Leo Messi zdobywcą Złotej Piłki 2021!

Dariusz Maruszczak

29 listopada 2021, 20:17

250 komentarzy

Fot. Getty Images

Już dziś poznamy zdobywcę Złotej Piłki za 2021 rok. Kilku przedstawicieli Barcelony rywalizuje też o inne nagrody. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z ceremonii wraz z FCBarca.com.

Zakończyła się gala Złotej Piłki, w której Leo Messi po raz siódmy w karierze sięgnął po tę nagrodę. Robert Lewandowski zajął drugie miejsce, a trzeci był Jorginho. Dziękujemy, że byliście z nami.

Leo Messi: Bycie tutaj znowu jest niesamowite. Dwa lata temu powiedziałem, że to moje ostatnie lata i znów tu jestem. Nie wiem, ile mi zostało, ale mam nadzieję, że dużo. Chcę podziękować moim kolegom z Barcelony i PSG, a zwłaszcza z Argentyny.

Carles Puyol: Gratulacje Leo! Nie ma wątpliwości, byłeś najlepszy.

Messi: Chcę powiedzieć Robertowi, że to zaszczyt z nim walczyć. Myślę, że w ubiegłym roku zasłużyłeś na tę nagrodę, byłeś sprawiedliwym zwycięzcą i uważam, że ty też powinieneś mieć Złotą Piłkę w swoim domu. Mam nadzieję, że France Football będzie mógł ci ją dać.

Leo Messi zdobył Złotą Piłkę za 2021 rok!

Chelsea otrzymała nagrodę dla najlepszej drużyny roku.

Kolejne miejsca w klasyfikacji Złotej Piłki:

3. Jorginho

4. Karim Benzema

5. N'Golo Kante

Pedri: Cieszę się, oglądając takich zawodników jak Nico czy Gavi. Są tam, ponieważ na to zasługują. Mam nadzieję, że pewnego dnia wygram Złotą Piłkę. Wiem jednak, że do tego daleka droga i muszę dużo pracować, żeby kiedyś tam dotrzeć.

Klasyfikacja Nagrody Jaszyna: 1. Gianluigi Donnarumma, 2. Edouard Mendy, 3. Jan Oblak, 4. Ederson, 5. Manuel Neuer, 6. Emiliano Martinez, 7. Kasper Schmeichel, 8. Thibaut Courtois, 9. Keylor Navas, 10. Samir Handanović.

Nagrodę Jaszyna dla najlepszego bramkarza otrzymał Gianluigi Donnarumma.

Kolejne miejsca w klasyfikacji Złotej Piłki:

6. Cristiano Ronaldo

7. Mohamed Salah

8. Kevin De Bruyne

Alexia Putellas: To bardzo wyjątkowy moment. To nagroda indywidualna, ale bez wątpienia jest to sukces drużynowy. Dziękuję Barcelonie, moim koleżankom z drużyny, kibicom. Tato, gdziekolwiek jesteś, to jest dla ciebie. Mam nadzieję, że jesteś dumny ze swojej małej dziewczynki.

Drugie miejsce zajęła kolejna zawodniczka Jenni Hermoso, a trzecie – Sam Kerr z Chelsea.  

Piłkarka Barcelony Alexia Putellas otrzymała nagrodę dla najlepszej zawodniczki na świecie!

Pedri: Kluczowi do szybkiej adaptacji w Barcelonie byli kapitanowie z ich pomocą. Ponadto byłem culé przez całe życie. Nie mogę się doczekać wejścia na boisko pod wodzą Xaviego, który ma bardzo klarowne pomysły. W drużynie są utalentowani młodzi zawodnicy o dużym talencie.

Pedri: Messi bardzo mi pomógł, zarówno na boisku, jak i poza nim. Doceniam wszystko, czego się od niego nauczyłem. Czy nie powinienem grać tyle w poprzednim sezonie? Nie myślę o tym, ponieważ lubię grać i jestem wtedy szczęśliwy. Muszę się dobrze wyleczyć i czas pokaże, kiedy wrócę. Nie mam zawrotów głowy od pochwał. Zdobycie takich nagród to powód do dumy, to sprawia, że chcesz dalej pracować, żeby się poprawiać.

