Alemany: Mecz w Monachium będzie trudny, ale musimy zagrać z takim duchem zespołu i chęcią zwycięstwa jak dziś

Dariusz Maruszczak

23 listopada 2021, 23:57

Barca TV

7 komentarzy

Fot. Getty Images

Dyrektor ds. futbolu Barcelony Mateu Alemany w wywiadzie dla Barça TV ocenił postawę drużyny Xaviego w meczu z Benficą i przyznał, że Katalończycy do końca będą walczyć o awans.

Jak oceniasz ten mecz?
Chcę podziękować piłkarzom i sztabowi szkoleniowemu, a także kibicom, którzy przyszli na mecz w taki dzień. Drużyna miała chęci, atakowała pressingiem, była agresywna i podłączona z publicznością. Zrobiliśmy wszystko, co trzeba, żeby wygrać. Niestety brakowało skuteczności przy ostatnim podaniu i wykończeniu. Kibice widzieli to nastawienie, że jesteśmy na dobrej drodze, koncepcję trenera. Patrząc na sprawę pozytywnie, wciąż zależymy tylko od siebie, choć dziś musieliśmy wygrać i ryzykowaliśmy, żeby to zrobić. Mecz w Monachium będzie trudny, ale trzeba go rozegrać z tym duchem zespołu i chęcią zwycięstwa, jakie widzieliśmy dziś. Wierzymy w uzyskanie awansu.

Lepsza gra wzbudza optymizm przed Bayernem?
Także odzyskanie piłkarzy, którzy bardzo nam pomogą, jak teraz Dembélé. Czekamy na Ansu i innych graczy, którzy muszą się wyleczyć. Mam nadzieję, że wrócą najszybciej jak to możliwe i skład, jaki trener ma w głowie, się urzeczywistni. Przede wszystkim musimy codziennie pracować. Ma to swoją zasługę, że wytrzymujemy bez tylu kontuzjowanych napastników i potrafimy tak przetrwać. Niemal codziennie rozmawiamy z lekarzami na temat stanu zdrowia zawodników.

Mówiłeś, że Barcelonie brakowało bramki.
Pozytywną wiadomością jest to, że w drugim meczu z rzędu zachowaliśmy czyste konto, ale to prawda, że brakowało nam trochę skuteczności, aby strzelić gola. Nie udało nam się strzelić, choć kreowaliśmy sytuacje i byliśmy blisko. Poprawimy to.

Dembélé zrewolucjonizował Camp Nou.
Jak już mówiłem, bardzo nam pomógł, to dla nas bardzo ważny zawodnik, potrafi robić różnicę. W ustawieniu Xaviego bardzo ważne jest rozszerzanie gry i zapewnianie głębi. Oczywiście jest zawodnikiem o dużym znaczeniu dla naszej gry.

Możemy też powiedzieć, że Demir wykorzystał szansę?
Tak, spisywał się bardzo dobrze, miał błyskotliwe akcje. Nie możemy oczekiwać, żeby wszyscy 18-latkowie grali na najwyższym poziomie w meczach Ligi Mistrzów. Znajduje się w pewnym procesie i trzeba zrozumieć, że potrzebuje czasu, ale udowodnił swoją jakość.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Widząc taką grę po ledwie piętnastu dniach pracy Xaviego wierzę, że po kolejnych piętnastu będziemy walczyć o awans w meczu z Bayernem. Visca el Barca!

Słabą mentalność ma Almeny jak mówi że tak samo z bayernem trzeba zagrać , z bayernwm trzeba jeszcze raz tak zagrać jak z Benficą

Kulka jest złota ake zróbmy z niej owal... to nie czasy 09/10. Albo ugramy albo nie

Do Monachium o jak najniższy wymiar kary...

Jedyna nadzieja na pokonanie Bayernu to to że wystawią rezerwowych w meczu o pietruszkę

Demir zagrał kiepsko, złe decyzje, głupie straty i niedokładne podania. Jedyny plus to strzał w poprzeczkę.