Czy Arthur Cabral pasowałby do Barcelony?

Julia Cicha

29 listopada 2021, 21:15

Sport

27 komentarzy

Fot. Getty Images

W ostatnich dniach z Barceloną zaczęto łączyć Arthura Cabrala z FC Basel. Dziennik Sport przybliża sylwetkę piłkarza i ocenia, w jaki sposób może on się wpasować w drużynę.

„Taki zawodnik pomógłby bardzo w takim meczu jak ten z Benficą, w którym Barça potrzebowała strzelić gola za wszelką cenę” – to zdanie idealnie podsumowuje napastnika, którego Katalończycy biorą pod uwagę w kontekście zimowego okienka transferowego. Limit wydatków na ten cel to 20 mln euro, a Cabral może pochwalić się 17 bramkami w 20 spotkaniach w tym sezonie.

Xavi prosi o odwagę w wykańczaniu akcji ofensywnych, ale brakuje mu nieco piłkarzy nadających się idealnie do tego typu zagrań. Cabral mógłby grać na niewielkiej przestrzeni, a do tego ma 1,86 m wzrostu, więc zespół zyskałby na potencjale w grze powietrznej. Napastnik Bazylei nie ma problemu z odpowiednim ustawianiem się oraz z decyzją o oddaniu strzału. Trener Barçy pokazał, że potrafi dostosować się do sytuacji i wykorzystywać graczy, którymi może dysponować. Mimo wszystko widać wyraźnie, że brakuje mu „dziewiątki” mogącej przyciągnąć środkowych obrońców i tworzyć ruch razem z otwartymi skrzydłowymi.

Cabral ma 23 lata i chce podbić piłkarski świat. Gra już w reprezentacji Brazylii, odniósł sukces w FC Basel, a teraz czuje się gotowy na zrobienie kolejnego kroku w karierze. Od 2019 roku, kiedy to odszedł z Palmeiras, rozegrał w sumie 101 meczów, strzelając 63 gole i notując 16 asyst. Obecny sezon jest najlepszym w jego karierze.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Typowy sęp pola karnego, dawać go tu :D

Przypomina trochę Adriano ma 23 lata i z roku na rok się rozwija więc treba ryzykować.

Jako zmiennik LDJ czemu nie.

jeżeli jest takim brazylijczykiem z jakimi sie kojarzy słowo brazylijczyk , to brać go :P

Ale na bank glowa nie gra lepiej niz Luuk!!

Dać im Martina Goatwhite'a w zamian i wszyscy zadowoleni.

Brać i się nie zastanawiać :)

z twarzy troche do Martina podobny
BIERZEMY!!

On gra jak "typowy Brazylijczyk". Ewidentnie lubi się bawić piłką, a to że robi to w trakcie meczu, to żaden problem. Tu się pokiwa, tu przerzuci piłkę nad przeciwnikiem, to pożągluje. Ma to brazylijskie DNA i często to udowadnia.
Mimo sporego wzrostu jest bardzo zwinny i całkiem szybki i choć nie jest bardzo masywnie zbudowany to jest mimo wszystko silny. Dużo drybluje, gra na wyprzedzenie, a przy walce o piłkę naprawdę potrafi się zastawić i lekkie szarpnięcia nie powodują, że się wywala.
Ma ewidentny ciąg na bramkę, widać że piłka go szuka, a to czym i jak wykończy akcję to już bez znaczenia. Strzela lewą i prawą nogą, uderza z główki, uderza wolejem czy z przewrotki. Powiedziałbym, że jest to bardzo wszechstronny typ "9", myślę że w wielu stylach i formacjach mógłby się odnaleźć. Do tego aż bije od niego tą "chytrością" napastnika, on wie że to on odpowiada za strzelanie i on chce by to on odpowiadał za strzelanie. Wszędzie szuka goli.
Ważna kwestia, czy odnalazłby się w naszym systemie (z tego co na chwilę obecną widać, to dążymy do powrotu do TikiTaki i szybkiego konstruowania akcji). Na papierze wygląda to tak, że ma wszystko co potrzebne. Podania ma dobre, zwłaszcza te kończące. W FC Basel, często bierze na siebie ciężar gry, pomaga w konstruowaniu akcji. Wręcz można powiedzieć, że jest liderem drużyny. O ile jego wyczyny nie są kwestią tylko i wyłącznie szczęścia oraz nie jest tzw. sezonowcem (u którego forma została na trochę dłużej), to możemy mieć do czynienia z kimś o całkiem dużym talencie.
Pytanie tylko, czy byłby wstanie wytrzymać presję i dalej pokazywać swój talent w dużo większym klubie, na oczach dużo większej widowni.
Z wszystkich "9" jakie nasz klub sprowadził po Suarezie, to właśnie Cabral wydaje się dawać największe nadzieje i to on teoretycznie ma szansę odnieść największy sukces (z grona Alcacer, Boateng, Martin i Cabral). Oczywiście o ile finalnie go sprowadzimy. Ale moim zdaniem Barcelona powinna zaryzykować.

Głodnego goli napastnika nam trzeba. Najlepszy byłby o profilu Eto agresywny szybki nie bojącego sie ryzyka.

Bardziej niż LdJ czy MB

No nie wiem... a DNA Barcy ma? bo to ostatnio najważniejszy bywał argument.

Pewnie, że by pasował, ładnie wygląda w naszych barwach, widać na zdjęciu powyżej Xd

Mniejsza o to czy pasuje czy nie, ważne aby potrafił trafiać do bramki przeciwników i wykańczać akcję :)