Mateu Alemany: Ousmane Dembélé chce zostać w Barcelonie

Dariusz Maruszczak

21 listopada 2021, 08:45

Movistar

25 komentarzy

Fot. Getty Images

Dyrektor ds. futbolu FC Barcelony Mateu Alemany po meczu z Espanyolem był zadowolony z wyniku, choć przyznał, że Barça jest dopiero na początku drogi. Odniósł się też do sytuacji Ousmane’a Dembélé, którego kontrakt obowiązuje do końca sezonu, a także do doniesień ws. Sergio Agüero.

Ocena meczu: Wystawiam bardzo dobrą ocenę. Nasza sytuacja jest skomplikowana, ale graliśmy dobrze, choć w końcówce cierpieliśmy. Podobał mi się wynik. Wiedzieliśmy, w jakim położeniu jesteśmy. Mogliśmy zobaczyć, jak młodzi reagują na presję przed 75 tysiącami osób. Mogliśmy już też zobaczyć koncepcję Xaviego. Widać było, że są duże nadzieje, ale to długoterminowy projekt, taka jest nasza droga, i musimy być cierpliwi, ponieważ znajdujemy się w początkowej fazie.

Sergio Agüero: Musimy go bardzo szanować i dać czas, zarówno Kunowi, jak i lekarzom, którzy oceniają tę sprawę. Spieszenie się wydaje mi się lekkomyślne, trzeba zostawić w spokoju lekarzy i Kuna. Obecnie temat nie jest klarowny, a sprawa jest bardzo delikatna. Ma nasze wsparcie i zobaczymy, czy sytuacja odwróci się na lepsze. Nie ma żadnych wiadomości i będziemy czekać.

Ousmane Dembélé: Od miesięcy negocjujemy z Ousmane’em i jego agentami, oni wiedzą, co myślimy. Dembélé chce zostać w Barcelonie, jego agenci również. Wiem, że jest zadowolony z przybycia Xaviego i jestem szczególnym optymistą, że zakończy się to w dobry sposób. Mam nadzieję, że zostanie z nami.

Sędziowanie: Zawsze szanujemy sędziów, niezależnie od tego, czy decydują na naszą korzyść, czy też nie. Rzut karny jest klarowny, jest wyraźny kontakt. Jest sędzia i jest VAR, dwóch arbitrów, nie ma dyskusji.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ja bym go zostawil. Moze sie odpali jak zdrowie dopisze

Pewnie że chce zostać, kto mu zapłaci takie siano?

Pytanie tylko PO CO MA ZOSTAĆ?
od początku przygody z Barceloną raz, że same problemy „wychowawcze” a dwa ciagłe kontuzje a i trzy pensja dość „wysoka”

Ja nie chcę żeby on został.

Mam szczegolna nadzieje ze zniknie z naszego horyzontu. Zajmuje tylko miejsce, u Koemana nie robil wielkiego wrazenia. Lepszy bedzie w PL gdzie wykorzysta szybkosc

Dembele chce dalej doić klub, no i tu jest ten problem bo nie chcą dać się doić. Gdyby dali mi odpowiedni hajs to dembus z chęcią dalej będzie doił i siedział w szpitalu

Sprzedaż tego cyrkowca to jest obowiązek Laporty od początku jego kadencji, i każdy jego kolejny dzień w Barcelonie to kompromitacja zarządu. Zarówno on jak i Umtiti powinni już dawno odejść.

Opcja idealna - przedłużenie kontraktu i sprzedaż - odzyskanie części kasy.

Na benfice to chyba wyjdziemy 17letnim pomocnikiem na skrzydle i Shakira na ataku. Jeżeli ktoś jeszcze jest przeciw temu żeby on został to nie rozumiem. Musimy mu dać szansę się wyleczyć bo zwyczajnie nie mamy kim grać.

Gdzie chłopak będzie miał lepiej. Kasa na koncie się zgadza,dobry klimat, jest czas na konsole, nikt nie goni do ciężkich treningów także nie dziwię mu się.

Ja nie chciałbym, by on został. On nie zasługuje na ten klub.