Leo Messi zdobywcą Złotej Piłki 2021!

Dariusz Maruszczak

29 listopada 2021, 20:17

250 komentarzy

Fot. Getty Images

Już dziś poznamy zdobywcę Złotej Piłki za 2021 rok. Kilku przedstawicieli Barcelony rywalizuje też o inne nagrody. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z ceremonii wraz z FCBarca.com.

Zakończyła się gala Złotej Piłki, w której Leo Messi po raz siódmy w karierze sięgnął po tę nagrodę. Robert Lewandowski zajął drugie miejsce, a trzeci był Jorginho. Dziękujemy, że byliście z nami.

Leo Messi: Bycie tutaj znowu jest niesamowite. Dwa lata temu powiedziałem, że to moje ostatnie lata i znów tu jestem. Nie wiem, ile mi zostało, ale mam nadzieję, że dużo. Chcę podziękować moim kolegom z Barcelony i PSG, a zwłaszcza z Argentyny.

Carles Puyol: Gratulacje Leo! Nie ma wątpliwości, byłeś najlepszy.

Messi: Chcę powiedzieć Robertowi, że to zaszczyt z nim walczyć. Myślę, że w ubiegłym roku zasłużyłeś na tę nagrodę, byłeś sprawiedliwym zwycięzcą i uważam, że ty też powinieneś mieć Złotą Piłkę w swoim domu. Mam nadzieję, że France Football będzie mógł ci ją dać.

Leo Messi zdobył Złotą Piłkę za 2021 rok!

Chelsea otrzymała nagrodę dla najlepszej drużyny roku.

Kolejne miejsca w klasyfikacji Złotej Piłki:

3. Jorginho

4. Karim Benzema

5. N'Golo Kante

Pedri: Cieszę się, oglądając takich zawodników jak Nico czy Gavi. Są tam, ponieważ na to zasługują. Mam nadzieję, że pewnego dnia wygram Złotą Piłkę. Wiem jednak, że do tego daleka droga i muszę dużo pracować, żeby kiedyś tam dotrzeć.

Klasyfikacja Nagrody Jaszyna: 1. Gianluigi Donnarumma, 2. Edouard Mendy, 3. Jan Oblak, 4. Ederson, 5. Manuel Neuer, 6. Emiliano Martinez, 7. Kasper Schmeichel, 8. Thibaut Courtois, 9. Keylor Navas, 10. Samir Handanović.

Nagrodę Jaszyna dla najlepszego bramkarza otrzymał Gianluigi Donnarumma.

Kolejne miejsca w klasyfikacji Złotej Piłki:

6. Cristiano Ronaldo

7. Mohamed Salah

8. Kevin De Bruyne

Alexia Putellas: To bardzo wyjątkowy moment. To nagroda indywidualna, ale bez wątpienia jest to sukces drużynowy. Dziękuję Barcelonie, moim koleżankom z drużyny, kibicom. Tato, gdziekolwiek jesteś, to jest dla ciebie. Mam nadzieję, że jesteś dumny ze swojej małej dziewczynki.

Drugie miejsce zajęła kolejna zawodniczka Jenni Hermoso, a trzecie – Sam Kerr z Chelsea.  

Piłkarka Barcelony Alexia Putellas otrzymała nagrodę dla najlepszej zawodniczki na świecie!

Pedri: Kluczowi do szybkiej adaptacji w Barcelonie byli kapitanowie z ich pomocą. Ponadto byłem culé przez całe życie. Nie mogę się doczekać wejścia na boisko pod wodzą Xaviego, który ma bardzo klarowne pomysły. W drużynie są utalentowani młodzi zawodnicy o dużym talencie.

Pedri: Messi bardzo mi pomógł, zarówno na boisku, jak i poza nim. Doceniam wszystko, czego się od niego nauczyłem. Czy nie powinienem grać tyle w poprzednim sezonie? Nie myślę o tym, ponieważ lubię grać i jestem wtedy szczęśliwy. Muszę się dobrze wyleczyć i czas pokaże, kiedy wrócę. Nie mam zawrotów głowy od pochwał. Zdobycie takich nagród to powód do dumy, to sprawia, że chcesz dalej pracować, żeby się poprawiać.

Gala to też okazja do spotkania przyjaciół.

Poznajemy kolejne miejsca w wyścigu po Złotą Piłkę:

10. Gianluigi Donnarumma.

9. Kylian Mbappe.

Robert Lewandowski otrzymał nową nagrodę dla najlepszego strzelca roku.

Podczas ceremonii wspominani są byli piłkarze, którzy odeszli w ostatnim czasie, jak Diego Maradona i Gerd Müller.

