Słaby występ Memphisa Depaya w meczu z Betisem

Dariusz Maruszczak

5 grudnia 2021, 17:15

Mundo Deportivo

33 komentarze

Fot. Getty Images

Barcelona nie zdołała strzelić gola Betisowi na Camp Nou, a w konsekwencji przegrała ważne spotkanie. Nie można w tym kontekście nie zwrócić uwagi na słabą dyspozycję Memphisa Depaya, który niewiele wniósł do tego pojedynku.

Holender sprawiał wrażenie zagubionego, a poza grą na ścianę i walką fizyczną z obrońcami niewiele był w stanie dać zespołowi. Mimo bycia „dziewiątką” nie oddał nawet jednego strzału na bramkę. To właśnie on miał najwięcej strat w Barcelonie (20), a także najmniej odbiorów piłki (1). Depay wygrał tylko 2 z 7 pojedynków z rywalami. Był faulowany zaledwie raz, a sam trzykrotnie przekraczał przepisy. Jego 24 celne podania przy skuteczności 80% też nie mogą robić wrażenia. Często schowany za przeciwnikami, zwłaszcza w drugiej połowie, sprawiał wrażenie zniechęconego i zmęczonego. Nie okazywał charyzmy zawodnika aspirującego do przewodzenia ofensywie Blaugrany.

Depay nie jest jedyną osobą odpowiedzialną za problemy w ataku Barcelony, która w tym sezonie już w siedmiu meczach nie znalazła drogi do siatki. W końcu to właśnie on jest najlepszym strzelcem zespołu z ośmioma golami na koncie i trafiał w poprzednich czterech kolejkach LaLigi. Mimo wszystko zdobycie przez Depaya pięciu bramek z gry nie jest wybitnym osiągnięciem, biorąc pod uwagę pewne miejsce w składzie i 20 rozegranych meczów. 27-latek pokonuje bramkarzy rywali co 223 minuty, a od 17 października nie zaliczył żadnej asysty. Jak na punkt odniesienia w ataku i niezłą postawę drugiej linii można oczekiwać po nim więcej.

Być może problemem jest właśnie to, że Depay ma w nogach zbyt wiele spotkań, ponieważ do tej pory opuścił jedynie kwadrans gry zarówno w Barcelonie, jak i w siedmiu pojedynkach reprezentacji Holandii. 27-latek przy kontuzji Fatiego musi mieć jednak większy wpływ na atak zespołu. Bez dobrej dyspozycji Depaya i Ousmane'a Dembélé Barça nie ma co marzyć o dobrym wyniku na Allianz Arenie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Szkoda Mephisa, bo jak nic stanie się kozłem ofiarnym, a przecież to nie jest Messi by samemu z niczego stworzyć coś, On potrzebuje wsparcia w ofensywie.

Na 9 nigdy nie zagra super meczu. On powinien być cofnięty za napastnika. Jego próby dryblingu, ba zwykłego obrotu z rywalem na plecach są czytane jak etykieta oleju Kujawskiego. Jak chce w Hiszpanii coś pograć to musi się bardziej nasilić. Nie jest to goleador to jest pewne, może być ciekawa opcją na ławkę jak idą się kupić prawdziwego goleadora.

Jego odwaga i szybkość przerasta umiejętności techniczne i pomyślunek ,technicznie tylko obrońcy są na tym samym poziomie ,niestety to on powinien grać końcówki ,wtedy jego braki techniczne może nadrobić szybkością. Kolejny słaby mecz.

Sam i samotny.
Otoczony ludźmi którzy grają mu piłkę na nogę gdy on ucieka na wolne pole.
To jest naprawdę zawodnik na miarę FCB ale nie udźwignie sam tego ciężaru bo nawet Messi nie był w stanie zrobić tego sam.
Potrzebna "9" i silni pewni siebie skrzydłowi.

Na ławkę może zostać

obecnie praktycznie nie mamy napastika....
Komentarz usunięty przez użytkownika

Słaby? Chyba beznadziejny.

Kolejny dobry piłkarz marnuje się w Barcelonie. On nie ma z kim grać. To jest smutna prawda. Jak był Grizz i Duńczyk, to coś się w ataku działo. Potem zarząd oddał Grizza, Martin złapał kontuzję i Depay jest sam w ataku. On po prostu musi mieć wsparcie w ataku, wtedy będzie skuteczny.

Kiedy on miał dobry występ jakoś nie mogę sobie przypomnieć. Wrzucony na dziewiątkę zupełnie tam sobie nie radzi, grać tyłem do bramki nie potrafi, traci piłki, w polu karnym nieobecny, a jak już dojdzie do sytuacji bramkowej to przekombinuje. Lewe tak, wysunięty napastnik nie.

uuu a taki ładny ten nasz kapiszon, pięknie pokolorowany w tygryska i tak dalej :) czasem zwodem zabawi publikę, kopnie z karnego

Powiedzmy sobie szczerze, że gość nic nie pokazuje taki Dembele jaki jest to jest ale wszedł i robił wiatr. A depay jak już ma akcje to robi niepotrzebne dryblingi traci i nie umie przyjąć. Przydałoby mu się usiąść na ławce bo chyba jest zmęczony.

A jak pisałem że to Malcom w wersji 2.0 to zostałem wyśmiany, że to grajek 10 lig wyżej, a jak dotarliśmy do grudnia to nie ma w zasadzie prawie nikogo kto by go bronił :)

Tak jak pisałem przed transferem, potencjał na rezerwowego skrzydłowego w Barcelonie (w żadnym wypadku nie na "9"), mentalność gwiazdy. To się nie zgrywa. W Lyonie miał umiejętności na lidera i jego mentalność gwiazdy szła z tym w parze, przez co błyszczał, u nas nie będzie.

Też mi nowosc

Niech go posadzi w koncu na ławie

Zagrał na totalne 0 , oglądałem widziałem, oby więcej takich obrazków nie było.... niech się weźmie za poprawę kondycji i trening reakcji bo grał jak słoń w składzie porcelany

Depay w pakiecie z Dembele powinni się bardzo szybko ulotnić z Barcelony. A wraz z nimi de Jong

Jeżeli atak Barcelony ma być uzależniony od 1 zawodnika jakim jest Depay to nie ten typ zawodnika co Messi jak każdy będzie zdrowy to gra lepiej będzie wyglądała. Zobaczcie np że jak był fati/depay to gra lepiej wyglądała a gdy fati doznał kontuzji to już nic nie wychodziło bo nie było zawodnika który robi różnicę w ataku a sam depay cudów nie stworzy. W szczególności że chłop znowu nie gra na swojej pozycji xD.

Może on musi trochę schudnąć, jak dla mnie to on jest z 5kg za ciężki.

Zagrał 1 dobry mecz - z RSSS w 1 kolejce xD

A idźcie z nim w pi.....u. gościu umie tylko karne strzelac

Ja juz nie pamiętam kiedy on rozegrał dobry mecz, wydaje mi się ze jednak na 9 gorzej się czuje niz na skrzydle