Gala to też okazja do spotkania przyjaciół.

Poznajemy kolejne miejsca w wyścigu po Złotą Piłkę:

10. Gianluigi Donnarumma.

9. Kylian Mbappe.

Robert Lewandowski otrzymał nową nagrodę dla najlepszego strzelca roku.

Podczas ceremonii wspominani są byli piłkarze, którzy odeszli w ostatnim czasie, jak Diego Maradona i Gerd Müller.

Pedri: Niedawno skończyłem 19 lat i bycie tutaj, z najlepszymi na świecie, jest najlepszym sposobem na świętowanie urodzin. Chcę podziękować Barcelonie, kapitanom, którzy mnie wspierali, także obecnego tu Leo. Chcę zadedykować tę nagrodę mojej rodzinie, która zawsze przy mnie jest i mnie wspiera. Chcę też wyrazić wsparcie dla wyspy La Palma, która przeżywa ciężkie chwile z powodu wybuchu wulkanu.

Pedri zdobył Trofeum Kopy dla najlepszego piłkarza do lat 21!

Kto Waszym zdaniem powinien sięgnąć po Złotą Piłkę i dlaczego? Zachęcamy do podzielenia się swoją opinią w komentarzu.

Złote Piłki (w kategorii męskiej i żeńskiej) dostarczyli na galę kierowcy Formuły 1 Fernando Alonso i Esteban Ocon.

Rozpoczyna się ceremonia. Transmisję można bezpośrednio oglądać na kanałach TVP i TVP Sport.

A tak prezentują się Lieke Martens i Pedri.

Ponadto zostaną też przyznane inne wyróżnienia: Trofeum Jaszyna dla najlepszego bramkarza, nagroda dla najlepszego klubu oraz najlepszego strzelca.

Pięć piłkarek Barcelony Alexia Putellas, Lieke Martes, Jenni Hermoso, Sandra Panos i Irene Paredes kandyduje do wyróżnienia dla najlepszej zawodniczki roku.

Kandydatem do Trofeum Kopy jest Pedri. O nagrodę dla najlepszego zawodnika U-21 będę z nim walczyć Bellingham, Reyna, Saka, Greenwood, Wirtz, Musiala, Doku, Gravenberch i Nuno Mendes.

Poza pierwszą dziesiątką walki o Złotą Piłkę klasyfikacja wygląda następująco: 11. Erling Håland, 12. Romelu Lukaku, 13. Giorgio Chiellini, 14. Leónardo Bonucci, 15. Raheem Sterling, 16. Neymar, 17. Luis Suárez, 18, Simon Kjaer, 19. Mason Mount, 20. Riyad Mahrez, 21. Bruno Fernandes, 21. Lautaro Martínez, 23. Harry Kane, 24. Pedri, 25. Phil Foden, 26. Nicolo Barella, 26. Ruben Dias, 26. Gerard Moreno, 29. César Azpilicueta, 29. Luka Modrić.

Efektowne wejście miał też Robert Lewandowski.

Przybyli też Leo Messi wraz z rodziną.

Delegacja Barcelony jest już w Theatre du Chatelet w Paryżu, gdzie odbędzie się gala.

Wiemy już, że Pedri zajął 24. miejsce, co jest znakomitym wynikiem, biorąc pod uwagę, że poprzedni sezon był dla niego dopiero pierwszym w elicie.

Znamy już czołową dziesiątkę rywalizacji o tegoroczną Złotą Piłkę. O nagrodzie wciąż mogą marzyć Robert Lewandowski, Leo Messi, N’Golo Kante, Jorginho, Karim Benzema, Kylian Mbappe, Mohamed Salah, Gianluigi Donnarumma, Cristiano Ronaldo i Kevin De Bruyne.

Przypominamy, że czołową 30 kandydatów do Złotej Piłki wybrał magazyn France Football. Zwycięzcę wybierało 185 dziennikarzy z całego świata, po jednym z każdego kraju należącego do FIFA. Przyznawali oni punkty pięciu wybranym przez siebie kandydatom (kolejno 6, 4, 3, 2 i 1 punkt).

