AS: Jeśli Barcelona chce wypożyczyć Luuka de Jonga, musi negocjować z Sevillą

Julia Cicha

15 listopada 2021, 14:00

AS

34 komentarze

Fot. Getty Images

Mimo że jedynymi nominalnymi napastnikami Barcelony, którzy są obecnie zdrowi, są Memphis, Demir i De Jong, Barcelona miała już zdecydować, że nie liczy na Luuka i spróbuje go jak najszybciej sprzedać. Ronald Koeman był jego zwolennikiem, ale trener został już zwolniony i na Camp Nou nie pozostał nikt, kto wspierałby gracza Sevilli.

Holender jest nieskuteczny i strzelił do tej pory tylko jednego gola, a kibice wielokrotnie pokazywali, że nie pałają do niego sympatią. Problemem jest jednak brak drużyn chętnych do pozyskania napastnika. Jeśli Barcelona chciałaby wypożyczyć De Jonga, musiałaby prosić o zgodę Sevillę, ponieważ formalnie jest on jej piłkarzem. Konieczne będą więc trójstronne negocjacje.

Luuk de Jong nie znalazł się na liście piłkarzy powołanych na zgrupowanie reprezentacji Holandii, więc od samego początku trenuje pod wodzą Xaviego. Trener jednak nie jest nim zachwycony i nic nie wskazuje na to, by miał na niego stawiać. Sprowadzenie Holendra na Camp Nou w końcówce letniego okienka było mocno improwizowane, a on sam zaczyna zdawać sobie sprawę, że będzie musiał poszukać sobie nowego pracodawcy. Jedną z opcji jest powrót do Sevilli, szczególnie jeśli dłużej kontuzjowany pozostanie En-Nesyri. W takiej sytuacji Lopetegui mógłby zezwolić na jego powrót, szczególnie że obecnie jedynym typowym napastnikiem w andaluzyjskim klubie jest Rafa Mir.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nieporozumieniem był ten transfer. Z drugiej strony jest mi chłopa szkoda, bo trafiła się szansa zagrania w Barcelonie, mimo że kompletnie nie pasuje do tej drużyny i został wygwizdany, wyzywany, wyszydzany a to nie jego wina. Koeman jeszcze podsycił swoimi wypowiedziami to wszystko mówiąc, że Luuk gra lepiej głową od neymara a potem nie trafiał nią z 3 metrów od bramki. Jako zawodnik to tragedia, ale brzydzę się ludźmi, którzy go wyzywają czy z niego szydzą, bo chłop grał to, co potrafi i tyle.

@swiergol2 Mógł nie przychodzić do Barcy, wiedział na co się pisze pewnie i na jakim jest poziomie a mimo to zgodził się więc też jest to jego po części wina, że tu wylądował a najlepiej o jego umiejetnościach świadczy fakt, że ludzie jak go widzieli tęsknili za Martinem.

@swiergol2 Dokładnie, też tak myślę, to nie jego wina tylko ludzi którzy układali ten transfer, jaki piłkarz nie chciałby przyjść do Barcelony? Szczególnie piłkarz z takiej półki jak De Jong. Taka sama sytuacja była z Douglasem i jest z Braithwaitem, obaj starali/starają się spełnić swoje marzenie i dają z siebie wszystko, każdy kto pamięta ich występy, wie że ostatnie co im można zarzucić to brak zaangażowania. Nie ich wina że zostali źle ocenieni, albo byli elementem jakiś zakulisowych przekrętów (Keirrison, Henrique anyone?). Ich też okłamano, bo przecież na pewno im obiecano jakąś rolę w zespole. Obrażanie ich jest po prostu bez sensu i dowodzi krótkowzroczności i niedojrzałości tych którzy to robią. Trzeba naprawić te błędy i dać im odejść tam gdzie dadzą sobie radę. Nie im należą się gwizdy.

@Coutinho007 Jego wina? Skoro Barcelona się po niego zgłosiła, trener osobiście o niego prosił, to miał prawo sądzić, że się nadaje do roli w jakiej go sprowadzano, czyli w ramach uzupełnienia składu. I kropka. Druga sprawa to ile czasu on tu jest i ile grał a jak go każdy jechał, ale inni zawodnicy jak, np. Semedo mogą mieć kilka sezonów i kibice mają być cierpliwi, bo się musi przystosować. Zalatuje hipokryzją gdy jednemu daje się nawet sezon na ogranie a innemu po 2 meczach wytyka się każdy ruch.

