Media: Newcastle i PSG w grze o Ousmane'a Dembélé, który może odejść dla pieniędzy

Łukasz Lewtak

28 listopada 2021, 13:30

El Nacional, Mundo Deportivo, Sport, The Sun

193 komentarze

Fot. Getty Images

• Media informują, że w Barcelonie rosną obawy związane ze zmianą nastawienia Ousmane'a Dembélé w kwestii przedłużenia jego kontraktu
  • Podpisanie umowy, które jakiś czas temu wydawało się kwestią czasu, zostało opóźnione, co sprawiło, że w klubie pojawiły się opinie, że zawodnik gra na czas, negocjując ewentualne przenosiny do innego zespołu
  • Media podają konkretne informacje na temat ofert dla Dembélé z Anglii i Francji

Dembélé, którego obecna umowa kończy się w lecie, nie jest zadowolony z wynagrodzenia oferowanego przez Barçę i w ostatnich tygodniach otrzymał ciekawe oferty z Anglii z premią za podpisanie kontraktu. Osoby z jego otoczenia sugerują mu, że w Barcelonie jego wizerunek jest zły, a w angielskiej piłce będzie mógł lepiej wykorzystać swoje piłkarskie umiejętności.

Wydaje się, że zespołem, który najbardziej chce sięgnąć po Dembélé, jest Newcastle Bin Salmana. Klub z północno-zachodniej Anglii potrzebuje wielkich graczy, aby rozpocząć nowy projekt. Niektórzy twierdzą, że Newcastle zaoferowało Dembélé pensję w wysokości 15 milionów euro, do której miałby zostać dodany bonus za podpisanie kontraktu w wysokości kolejnych 15 milionów euro. Dziennikarz katalońskiego Sportu Josep Maria Casanovas wspomina nawet o premii w wysokości 20 milionów euro za podpis na umowie z jednym z zagranicznych klubów. Pisze on, że Dembélé chce pójść w ślady Kyliana Mbappe i po prostu zarobić największą możliwą ilość pieniędzy.

Oferta z Newcastle podoba się Ousmane'owi Dembélé, który mimo to obawia się o możliwy spadek drużyny, ponieważ nikt nie może mu teraz zagwarantować, że klub utrzyma się w Premier League. Tak naprawdę jest to główny problem Newcastle, jeśli chodzi o finalizowanie pierwszych kontraktów. Żaden z zawodników nie jest w 100 procentach przekonany do projektu, który może de facto rozpocząć się niespodziewanym spadkiem z ligi.

I tu właśnie pojawia się PSG. Nasser Al-Khelaïfi podobno już zaczyna spisywać na straty Kyliana Mbappé, który nadal odmawia przyjęcia ofert przedłużenia umowy. Prezes PSG ma Ousmane'a Dembélé na swoim celowniku, ponieważ możliwość podpisania kontraktu z francuskim graczem o takiej jakości bez konieczności płacenia za transfer jest niezwykle korzystną perspektywą. Dembélé mógłby grać u boku Messiego i Neymara, więcej zarabiać, a także wrócić do ojczyzny. Barcelonie może być więc coraz trudniej zatrzymać francuskiego skrzydłowego lub przynajmniej uzyskać za niego jakiekolwiek pieniądze w ramach transferu.

Przypomnijmy, że zdaniem wielu mediów sama Barcelona intensywnie pracuje już nad sprowadzeniem Ferrana Torresa z Manchesteru City w styczniu lub najpóźniej latem 2022 roku. Z kolei dziennik Ara donosi, że podczas pobytu w Manchesterze Mateu Alemany sprawdzał także możliwość pozyskania Anthony'ego Martiala z United. W ostatnich tygodniach w kontekście Barçy mówiło się również o Edinsonie Cavanim, ale nie pasuje on tak dobrze do planów Xaviego, choć w związku z problemami Barcelony w ataku niczego nie można wykluczyć.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