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jest jak powiedział Clemente - Messi to bez wątpienia zawodnik najlepszy z najlepszych. Ale uważam, że skoro przyznawana jest nagroda za postawę w danym roku kalendarzowym to i Lewy, i Kante, i - śmiejcie się, ale - Benzema nakrywali Messiego czapką. Messi formy nie miał żadnej, od zakończenia Copa America zagrał w sumie chyba z 10 meczy (przez pół roku), przed wakacjami koncertowo przewalił z Barcą walkę o mistrzostwo i bynajmniej nie był najmniej winny - w końcówce sezonu bramek w zasadzie nie strzelał, w LM z PSG niezwykle ważnego karnego też spartolił, z rzutów wolnych podjął chyba ze 40 prób zanim trafił do bramki. Nawet najwięksi fanboye muszą przyznać, że w sumie nie licząc finału CdR to większość wiosny grał piach. Gratuluję wygranej, nie wiem czy kiedyś będzie zawodnik piłkarsko lepszy (szczególnie w tak długim okresie czasu), ale nagroda w tym roku chyba bardziej niezasłużona niż w 2010 r., a tamtego werdyktu myślałem, że nigdy nie przebiją

Jak Ja się cieszę że Leo już nie gra w Barcelonie i w końcu przyszedł prezydent który miał jaja żeby go pożegnać. Messi dostaje nagrodę za miesiąc Lipiec bo ani w Barcelonie ani w P$G nie biega, wie że nikt mu tego nie narzuci bo jest ponad klubem. Dla budżetu i rozwoju naszej drużyny lepiej że go nie ma bo i tak niegralibysmy lepiej tak jak rok temu.

Osobiście uważam,że to jednak Messi zasłużył w tym roku na ZP.Były lata,w których można było kwestionować jego wygraną np.rok ,w którym wygrał nieznacznie z Van Dijkiem.Teraz wybór jest o wiele bardziej zrozumiały i uzasadniony.Lewy zasłużył na ZP rok temu i został z niej perfidnie ograbiony,natomiast w tym roku poza rekordem strzeleckim nie osiągnął nic znaczącego,przegrał z kretesem razem z drużyną w najważniejszym turnieju sezonu Euro oraz odpadł z LM.Nie rozumiem tej napinki i tego niezadowolenia niektórych,ze to kabaret i farsa ta cała gala.Przecież tam oddawali głos piłkarze i trenerzy czyli ludzie,którzy się znają na piłce lepiej od wielu z nas.Trudno też słuchać argumentów o spisku i ustawce. Co wszyscy zostali przekupieni przez szejków?Lewandowski dostał kolosalną ilość głosów więc został niezwykle doceniony na świecie więc o jakim kabarecie mowa?Kabaret byłby wtedy gdyby Lewy pozostał poza pierwszą 5. Po prostu nieznaczna część uznała wyższość Messiego w tym roku z czym i ja się zgadzam.Poza tym PSG i jego mocodawcy są często bardzo nielubiani w środowisku piłkarskim ze względu na łamani zasad FFP oraz niszczenie rynku przez narzucanie chorych cen za piłkarzy więc teorie mówiące o niesprawiedliwości jakiej doświadczył nasz goleador są absurdalne .Podsumowując wygrał lepszy piłkarz,który co prawda w ostatnich 2 msc nie świecił formą,ale to jest nagroda za cały rok.Poza tym ktoś tu jakiś czas temu robił bardzo pożyteczne zestawienie osiągnięć Messiego i Lewego w tym roku i okazało się,że Messi ustępuje naszemu rodakowi tylko ze względu na ilość strzelonych bramek.

FC Messi najlepszy, nie jakaś tam słaba FC Barcelona, która bez FC Messiego grać nie potrafi.

Powiedzmy sobie szczerze właściwy człowiek, na właściwym miejscu. Sorry Robert, sad but True.

Gratulacje dla Messiego - w moim odczuciu trochę nie sprawiedliwy wynik całego głosowania i tu postawię kropkę bo zaraz zostanę zesłany do gułagu za krytykę Messiego.

Messi słusznie wygrał 7 złotą piłke, trzeba się cieszyć że zyjemy w erze takiego piłkarza bo prędko podobnego nie zobaczymy o ile kiedykolwiek zobaczymy, niestety polska zawiść i zazdrość wylewa się z ludzi...

