Mundo Deportivo: Ronald Araujo ma oferty z Premier League [Aktualizacja 15:47]

Dariusz Maruszczak

25 listopada 2021, 09:20

Mundo Deportivo, Sport

67 komentarzy

Fot. Getty Images

Ronald Araujo wzbudza w Barcelonie niemal wyłącznie pozytywne emocje, ale klub musi być ostrożny ws. przyszłości Urugwajczyka, ponieważ jego kontrakt obowiązuje jeszcze tylko półtora roku, a angielskie zespoły są już zainteresowane pozyskaniem obrońcy.

Dobre występy Araujo w barwach Blaugrany sprawiły, że wiele drużyn śledzi sytuację 22-latka. Jak donosi Mundo Deportivo, agenci zawodnika otrzymali już nawet bardzo interesujące oferty, głównie z Anglii. Dziennik nie wymienia konkretnych ekip, ale wskazuje, że Chelsea może stracić aż trzech defensorów (Azpilicuetę, Rudigera i Christiansena), którym kończą się kontrakty, a obrońca Barcelony idealnie pasowałby do Premier League. Dlatego też Barça myśli już o przedłużeniu współpracy z Urugwajczykiem.

W tym kontekście Sport informuje, że Barcelona przygotowuje ofertę dla Araujo, która będzie oznaczała wzrost wynagrodzenia zawodnika. Klub ma w ciągu 2-3 tygodni zaprosić agenta Urugwajczyka Flavio Perchmana, aby zaprezentować mu propozycję. Katalońskie dzienniki tłumaczą, że dla Barcelony Araujo jest kluczowym elementem projektu na przyszłość, a piłkarz jest zadowolony ze swojej roli w zespole i jego priorytetem jest Duma Katalonii. Ponadto stoper niedawno został ojcem, co nie sprzyja zmianie otoczenia. Barça musi jednak już inicjować całą operację, ponieważ kontrakt 22-latka obowiązuje tylko do 30 czerwca 2023 roku.

Araujo w spotkaniu z Benficą potwierdził swoje znaczenie dla Barcelony. Urugwajczyk zaliczył dziewięć odbiorów i siedem razy wybijał piłkę rywalom. Był prawdziwym utrapieniem dla zawodników Benfiki, z którymi wygrał większość pojedynków. Strzelił nawet gola, ostatecznie nie uznanego z powodu minimalnego spalonego. Jego problemem pozostają powtarzające się problemy mięśniowe, ale gdy pojawia się na boisku, nie zawodzi. Klub widzi w nim następcę Gerarda Piqué, a ze względu na waleczność i podejście mentalne niektórzy porównują go do Carlesa Puyola.

Aktualizacja

15:47 Jak podaje ESPN, podpisanie kontraktu z Araujo nie będzie tak proste, ponieważ po pierwszych rozmowach Barcelona uważa, że wymagania finansowe Urugwajczyka są wyższe niż się spodziewano. Ponadto Barça odczuwa presję ze strony klubów z Premier League, a wie, że nie może z nimi konkurować na poziomie finansowym. Sytuację obrońcy śledzą Liverpool i Manchester United.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak za piłkarza nie wezmą minimum 50-70mln to kolejne XD
Ale chcąc budować skład z tak ciulata obrona to bym się go nie pozbywał. Umtiti i roberto niech zejdą z pestki to też coś da.
Ale sporo sianka by wpadło. Ciężka decyzją dla klubu. Chyba że magik laporta poraz kolejny da kozacki transfer pozbywając się jednego z najbardziej utalentowanych obrońców a weźmie jakiegoś straszego piłkarza +38.

@Reden ale po co ktoś miałby za niego tyle wydawać, skoro za pół roku mógłby być do wzięcia za darmo

@xparix Laporta akurat to straszny polityk i nie da się ładować w kakako. Oglądałem jego kadencji poprzednia i wiem że jest w stanie Ci obiecać cuda a kilka miesięcy potem sprzedać. Tak tylko mówię, że to i tak bardzo dobra opcja dla finansów. Ale nie dla planu sportowego. Koleś mi mega przypomina początki VVD idealnie pasuje do nowoczesnego footballu

@xparix Jego kontrakt kończy się w 2023r, więc mozna go jeszcze sprzedać

@Reden jak go sprzedadzą to pewnie w lecie, a nikt nie zapłaci 70mln za kolesia z rokiem kontraktu, w dodatku podatnego na kontuzje.
Realistycznie za jakieś ~40mln spokojnie się zarobi.

@tom9001 no tak, ale 50-70 milionów nikt by raczej za niego nie dał

@xparix Myślę odwrotnie. Patrząc na potrzeby topowych klubow z PL jak chelsea której chyba kontrakty się kończą z Chrinstensenem czy Rudigerem, Liverpool itd.
Jest dużo fajnych pilkarzy ale dlamnie te 50mln to pewniak. Facet pasuje wszędzie jest mega silny, szybki i miał wiele meczy i nie został przedryblowany.

@Reden za półtora roku kończy mu się kontrakt, a wszyscy dobrze wiedzą, w jakim stanie są finanse Barcy. Jeśli Araujo będzie chciał odejść, to sytuacja będzie wyglądała jeszcze gorzej, bo część zainteresowanych klubów może po prostu poczekać i zgarnąć go za darmo

@xparix Jest taka szansa zawsze. Jednak wydaje mi sie ze taka Chelsea woli wydać ją teraz 50mln niż ryzykować z późniejszym transferem. Sam nie wiem co bym zrobił. Na pewno coutinho, umtiti i migezneza czy roberto za jakie kolwiek pieniądze odesłać w jedną strone
« Powrót do wszystkich komentarzy