Pedri: Niedawno skończyłem 19 lat i bycie tutaj, z najlepszymi na świecie, jest najlepszym sposobem na świętowanie urodzin. Chcę podziękować Barcelonie, kapitanom, którzy mnie wspierali, także obecnego tu Leo. Chcę zadedykować tę nagrodę mojej rodzinie, która zawsze przy mnie jest i mnie wspiera. Chcę też wyrazić wsparcie dla wyspy La Palma, która przeżywa ciężkie chwile z powodu wybuchu wulkanu.

Pedri zdobył Trofeum Kopy dla najlepszego piłkarza do lat 21!

Kto Waszym zdaniem powinien sięgnąć po Złotą Piłkę i dlaczego? Zachęcamy do podzielenia się swoją opinią w komentarzu.

Złote Piłki (w kategorii męskiej i żeńskiej) dostarczyli na galę kierowcy Formuły 1 Fernando Alonso i Esteban Ocon.

Rozpoczyna się ceremonia. Transmisję można bezpośrednio oglądać na kanałach TVP i TVP Sport.

A tak prezentują się Lieke Martens i Pedri.

Ponadto zostaną też przyznane inne wyróżnienia: Trofeum Jaszyna dla najlepszego bramkarza, nagroda dla najlepszego klubu oraz najlepszego strzelca.

Pięć piłkarek Barcelony Alexia Putellas, Lieke Martes, Jenni Hermoso, Sandra Panos i Irene Paredes kandyduje do wyróżnienia dla najlepszej zawodniczki roku.

Kandydatem do Trofeum Kopy jest Pedri. O nagrodę dla najlepszego zawodnika U-21 będę z nim walczyć Bellingham, Reyna, Saka, Greenwood, Wirtz, Musiala, Doku, Gravenberch i Nuno Mendes.

Poza pierwszą dziesiątką walki o Złotą Piłkę klasyfikacja wygląda następująco: 11. Erling Håland, 12. Romelu Lukaku, 13. Giorgio Chiellini, 14. Leónardo Bonucci, 15. Raheem Sterling, 16. Neymar, 17. Luis Suárez, 18, Simon Kjaer, 19. Mason Mount, 20. Riyad Mahrez, 21. Bruno Fernandes, 21. Lautaro Martínez, 23. Harry Kane, 24. Pedri, 25. Phil Foden, 26. Nicolo Barella, 26. Ruben Dias, 26. Gerard Moreno, 29. César Azpilicueta, 29. Luka Modrić.

Efektowne wejście miał też Robert Lewandowski.

Przybyli też Leo Messi wraz z rodziną.

Delegacja Barcelony jest już w Theatre du Chatelet w Paryżu, gdzie odbędzie się gala.

Wiemy już, że Pedri zajął 24. miejsce, co jest znakomitym wynikiem, biorąc pod uwagę, że poprzedni sezon był dla niego dopiero pierwszym w elicie.

Znamy już czołową dziesiątkę rywalizacji o tegoroczną Złotą Piłkę. O nagrodzie wciąż mogą marzyć Robert Lewandowski, Leo Messi, N’Golo Kante, Jorginho, Karim Benzema, Kylian Mbappe, Mohamed Salah, Gianluigi Donnarumma, Cristiano Ronaldo i Kevin De Bruyne.

Przypominamy, że czołową 30 kandydatów do Złotej Piłki wybrał magazyn France Football. Zwycięzcę wybierało 185 dziennikarzy z całego świata, po jednym z każdego kraju należącego do FIFA. Przyznawali oni punkty pięciu wybranym przez siebie kandydatom (kolejno 6, 4, 3, 2 i 1 punkt).

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pluje na ta złota piłkę i tych śmieci co ustawiają to ! Lewy wciąga ta 3 z P$G nosem .

@HavertzKai Człowieku ogarnij się xD każdy by wolał mieć Messiego w składzie niż Lewego - lewy zasłuzył rok temu i był okradziony z tej nagrody wtedy

@SZYCHA0005 No to ma P$G i cala trójka chodzi po boisku . Ciężko tego nie zauważyć, a i gra w lidze Francuskiej ,bo do Lewego piszą, że to Niemiecka słaba liga.

@HavertzKai a ha ha. boli? ma boleć....

@blaugrana_36 nie wiem co Ci robią, że boli ,ale nikogo to nie interesuje. Baw się dobrze

@HavertzKai Ciebie boli, że Leo dostał złotą piłkę, dalej się frustruj...

@blaugrana_36 jpld. Człowieku weź idź już spać, bo jutro masz do szkoły.

@HavertzKai ha ha guzik wiesz gdzie jutro mam zegnam
« Powrót do wszystkich komentarzy