Ciąg dalszy Barcagate: "Otrzymaliśmy listę osób, na które mieliśmy wywierać naciski"

Julia Cicha

3 grudnia 2021, 20:23

Marca, Cadena SER

Brak komentarzy

Fot. Getty Images

Trwają przesłuchania przed sądem ws. afery Barcagate. Dzisiaj zeznawał pracownik I3 Ventures Víctor Valles, który dostarczył nowych, ciekawych informacji na temat sprawy.

- Pamiętam spotkanie, na którym byli obecni Carlos Ibanez i Jaume Masferrer. Dali nam niekompletną listę dziennikarzy i osób, na które trzeba było wywierać naciski. To była lista osób i dziennikarzy sprzeciwiających się, według klienta, zarządowi Bartomeu.

- W jednym przypadku wywierano też taką presję na Víctora Fonta. Mieliśmy konta trolli, które publikowały treści zarówno pochlebne dla zarządu, jak i krytykujące kandydatów na prezydenta lub inne osoby. Tych kont było dużo, zmieniały, się, bo Twitter niektóre zawieszał.

- Publikowano np. ankietę, w której pytano, czy było się za Bartomeu albo jak podobała się gra zespołu danego dnia. Jeśli odpowiedzi nie były takie, jakich oczekiwał klient, wpływaliśmy na wyniki za pomocą botów.

Z drugiej strony Jaime Malet, który był pośrednikiem między zarządem Barcelony a I3 Ventures, powiedział w sądzie: - na wspomnianym spotkaniu pan Ibanez nigdy nie zaproponował utworzenia fałszywych profili w mediach społecznościowych ani atakowania ludzi. Gdyby to wydarzyło się w moim biurze, rozmowa natychmiast by się zakończyła. Sąd oceni, czy coś takiego jest legalne, ale dla mnie to kwestia etyczna.

Poleć artykuł