac z siebie wszystko. Damy rade. VeB ;)

john_sacramoni, Fakt,Bayern ma znakomitą obrone. Zgadzam się,musimy strzelić w Monachium,najlepiej wygrać 2-1.

Batigol to był gość ;)

Batigooooooooooool !

komacom

Zamknij morde.

LM wygra w ty roku Real lub Borusia i to jest przykre jak dla mnie jako kibica Barcy. Patrząc na ostatnie 20 lat to puchar wygrywał zawsze gospodarz finału. Czy się uda po raz pierwszy gospodarzom w to wątpię. Losowanie było ułożone wcześnie. Na sile chcą aby Real wygrał. Sprzedawczyki

Z wypowiedzi piłkarzy Bayernu wynika,że podchodzą oczywiście z szacunkiem,ale są pewni,że wygrają z nami.Myślę,że im więcej będą o tym mówić tym lepiej dla nas.
Bayern,oprócz świetnych meczów, potrafi również zagrać słabe mecze,choćby niedawny mecz z Arsenalem,gdzie myśleli,że już są pewni awansu.
Moim zdaniem dobrze by było gdyby Abidal zagrał jako drugi stoper.Tylko pytanie-czy dałby radę zagrać już 70 minut meczu.

będzie trudny dwumecz, ale dla mnie Bayern to główny faworyt do wygrania LM w tym roku

Trzeba ogarnąć naszą obronę.

Dobrze, że teraz będziemy grać mecze w lidze bez Messiego, bo pomoże to drużynie zachowywać się w momencie jak dostanie od Bayernu podwojone indywidualne krycie i wykorzystają pozostałe przestrzenie.

fajnie że prawie nie mamy obrońców

,,Ten dwumecz rozstrzygnie się w szczegółach,, - Święte słowa panie Robben...:P

To nie Tito ma sprowadzić kogoś do teamu tylko zarząd musi sprowadzić prawdziwego trenera do drużyny. Tito to tylko marny asystencik,

Ten dwumecz pokaże Vilanovie, że należy zapomnieć o jakiś Marquinhosach w obronie, a sprowadzić top do defensywy. Bayern w dwoch meczach strzeli lekko cztery bramki; Juventus z obroną solidniejsza stracił cztery.

bedzie dobrze

zgadzam się z Neuerem , to jest przyśpieszony finał

@MESSIah16 Tylko ,że porównywanie graczy PSG do Bayernu to jak porównywanie twoich kolegów z placu do graczy Barcy :)
Jak nie strzelimy bramki w Monachium to będzie krucho , bo raczej my na zero z tyłu w żadnym z meczów nie zagramy :

ale Arsenal jakos wygral z Bayernem to i Barcelonie moze sie udac. Najwazniejsze grac do konca i nie odpuszczac w koncu to jest Barca.

Contiv,
jak byś poczytał komentarze to byś zauważył że większa część sie martwi i daje większe szanse Bayernowi na przejście, tylko ci co nie oglądali chyba naszych ostatnich meczów są pewni awansu..

Bayern nie ma lepszej obrony od PSG? hahaha zarcik roku, @FabsFAN 1 kwietnia byl kilkanascie dni temu, prosimy o odrobine powagi

Bayern to głównie zabójcza moc wychodzenia z piłką. Obok świetnego pressingu oczywiście.

6:1 bądź 6:2 dla Bawarczyków.

Bayern nie ma lepszej obrony od Psg. Przede wszystkim nie ma tam takiego koksa jak thiago silva. Moim zdaniem van buyten jest cienki i to dzięki jego błędom barca awansuje.

Ja się zastanawiam co Pep zrobi z Robbenem, bo jest to wspaniały zawodnik, ale strasznie egoistyczny i mało pracujący w defensywie. Coś czuję że będzie on pierwszym który opuści Alianz Arena w najbliższym sezonie. A jeśli chodzi o dwumecz, to uważam że na tym etapie rozgrywek, trzeba umieć pokonać każdego przeciwnika. Ja osobiście chciałbym żeby pierwszy mecz zagrać z 2 DM-ami.

Szczerze ? Na Waszym miejscu troszeczke bym sie martwił i nie był taki pewny awansu. Widać było z PSG, że mentalność i gra opiera sie na Messim, z taką drużyną jak Bayern to nie przejdzie... Na dodatek wystarczy spojrzeć na Waszą defensywe... Z tym co posiada w ofensywie Bayern i ile oni goli strzelili, to możecie zacząć sie martwić...