Król Xavi

Mim

9 lipca 2012, 10:11

fcnarcelona.com

40 komentarzy

Xavi Hernández jest hiszpańskim zawodnikiem z największą liczbą zdobytych trofeów. Mając ich 23 na koncie, rozgrywający Dumy Katalonii wyprzedził nawet legendarnego Paco Gento.

Puchar Europy, wywalczony przez reprezentację Hiszpanii na boiskach Polski i Ukrainy w ubiegłym tygodniu, jest dwudziestym trzecim zdobytym przez Xaviego trofeum. W klasyfikacji nawiększej liczby zdobytych tytułów, urodzony w Terrasie piłkarz wyprzedza byłego zawodnika Realu Madryt, Paco Gento, oraz swojego klubowego kolegę, Andrésa Iniestę, którzy skompletowali ich 22. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż zawodnik Królewskich rekord ten pobił w wieku 41 lat, gracz Blaugrany natomiast, mając za sobą 32 wiosny.

Osiągnięcia klubowe i reprezentacyjne

Xavi święcił triumfy zarówno z FC Barceloną, jak i reprezentacją Hiszpanii. Z Klubem rozgrywający wywalczył do tej pory aż 20 trofeów (6 tytułów mistrzowskich, 3 puchary Ligi Mistrzów, 2 Puchary Króla, 5 Superpucharów Hiszpanii, 2 Superpuchary Europy i 2 trofea Klubowych Mistrzostw Świata), 3 zaś z drużyną narodową (2 tytuły Mistrza Europy oraz Puchar Świata). Daje to w sumie 8 różnych nagród.

Wynik ten jest tym bardziej imponujący, gdy zauważymy, iż w pierwszych siedmiu latach spędzonych w Klubie Xavi wywalczył zaledwie 2 tytuły. Kolekcjonować trofea "na poważnie" zaczął dopiero z Frankiem Rijkaardem na ławce trenerskiej Barçy.

Pod wodzą Mistera

Najszczęśliwszy okres w karierze Xaviego zbiegł się z momentem objęcia funkcji szkoleniowca pierwszej drużyny przez Pepa Guardiolę. W ciągu czterech lat pod wodzą Mistera, wychowanek Blaugrany wygrał aż 14 trofeów spośród wszystkich 19 możliwych, ugruntowując tym samym swoją pozycję w hiszpańskim futbolu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Bo złota piłka nie jest za całokształt, a po drugie dostają ją głównie piłkarze bramkostrzelni, a xavi takim nie jest.

i on nie ma Złotej Piłki? ..

Geniusz. :)))
Szkoda tylko, że nie zdobył Złotej Piłki, na którą bez wątpienia zasługuje.

Musi pograć jeszcze 4 lata to o ile się nie mylę zdobędzie 19 tytułów ! :)

Właśnie, bardzo dobre pytanie niżej; ciekawe, jaki jest ogólny rekord ; )

Pro Xavi Xavi !!!!

mistrz Xavi

Maestro Hernandez...

Gratulacje Xavi :)

Kto ma najwięcej pucharów nie wiem, ale wikipedia podaje, że Giggs ma ponad 30 trofeów osiągniętych z klubem.

Wszyscy mówili o Pirlo na Euro że jakże udany to jest turniej, Xavi troszkę był w cieniu tak jakby zmęczony sezonem nie było widac u niego tej płynności w rozgrywaniu tej dynamiki podjęcia decyzji gry błysku geniuszu aż do Finału gdzie usunął w cień Pirlo popisując się wspaniałymi asystami i grą na którą ciekaliśmy od pierwszego meczu tych zakończonych mistrzostw jakże udanych dla Hiszpanów

roni1080
wyjąłeś mi to z ust :)

Który piłkarz ma ogólną liczbę zdobytych trofeów największą?

XAVI!!!! Jeden z moich ulubionych zawodnikow i najlepszy rozgrywajacy na swiecie. Nic dodac nic ujac. KRÓL XAVI

Arthix patrz
Giggs, Maldini, Scholes, Nesta, Baresi pewnie paru pominalem to tak na szybkiego co mi przychodzi do glowy..

Xavi - królem, Messi - bogiem

Weezer

hahahaha dobre!

Patryk1717,
Oj kłamią.
Bo jak przykładowo ja mam mózg, ty jesteś bezmózgowcem to statystycznie obaj jesteśmy półgłówkami.

Patryk1717

Co ma do rzeczy to ,że Ozil miał więcej asyst . To nie jest temat o tym tylko o ilości zdobytych trofeów ....

FCBARCAluki
Ja tam nie wiem, czy ty gdybyś miał 38 lat lub jak ty to mówisz jeszcze dłużej to byś grał na tym poziomie piłkarskim? 6 sezonów człowieku on ma 32 lata góra 2 sezony pociagnie, ale i tak życze mu jak najlepiej. Vamos Xavi !

Ozil w tym roku lepszy w lidze hiszpańskiej. Statystyki nie kłamią.

a jaki jest rekord ogólny w ilości zdobytych trofeów ? Jeśli chodzi o jednego zawodnika

el maestro - szopu to określenie spolszczył, proponuję przeczytać książkę Xaviego, a dopiero potem poprawiać innych ludzi, pozdrawiam - Marta ;)

Nie będę pisała, żeby zdobył drugie tyle bo to nie realne. Ale życzę Xaviemu jeszcze więcej pucharów ! Jest naprawdę niesamowitym zawodnikiem.

To na pewno jeszcze nie koniec sukcesów :)

Szopu - Nie ma czegoś takiego jak Barcelonista..xD Jest Katalończyk.

A co do Xaviego.. Nie mam pytań, to jest mój zawodnik:) Jest wielki tak jak cała Barca. I nie ważne kto ważne, że Duma Katalonii

powinno być 5 superpucharów Hiszpanii i 2 Europy

Tacy użytkownicy jak skwar powinni mieć wyłączoną opcję dodawania komentarzy ;D

Xavi jeszcze długo będzie grał i na pewno zwiększy ten dorobek. Pablo86 fajny avatar :/

Skrawa naucz się pisać :)) HYBA ze jesteś madritistą to normalne.

Iniesta pewnie pobije rekord Xavi'ego bo jest dużo młodszy.
xavi jeszcze z 3 lata i koniec kariery hyba że przejdzie do chiniskiego gówna

Xavi ma 32 lata, jeszcze kilka trofeów przed nim :) Prawdziwy król :)

Xavi myśle że pociągnie jeszcze z 6 sezonów jeśli nie będą go nękać kontuzje to jeszcze dłużej.

Myślę, że 24 trofeum już w sierpniu :D

LeoxxX - nieważne czy Xavi czy Iniesta - ważne, że Barcelonista! :)

5 Superpucharów Europy? Na siłę mnożą te trofea. To już pachnie jakimś związkiem paranoidalnym

5 superpucharów Europy?

Długo nie pozostanie pierwszy :D Iniesta go zastąpi :)
konto usunięte

To jeszcze nie koniec ! Król Xavi nie powiedział ostatniego słowa.

Prawdziwy Mistrz ;]