Dziwi mnie, że na tym portalu, artykuł dotyczący przyznania nagród jest opatrzone zdjęciem zawodnika z PSG, a nie Alexi Putellas lub Pedriego. Czy to strona poświęcona Argentyńczykowi?

Aż mnie dziw bierze że ludzie z tej strony którzy oglądali tyle spotkań Messiego i tyle geniuszu mowia ze to Lewy jest lepszym piłkarzem. Mi sie to w glowie nie miesci O.o

xD Żenada, chyba nikt tej nagrody nie bierze już na poważnie

Nawet Messi wie - co powiedział głośno - że Robert powinien wygrać tę nagrodę.

Pierwszy raz odkąd oglądam plebiscyt wręczenie Złotej Piłki byłem nieco zniesmaczony ostatecznym wynikiem ,ponieważ po cichu liczyłem na zwycięstwo Lewego. Jak widać stało się inaczej. Szkoda. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że Barca będąca w głębokim kryzysie zdominowała tę galę co napawa dumą.
VEB!

Niech ktoś mi wytłumaczy za co Messi zdobył złota piłkę? Przecież on gra teraz piach na całego... Chyba za nazwisko parodia.. Szkoda Lewego. Ten cały plebiscyt to jedna wielka komedia.

Lewy z nagrodą pocieszenia. Okradziony rok temu, w tym jeszcze mozna było mieć wątpliwości, kto jest lepszy. To takie niesprawiedliwe. Jeszcze dali mu nagrodę, która wygląda jak gówno. Napluli mu po prostu w twarz.

Według mnie to Lewy powinien zdobyć ZP. Dwa sezony na kosmicznym poziomie i nie zostało to nagrodzone. Pewnie musi zacząć chodzić po wodzie żeby zauważyli że przez ostatnie sezony to on wiedzie prym.
A jeśli wyznacznikiem były trofea to zdecydowanie Jorghinho.

Le Cabaret, ale co innego mogło być
Wszystkie pozostałe indywidualne nagrody Lewy zgarnia z dużą przewagą a tu wielkie xD
Jak znał wynik i tam pojechał to ostre upokorzenie

Ale mnie denerwują te reklamy na stronie, tak często jeszcze nie było co post to reklama do wyłączenia.. Tak poza tematem.

Lapek cieszył michę jak zawodnicy Barcy zgarniali nagrody, Messi, Pedrii, Alexia. Od papierowych nie było nikogo. W następnym roku 3 pierwsze miejsca golden boy dla Fatiego, Gaviego i Pedriego i najlepszego trenera Xaviego :)

Messi 7 ZP bardzo dobrze, zasłużona. Wydaje mi się że to już ostatnia, ale to rekord którego nikt znowu nie pobije po La Puldze.

Za tydzień Lewy się odegra :v

o ile poprzednim razem uważam że była zasłużona , tak tym razem powinien ją dostać lewy

Pamietacie jak barca dostala w grupie lanie z juve i pozniej jak mbappe zapakowal 3 bramy na camp nou ? To jest messi i jego zlota pilka... niesprawiedliwie

Nie zasluzyl. Slaby caly rok. Predzej di maria bo gral lepiej na Copa America. Kabaret

Wiele osob tutaj nie do konca rozumie kim jest, a przynajmniej powinien na logike byc najlepszy pilkarz roku. Najlepszy pilkarz roku to nie ktos, kto jest najlepszy pod wzgledem umiejetnosci czysto pilkarsko(bo jezeli patrzec na to w ten sposob, to wtedy Ronaldinho jest najlepszym pilkarzem w historii, a to ze ten kosmiczny poziom pokazywal krotko, to tam malo istotny szczegol...). Ani ktos gra swietnie przez pewien okres czas. Najlepszy pilkarz roku to ktos, kto utrzymuje bardzo wysoki(w przypadku Polaka srednia ponad gol/mecz oraz przez prawie 1,5 sezonu w zaledwie 9 meczach nie wpisywal sie na liste strzelcow liczac mecze w lidze i LM) praktycznie przez caly rok, czyli tak jak robi Lewy od dwoch lat, a wczesniej przez lata robili to Messi i Ronaldo.