O ile Dembele rzeczywiście się nie godzi na podpisanie nowego kontraktu to uważam, że klub winien dogadać się się po "koleżeńsku" z piłkarzem i dać mu odejść zimą, na zasadzie:
" słuchaj Dębuś pomóż nam. My damy ci szansę odejść zimą, a ty nam zarobić tych np. 10-15 mln"
O ile tak by się udało sprawę załatwić to klub zarobiłby na takim transferze kwotę jw. + 1/2 pensji rocznej piłkarza.
Co istotne takie rozwiązanie mogłoby nas uchronić przed sytuacją , że ten wieczny "lawirant" znowu "zaskoczy" nas kolejnym L4 !!!

A mnie to nie dziwi wszyscy chyba pamiętają jak żegnał się z Borussią te jego fochy.

Nakręcić walkę PSG i Newcastle i sprzedać w pi.... ;)

Ten nagłówek sugeruje jakoby gra dla Barcelony była marzeniem i top priorytetem dla każdego piłkarza, a jedynie pieniądze mogą sprawić, że ktoś wybierze inaczej. Trudno się jeszcze wypowiadać o Newcastle, bo ich projekt to nadal wielka niewiadoma, ale pieniądze to na pewno nie jedyna zachęta dla Dembele do przejścia do PSG.

Poziom sportowy, rodzimy kraj i język, stabilny finansowo klub to tylko pierwsze trzy z całej pewnie listy przewag PSG nad Barceloną w oczach takiego Dembele

Ja to już nie wiem co o tym Dembele myśleć. Szkoda, że chłop ma takiego pecha bo widać że chce grać. Szkoda, że widać od niedawna...

Taktyka Xaviego jest bardzo korzystna dla takiego zawodnika jak Dembele, może pokazać cały swój potencjał I stać się prawdziwą gwiazdą Barcelony, myślę że lepszej okazji w tym 5 letnim pobycie w Barcelonie już miał nie będzie ale jeśli odejdzie to co ? Gra już długo w tym klubie, potencjał ma porównywalny z Mbappe, A nawet nie dorasta mu do pięt. Na dziś dzień to transferowy nie wypal ciągle kontuzje i problemy, jeśli zostanie kontakt powinien być tak skonstruowany aby wszytko było zależne od tego ile gra, jeśli odejdzie to dla mnie żadna stara I tak wiecznie jest kontuzjowany, przykład Moriby pokazał że nie ma co płakać za zawodnikami których interesuje tylko kasa, Ilaix grzeje ławę w Lipsku, A kto dziś w Barcelonie go pamięta mając Gaviego i Nico więc sytuacja z Francuzem może być podobna.

Nie wiem czy ktoś dysponuje jakimiś statystykami ale gdybyśmy wzięli:
1. Ilość minut/ meczy rozegranych w ostatnich dwóch latach
2. Ilość kontuzji
3. Podejście do treningów
To nagle by się okazało, że na boisku to jego doświadczenie zamiast rosnąć, to ma regres.
Owszem gdyby go wziąć za darmo do innego klubu, może byłaby to okazja, jednak biorąc pod uwagę wysokość wynagrodzenia vs jego jakość, to biznes okaże się nieopłacalny.
Ciekaw jestem czy ktoś faktycznie kupi takiego klauna

Nie wiadomo czy to prawda oczywiście, ale jeżeli tak, to mam nadzieję, że wyląduje na trybunach do końca sezonu, tam gdzie jego miejsce było u nas od kilku już lat. Ma typ dług wdzięczności u nas, trzeba mieć zero honoru żeby wylegiwać się za gruby hajs i jeszcze mieć poważne oczekiwania na podwyżkę i straszyć odejściem za free.

W głowie mi się nie mieści że jeden z trzech jeźdźców apokalipsy, transferów za ponad 100mln, którzy przyczynili się w dużej mierze do naszego kryzysu finansowego ma sobie odejść dla pieniędzy. Mam nadzieję że Laporta + Xavi tak będą filtrować pazernych od utalentowanych piłkarzy aż się będzie kurzyło. W tym klubie nie ma miejsca dla najemników. *mad*

Ja tylko przypomnę, że ten Pan podobno lepszy od Neymara już był. :D To są jaja.

