Joan Laporta: To powód do dumy, że nasi zawodnicy gromadzą nagrody dla najlepszych piłkarzy

Dariusz Maruszczak

30 listopada 2021, 09:30

Mundo Deportivo

9 komentarzy

Fot. Getty Images

Joan Laporta po zakończeniu gali Złotej Piłki podsumował bardzo pozytywny dla Barcelony przebieg uroczystości. Prezydent klubu pogratulował laureatom w szczególnym dniu 122. rocznicy powstania Dumy Katalonii.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi. To bardzo emocjonujący moment dla klubu. Nie ma lepszego sposobu na świętowanie 122 lat historii. To duma, że nasi zawodnicy gromadzą te nagrody dla najlepszych piłkarzy – oświadczył Laporta, który przyznał, że nie przywitał się osobiście z Messim i z nim nie rozmawiał, co może świadczyć o napiętych relacjach między nimi, choć prezydent przyznał, że cieszy się, widząc go zdobywającego 7. Złotą Piłkę.

Prezydent podkreślił nie tylko sportowy, ale i ludzki walor wystąpienia zdobywczyni Złotej Piłki Alexii Putellas. – Przemówienie Alexii było bardzo emocjonalne. Alexia jest osobą, która trafia do serca, to było bardzo odczuwalne, poza tym, że jest najlepszą piłkarką na świecie. Wspomnienie jej ojca i towarzystwo matki i siostry, myślę, że nikt z nas nie potrafił powstrzymać łez.

Laporta chwalił również Pedriego, który otrzymał wyróżnienie dla najlepszego młodego piłkarza świata. – Jest culé od dziecka, to duma widzieć go wygrywającego nagrody z Barceloną i przede wszystkim słyszeć jego wspomnienie o wyspie La Palma, gdy pokazał, że nasi gracze to dużo więcej niż zawodnicy.

Wypowiedzi laureatów poszczególnych nagród można przeczytać w naszej relacji na żywo z gali Złotej Piłki.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Hoho, powodzi się na stołku, aż się marynarka nie dopina.
Albo służbowa po Bartomeu.

Messi też jest cule od dziecka, ale nie pomogło. Pedri będzie następny, bo jego sprzedaż podreperuje finanse?

Laporta na Twitterze pogratulował Putellas i Pedriemu. No brakuje mi tutaj piłkarza na którym oparł połowę kampani wyborczej, na tym legendarnym przedłużeniu umowy. Żałosne. Nawet barto by mu pogratulował

sprzedać nagrody na Allegro i do budżetu dać

Zaraz jak ten guzik z marynarki wystrzeli to mi zrobi dziurę w monitorze ^^

Największy sukces za twoich rządów? Przecież ta popularność i tak załatwiają gazety a nie ty