Widze, ze wiele osob lekcewazy Bundeslige. Co w ostatnich latach w LM pokazuje Real i Barsa w LM by uznawac lige hiszpanskaza niby duzo lepsza lige? Czasy swietnosci La ligi skonczyly sie wraz odejsciem Ronaldo. Zreszta Ligue 1 niby taka farmerska liga(jak tu wiele razy nazywano), a tu niby najlepszy pilkarz 2021 z AZ 1 bramka w 7 meczach...

Swoja droga ciekaw jestem, co tu ludzie pisalli w 2012, gdy Messi dostal Zlota pilke nie wygrywajac przy tym ligi ani LM. Wtedy pewnie najwazniejsze byly indywidualne osiagniecia(bramki), a dzis juz nie sa. Jak to sie mowi punk widzenia zalezy od miejsca siedzenia... :)

Gratulacje dla Leo ale chyba jednak bardziej Lewy na nią zasłużył . Ostatnio forma Leo jest średnia a Robert cały czas jest w świetnej dyspozycji ale kto by z tej dwójki nie wygrał i tak byłbym zadowolony Robert bo kibicuje Polakowi rodakowi i Leo bo to mój ulubiony piłkarz . Teraz czekam tylko na komentarze biednych Polaczków których żal dupę będzie ściskać i zaczną gadać o skandalu , przekręcie i wgl ...

No to teraz Bayern się odegra na Barcelonie.. 5-0?

Messi osiągnął pułap nieosiągalny dla innych piłkarzy przez nastepne lata. Rozwiązano spór między nim a CR7 moim zdaniem. Czy zasłużył, niezupełnie, trzeba pogratulować, a Robert niech idzie dalej i pisze piękna historię dla Polskiej piłki :-)

Gratulacje mistrzu

Brawo Leo! To już chyba ostatnia?

Plebiscyt lizania szejka po jajach... wiecej tej żenady nie oglądam

A mi ogólnie jest smutno z trzech powodów :
1.Wygrał piłkarz naszego kochanego klubu PSG.
2 .Drugie miejsce zajął zawodnik Bayernu ( Bayern i liczba 2 , zle mi się kojarzą)
3. Nie było zawodnika z Barcelony , honor ratuje nam piękna niewiasta i młokos Pedri.
Kibicom PSG i Bayernu gratuluje dwóch genialnych piłkarzy , a sobie życzę ze Barcelona w tym sezonie będzie lepsza w bezpośrednich pojedynkach.

Nawet jak komuś nie pasuje wynik plebiscytu to powinien jeździć po francuzach, a w szczególności france football a nie po Messim bo on nie jest winny, wygrał, dostał ZP to chyba logiczne że przyjmie, aby mieć wyśrubowany rekord, nie odda Lewemu i będzie się cieszył. Ale bardzo ładne słowa Leo w kierunku Lewego ;)

Brawo Messi !!!
Gratulacje

Król, po prostu Król

żałosna ta francuska gazetka, h.. im w d...

Kolejny sukces Barcelony. Futbol zwyciężył.

Miej godność i oddaj tą nagrodę Lewemu...

Chłopak wziął z Niemiec kanapki z sałatą i szczypiorkiem , garnitur i buty od krychowiaka wszystkie zegarki , telefony , maszynki do golenia Lewe dyplomy a tu dupa nie wystarczyło - musi zrozumieć dobijak że bundesliga to jest słabiutka i mało kto ja ogląda liga jednego zespołu i tyle jeszcze jak Kloop trenował dortmund coś tam się działo a teraz to jest lipa i tyle . Brawo Messi !!! On nawet jak drepcze sobie po boisku to i tak jest najlepszy na świecie jeszcze żaden tyle nie pokazał na boisku co On żaden !!!