Niech on już odejdzie i zapomnijmy o nim.

A niech idzie niech łamie kulasy gdzie indziej

Ta gra od dawna jest obliczona na odejście za darmo. Gen morriby

Ktoś będzie musiał zastąpić Mbappe który odchodzi do Realu Madryt : v

to by było zbawienie gdyby odszedł bo i tak ciągle kontuzjowany
Komentarz usunięty przez użytkownika

Powodzenia. Tylko idioci podejmą się takiego kroku, aby kupić tego grajka, który praktycznie mało co gra.

Martial, Cavani, Torres, Sterling...bo jeb.. W kasie pusto a tu takie marzenia. Piękna bramka Viniego...palce lizać. Real

Może odejść dla pieniędzy? Niech odejdzie dla świętego spokoju kibiców Barcy.

Jeśli odchodzi dla pieniędzy, mimo że Barca go tyle trzymała bo ciągle był w szpitalu to niech wypierdala

Niech idzie będzie więcej miejsc w szpitalu

Messi pie**olca dostanie jak mu sprowadzą tego przygłupa w miejsce Mbappe.

Tak sobie myślę że i nam przydał by się taki szejk, wtedy ci by chciał Xavi do wzmocnienia to by dostał, a tak powoli chyba zaczniemy się stawać np takim ajaxem co dostarcza dobrych piłkarzy do klubów z kasą, obym się mylił

Cóż.. za dużo siana w głowie. Balotelli i Pogba to przy nim wirtuozi i profesjonaliści…

Czego my się mogliśmy spodziewać. Gość odszedł z Borussi buntując się. Później Zero profesjonalizmu u nas. Ktoś myślał, że nagle Barca będzie dla niego domem na zawsze? Z kasy za Neymara nic nie zostało. Ani Dembele ani Cou. Oby Araujo się nie połasił na kasę.

Ousmanku kochany, chociaż raz nie zawiedź moich oczekiwań.

A i pozdrów szejków od nas! :)

Niech ktoś da te 10 mln i dowidzenia w styczniu. Albo robimy wymiane za Messiego zimą.

Super ,że są chętni na Dembele czas najwyższy się pożegnać a najlepiej w pakiecie z Langletem i Umtitim już w styczniu póki jeszcze nie kontuzjowani.

Wydanie ponad 100 baniek na kryształowego pajaca to kryminał.
Złota Piłka -chyba kupiona na AliExpress

Pamietam jak za czasow jego transferu pisalem na LR, ze chlop jest szklanka(nie ma wszystkich jego problemow zdrowotnych z czasow bvb na transfermarkt), zachowuje sie nieprofesjonalnie juz samo wymuszanie transferu przez niego bylo zalosne. Duzo info w prasie niemieckiej w czasie jego pobytu w bvb bylo o tym, ze sie spoznia, zle sie z nim wspolpracuje trenerom(przeciwnie prasa hiszpanska ktora go zachwalala przy sadze transferowej) W bvb gral rowniez w innym sposob, bo cala druzyna pod niego probowala mu dograc zeby mogl wygrac pojedynek szybkosciowy na skrzydle 1 vs 1. A drugim jego zagraniem bylo zejscie na lewa noge jak coutinho i strzal. Ten transfer nie mogl sie udac. Ani nie pasowal do nas ani nie potrafil zachowywac sie odpowiednio. Kontuzje to juz skutek jego stylu zycia.

Chytry lisek chcesz odejść za hajs okej ale niech Barca zrobi wszystko co tylko może byle by coś na nim zarobić. Oby kontuzje ci sprzyjały w p$g lub newca$$$$tle. Może i hajs będzie ale dopóki z głową będzie nie tak to i tak nic z niego nie będzie.

