Sport: Legenda futbolu młodzieżowego Albert Benaiges odchodzi z Barcelony [Aktualizacja 17:27]

Dariusz Maruszczak

5 grudnia 2021, 16:00

Sport

3 komentarze

Fot. Getty Images

Jak donosi dziennik Sport, koordynator futbolu młodzieżowego FC Barcelony Albert Benaiges nie będzie dłużej pracował w katalońskim klubie. Legenda La Masii postanowiła odejść z przyczyn osobistych.

Sport nie podaje konkretnych powodów decyzji Benaigesa, ale miał on już przekazać Barcelonie swoją decyzję. Przypomnijmy, że 71-latek, uznawany za jednego z odkrywców Andrésa Iniesty, wrócił do Blaugrany wraz z wygraną Joana Laporty w wyborach, choć był też w projekcie Víctora Fonta. Benaiges miał być atutem obu kandydatur, ponieważ pracował z drużynami młodzieżowymi Dumy Katalonii przez ponad 20 złotych lat La Masii, przyczyniając się do sukcesów wychowanków. W 2012 roku odszedł z klubu, do którego wrócił w kwietniu bieżącego roku, aby być koordynatorem futbolu młodzieżowego, którego dyrektorem jest obecnie José Ramon Alexanco. Benaiges szczególną uwagę miał poświęcać drużynom cadete i infantil.

Według Sportu nie dojdzie na razie do większych zmian w strukturze organizacyjnej klubu. Obowiązki Benaigesa spadną na dotychczasowe kierownictwo sekcji młodzieżowej. Alexanco, Albert Capellas i Sergi Mila pozostaną na swoich stanowiskach. Niewykluczone jednak, że w następnych tygodniach pojawiają się kolejne zmiany w tym obszarze, w którym w ciągu ostatniego roku doszło do prawdziwej rewolucji.

Aktualizacja

17:27 Jak podaje Albert Roge z dziennika Sport, Barcelona rozważa powrót do klubu Joana Vili w celu wzmocnienia futbolu młodzieżowego. Były dyrektor ds. metodologii szkoleniowej Blaugrany cieszy się całkowitym zaufaniem Xaviego.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Być może jakieś przejściowe kłopoty jego lub członka rodziny. Jeśli wszystko wróci na swoje miejsce być i on wróciła jeszcze do nas. To są ludzie z pasją do tego klubu i tego co robią.
Tym bardziej szkoda utraty takich osób w obecnej sytuacji, ponieważ teraz trzeba odbudować klub od samego dołu.
Najlepszego dla Alberta

Obi nic poważnego ze zdrowiem. Powodzenia Albert!

wielka szkoda... Legenda