Lewy w tym sezonie pobił rekord Gerda Mullera i zdobył bundeslige, tylko trzeba spojrzeć na fakt, ze była to 9 czy ktoras bundesliga z rzędu to nikt jej nie traktuje poważnie mimo wszystko a w krajach azjatyckich, afrykanskich czy amerykańskich jest ona mniej prestiżowa od włoskiej czy hiszpańskiej, dlatego tez Lewy za ten tytuł zbyt wielu głosów nie miał, niech podziękuje tez Sousie, ze go wystawił na mecz z Andora przez który musiał opuścić kilka spotkań i raz ze zagrożony miał rekord dwa, ze odpadli z ligi mistrzów. Kolejna sprawa to gra Polski na Euro co prawda Lewy swój poziom zachował, ale na nic więcej to nie pozwoliło. Zreszta wiadomo nie od dziś ze FF jest niesprawiedliwe i powinni doprecyzowac zasady wybierania bo będzie czesto zawód dla jednej ze stron. Jestem fanem Barcy, Messiego, ale moim zdaniem te dwa lata należały do Lewego i możecie się zgadzać lub nie, ale takie mam zdanie. Aczkolwiek lepszy Messi niż Włoch

Messi zasluzenie zdobyl ten tytul.Niestety Lewandowski dal blamaz na mistrzostwach Europy a wszczegolnosci w pierwszym meczu co swiat pilkarski widzial.Natomiast liga lidze jest nierowna i bramki strzelone przez niego interesuja jedynie Polakow i Niemcow Pilkarzy ocenia sie za wygranie znaczacych turniejow i reprezentowanie tam indywidualnie wysoki poziom pilkarski a taki Messi na Copa mial

Leo Messi w 2021

•56 meczów
•41 goli
•21 asyst
•112 strzałów na bramkę
•236 udanych dryblingów
•3305 udanych podań
•128 szans podbramkowych
•123 piłki odzyskane
•33 piłki odebrane wślizgiem
•28 razy wybrany piłkarzem meczu
•2 wygrane trofea (Copa América i Copa del Rey)

Futbol Latynoski /Conmebol

Oto lufa zdjęcie, aż się łezka w oku kręci!!! Dwóch najlepszych piłkarzy w historii bala EVER, oczywiście, że wg mnie, na dodatek z Albicelestes, to czegoż chcieć więcej. Jeden z najpiękniejszych mych dni w "karierze" odnośnie kibicowania, aaaa z piłką jestem za pan brat od pierwszego meczu on live, czyli Górnik Zabrze vs AS Roma w 1970 r. na "Stadionie Śląskim". Warto było dożyć takich arcypięknych chwil, nie chcę być bombastyczny, bo to na odległość cuchnie sztampą, ale po prostu czczę /wielbię/kocham Leo, no i oczywiście że ŚP. Dieguito :)
PS. Wrzucam moje wysrywy jeszcze raz, albowiem niektórzy pitolą, że D10S miał /ma słabe staty w tym roku, skwituję to gromkim hahahaha :)

CR6 pokazał kim tak naprawdę jest. Liczy się tylko on, zero klasy, dużo arogancji, narcyzmu i chamstwa gdy coś nie idzie po jego myśli. Mógłby odebrać nagrodę za buca w historii piłki nożnej, nikt by go nie pokonał XDDD

Brawo Lio, wygraj teraz mundial.

Szkoda mi Lewego że gra w takiej reprezentacji jak Polska bo z naszą reprezentacja ma nikłe szanse zdobyć trofeum na arenie miedzy narodowej. Sukcesem jest awans na imprezę a zdobycie z nią to już jest inna bajka. Natomiast Messi obecnym wieku powinien mieć swoim dorobku przynajmniej dwa zdobyte mistrzostwa świata a on nie umie zdobyć choć jednego i to jeszcze z Argentyną. Nie zdobędzie bo wiek i to co prezentuje swoją postawą na boisku mu nie pozwoli.

nigdy do końca nie zrozumiem dlaczego w 2020 nie przyznano ZP. bo co, bo nie można było zrobić gali i szopki medialnej?! głosowanie oraz przekazanie nagród można było bez problemu zorganizować.

Messi najlepszy pilkarz wszechczasow. Zasłużenie jak najbardziej. Coś czuje, ze nikt nie wygra więcej złotych piłek od króla Leo. Czekam z niecierpliwością na moment w którym wroci do domu czy to w roli piłkarza czy np. Dyrektora sportowego obojętnie, ważne, że wroci.

Brawo Pedri, Gratulacje Alexia. Messi 7 ZP totalny sztos, ciężko będzie komuś taki wynik osiągnąć.