Z innej beczki Arthur Cabral z kolejną dziś bramką dla Basel.

nie mozemy pozwolić aby piłkarz który przyszedł za ponad 100m odszedł za darmo, za dużo było już takich strat zresztą teraz jest nowy sztab medyczny który nie zmieniał się od jego przyjscia, po drugie wystarczy zobaczyć jak wchodzi z ławki ostatnio, daję nam bardzo dużo i robi różnice.

Od dawna nie wierzę w jego pozostanie. Szansa bedzie tylko gdy kontuzja mu się odnowi. Tylko wtedy można go będzie nazwać wrakiem.

Niech odchodzi, mamy Abde za niego i jak dojdzie Ferran to będzie dobrze.

Biednym lub zadłużonym majątek sie odbiera. Żyliśmy ponad stan i eksodus zawodnikow to teraz cos normalnego.

Niech idzie i zabiera że sobą Depaya i de Jonga do kolekcji

Nie ma nic oficjalnego, media puściły jakiś temat, a cala LR tym żyje i nie zostawia suchej nitki na piłkarzu, śmieszna sytuacja, a może bardziej żałosna:-)

Współczuję tym, którzy wierzyli, że zostanie na CN. Przyszedł w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach, nie ma parcia na sukcesy sportowe, po prostu chce bardzo dobrze zarabiać, grać na kompie po nocach i się opierdzielać. Nie zyskamy już na nim nic, ale wg mnie powinien grać i pomóc w zdobywaniu punktów, tak żeby zapewnić udział w LM na przyszły sezon. Szanse na sprowadzenie topowych piłkarzy są minimalne, a jeśli nie będzie nas w LM, to spadają one do zera.

Trybunki do końca sezonu i niech odchodzi

Przedłużyć kontrakt i sprzedać.
Za 40 mln ktoś go weźmie.

Utalentowany.. itp. itd.
Ale tak naprawdę NIEOBECNY !!!
ile On zagrał tych meczy w koszulce Barcelony? On i Coutinho.. zrobił ktoś interes życia nie patrząc na interes KLUBU !!
szkoda wydanych pieniędzy ale myśle, że Barcelona nie jest miejscem dla Dembele, nawet jak zagra lub zagrał kilka dobrych meczów..

Jak dla mnie zarząd powinien zagrać krótką piłkę. Do 31 grudnia przedłuża kontrakt albo zostaje wystawiony na listę transferową i jeżeli nie zechcą go kupić to koniec negocjacji i trybuna do końca sezonu.
Wiem, że zaraz się ktoś odezwie, że to bajanie, ale tak należałoby postąpić, żeby klub odbudował autorytet.
Fakt jest taki, że Dembele nic z siebie nie dał, klub go utrzymywał, klub go wspierał, klub go leczył przez cały kontrakt. Jeżeli teraz będzie chciał odejść za darmo, to to będzie po prostu akt nadzwyczajnej arogancji, braku lojalności i poszanowania dla klubu oraz kibiców, a na takich ludzi powinno się przykładnie ukarać, najlepiej wyrejestrowaniem z ligi i nakazem przychodzenia na mecze i treningi jednocześnie nie trenując i nie grając.
W ten sposób działa Perez, który bez poniżania się potrafił sprzedać Ronaldo czy po prostu wywalić zasłużonego weterana, kapitana i kluczowego gracza jak Ramos, bo myślał, że będzie większy niż klub.

Wstydził by się !! 5 lat pobierać pensje z czego do syspozycji był może 1/3 sezonu jak nie mniej . Osobiście wolal bym ju by do nas przyszedł Torres niż grać z tą porcelana ...

Janusze biznesu. Najlepszy zawodnik odejdzie za free.
Odejdzie bo nie będzie grał za ochłapy jakie mu może Barca zaoferować

Głupszego zawodnika to tu chyba nie było

Jak on teraz nie przedłuży kontraktu i odejdzie za darmo, to będzie gorszym śmieciem niż Figo.

Nie spodziewam sie zeby zostal i nawet nie chce. Teraz to decyzja zarzadu i dyrekcji sportowej czy posadzic go na trybunach czy dac mu grac do konca.