Le Cabaret !!! !!!

Gratulacje Alexia, Pedri i Messi. PSG niech się nie cieszy, nagroda nie jest za grę w PSG gdzie ewidentnie Messi pojechał przespacerowac emeryturę piłkarska :)

Najgorsze... Szkoda że nie Lewandowski
Najlepsze... Dobrze że nie Jorginho

"Robert myślę, że zasłużyłeś na Złotą Piłkę w 2020 roku, 'France Football' powinno Ci ją przyznać. Wszyscy wiemy, że Ci się to należało, byłeś wtedy zwycięzcą i nie mogłeś otrzymać nagrody z powodu pandemii koronawirusa. Moim zdaniem powinieneś to mieć też w swoim domu" - dodał Messi.
Skoro tak twierdzi, to jakby miał jaja, to by fizycznie ją przekazał Robertowi i powiedział, że to jest ZP za 2020.
Myślę, że France Football by musiał wtedy dorobić Messiemu i tak tą siódmą kulkę za 2021

Brawo. ZASŁUŻYŁ. Prawdziwy Crack

Jak fan Barcy i Messiego to i tak powiem że lewy powinien ją dostać z względu na to jaki miał poprzedni rok a ta była anulowana a przecież covid był wszędzie więc szansę były równe niestety Polak nie jest medialny i to ma duży wpływ ogólnie to wszystko o kant dupy rozbić równie dobrze mógł wygrać kapustka

Można powiedzieć, że Złotą piłkę w 75% zdominowała Barcelona.

Jestem trochę zawiedziony. Mimo wszystko wygrał hype powstały przy wygraniu Copa America przez Argentynę, gdzie wcześniej zwycięstwa Chile, Brazylii, albo zwycięstwo w ME nie dawały pole position do Złotej Piłki. Wygrała medialność Leo, mimo że to jego najsłabszy rok od przeszło dekady. 2021 był bardziej wyrównany niż 2020. Szkoda, że Lewy nawet honorowej piłki nie otrzyma, może po jakiejś ogólnoświatowej kampanii w mediach społecznościowych. Cóż... Nie byłem za Leo, kiedy wygrał z VVD (moim zdaniem zasłużył bardziej), nie byłem również w tym roku, bo w mojej ocenie statystycznie, czysto sportowo byli od niego lepsi. Niestety formuła plebiscytu znacząco odbiegła od tego, co sobą reprezentowała na początku i teraz nie wystarczy już być najlepszym piłkarzem. Trzeba jeszcze być bardziej utytułowanym, bardziej medialnym od samego Leo.

Lewy tak zasłużył miał dobry rok kolejny i Gratuluję mi tego. Ale zobaczcie zawsze na wkład Messiego w grę. Tak on teraz nie gra tak dobrze jak kiedyś ale dalej daje Argentynie dużo. W Psg nie gra jeszcze dobrze tak jak u nas w Barceolnie ale on tam jeszcze odpali jak będzie wiedział jak wejść w tą drużynę. Lewy dużo strzela i trzeba się z tego cieszyć i z tego że mamy Piłkarza na drugim miejscu na świecie. Ale dla mnie Messi to jest Najlepszy Piłkarz i za ten rok jeszcze mu się należało. Takie moje zdanie

Tak jak kiedyś nie mogłem pojąć, że ktoś porównuję Cristiano do Messiego tak nie pojmuje dziś porównań Roberta do Leo.
Nic Robertowi nie ujmując bo to świetny snajper ale strzelać z kilku metrów w pustą bramkę potrafi wielu.
To co potrafi zrobić na boisku Messi dane jest nielicznym.
Taka subtelna różnica między najlepszym piłkarzem a napastnikiem.
Cieszę się, że i tym razem świat decydował jak ja ^^

Jak dla mnie zasłużona. Uciągnął wreszcie Argentyne do trofeum a i w Barcy mimo braku trofeów indywidualnie prezentował się na swoim standardowym wysokim poziomie. Mistrz!

Szkoda ze złota pilka nie dla naszego piłkarza.

Messi dobrze powiedział, że Lewy powinien dostać nagrodę w poprzednim roku. W tym roku to Leo wygrał z Argentyną Copa America i to zdecydowało.