Juz raz pisałem na jego temat to dzieci z tej strony się odpaliły,że łykam każda plotkę xdddd Jak widać z dnia na dzień to dalej są tylko plotki i 3/4 różnych dziennikarzy kłamie xdd A ziemia jest płaska :/ Od razu mówię, że piszę tylko do kumatych tutaj użytkowników a nie dzieci. Ten gość jest niewdzięczny! Nic nie pokazał bo miał cały czas kontuzję a wczoraj Abde zrobił od niego 10 x więcej. Robię pfuuu na takich ludzi jak on. Niech idzie do Newcastle i niech spadną razem z nim. Albo niech idzie do PSG i łapie dalej swoje kontuzję. Sprzedać zima póki można coś zarobić a jeśli nie to na trybuny i nigdy więcej takich transferów! Tutaj mają grać tacy ludzie, którzy zawsze o tym marzyli i będą dawać w każdym meczu 100 procent.
Dembele to jest sprzedawczyk więc idealny klub dla niego to PSG czy Newcastle!

Talent ma ogromny, ale rozumu zero.

Byłem przez długi czas zwolennikiem tego by gość został, bo nie czarujmy się miał wtedy te 22, 23 lata i uważałem, że należy poczekać. Teraz niestety uważam, że powinni go sprzedać. Za dużo jest minusów niż plusów( o ile gra i nei jest kontuzjowany). Po prostu nic z niego nie będzie. Na pewno nie zawodnik, który byłby wstanie ciągnać drużyne przynajmniej przez 90% sezonu. I głowa i ciało nie pozwalają mu przeskoczyć pewnego poziomu. Przepraszamy, ale zagnamy.

Niech idzie nawet za darmo, płakać po rasiście nie będę. Żeby ktoś taki jak on odpalił, to musiał by nad nim pracować cały sztab od psychologów, przez trenerów od przygotowania fizycznego po zwykłych nauczycieli, którzy by mu do łba trochę oleju nawkładali.

Odejście głupola i Sergiego Roberto to pensje dla 3-4 dobrych zawodników a strata niewielka.

Jak mu coś nie pasuje to sprzedać tego połamańca i kupić kogo innego.Skakamy koło niego a póki co to więcej na zwolnieniu niż na boisku.

Chciałbym żeby wszystkim zamknął usta zostając, zgadzając się na kontrakt proponowany przez Barcę i stając się najlepszym skrzydłowym na świecie (przy braku kontuzji). Wiem, raczej marzenie.

Jak kasa dla niego jest na pierwszym miejscu, to nie h siedzi na kawie a wszystkie jego minuty dzieli Abde z Demirem.

Jestem mega fanem jego talentu ale nie charakteru i mentalności. Te kontuzje to w większości jego wina i chodź barca jest w katastrofalnej sytuacji finansowej to niech odejdzie bo nic nie da się zrobić na siłę. Mam tylko skromną nadzieje że w niedalekiej przyszłości odbijemy się z tego dołka i będzie się dało kupić kogoś konkretnego do ataku. Moim top 3 to Isak, Oyarzabal, no i Torres który za ,,,darmo,, odszedł do City a w tedy nie mogłem zrozumieć czemu Barca o niego nie powalczyła.

Tak się zastanawiam ile może być prawdy w tym artykule? Całkiem niedawno przecież czytaliśmy informacje odnośnie szczerej rozmowy Xaviego z Dembele odnośnie jego dalszej przyszłości na Camp Nou i tego jak ważnym ma być ogniwem w Barcelonie a teraz czytam takie rewelacje. Czekam na jakąś wypowiedź samego gracza.

Pięknie Bombelem wydymał Barcę jak kiedyś Borusie tyle, że tam coś grał
Karma wraca

Jeśli chce odejść dla kasy, niech idzie, w Anglii to już nie wyjdzie z gabinetu medycznego, bo tam swoją gra to już go połamią do reszty..