@DJ6 Jak ktoś obraża i wyzywa i to w takich sytuacjach to świadczy tylko i wyłącznie o nim. Dla mnie tacy ludzie są malutcy, z kompleksami. Normalny człowiek potrafi wyrazić swoją opinię bez używania obraźliwych tekstów. Tutaj modne jest pisanie obraźliwych tekstów w stronę zawodników, trenerów i nic z tym nikt nie robi.

@swiergol2 Obrażanie to jedno, ale wyciąganie błędnych wniosków jest jeszcze gorsze, nie pierwszy raz to widzę, celują w to co na wierzchu i nie podejmą nawet najmniejszego wysiłku, aby zobaczyć co jest pod spodem. Gdyby do mnie zadzwonił z taką ofertą Koeman z Barcelony, który zawsze we mnie wierzył i nieźle współpracował w reprezentacji, a na dodatek nie wiodłoby mi się w dotychczasowym klubie, to oczywiście że bym się zgodził. Z tym czasem adaptacji też masz całkowitą rację, znacznie lepsi od niego tu polegli, albo grali poniżej oczekiwań. Przykład Semedo jest znakomity, on dostał masę czasu na pokazanie się, sam w niego wierzyłem bo miał bardzo fajny początek, a potem zepchnął go Roberto, więc długo myślałem że jak dostanie szansę, to odpali, szczęście całe że chociaż się zwrócił.

@swiergol2 Każdy wiedział jakich lotów napastnikiem jest Luuk i że odbił się od Sevilli i nie chciał go właściwie nikt, nawet średniaki Premier League a miał tu być uzupełnieniem składu... Sam też zgodził się dołączyć do Barcy wiec sam jest sobie temu winny po części. Ile grał? Grał wystarczająco dużo w każdym meczu kopał sie po czole, był wyprzedzany kiedy dostawał piłkę na dobieg, przenosił nawet z główki piłkę nad poprzeczką a do tego co przyjęcie to odbijała się od niego piłka jak od ściany, on tutaj nie powinien nigdy trafić i trafił tylko dlatego bo Koeman sobie ubzdurał, że z głowy gra lepiej niż Neymar co nawet tego nie potwierdził..

@Coutinho007 Średniaki Premier League są moim zdaniem na wyższym poziomie niż 3/4 zespołów na świecie więc słaby przykład. I to wszystko co piszesz uprawnia kibiców do wyzywania tak? Można go cisnąć, bo zgodził się przyjść do Barcelony. To tak absurdalnie brzmi, że aż ciężko to skomentować. Kolejnym mitem jest to, że grał dużo. Dokładnie zagrał 219 minut w lidze i 179 minut w LM. Porównując to do ilości minut innych zawodników, którzy się tu odbili a się ich broniło- to jest nic.

@DJ6 Semedo i tak tu o jakiś 1 sezon zbyt długo siedział a Luuk tutaj nie powinien trafić nigdy. Facet odbijał się od średniaków Bundesligi i Premier League czy teraz od Sevilli, trafił do nas bo Ronek miał jakiś fetysz na to że gra głową dobrze (nawet tego nie potwierdził) to będzie spoko. Oby to był ostatni tego typu transfer....

@swiergol2 Nie do wyzywania chłopie... Średniaki Premier League to dalej nawet nie jest poziom obecnej Barcelony najgorszej od 20 lat. Zobacz ile grał w Sevilli i jakie miał liczby skoro narzekasz, że "Nie dostał tu szansy" a wiecej i tak go na boisku widziałem niż Demira, który faktycznie nie dostawał minut i nie budował go nikt poza tym po co ma dostawać 32 letni przeciętny napastnik, który za chwile wróci do Sevilli, to co grał to było kaleczenie i pójdzie na inne wypo? Niektorzy nawet uważają, że Boateng był lepszy (Tu można dyskutować) ale przy nim ludzie tęsknią za Martinem co juz powinno dawać do myslenia.

@swiergol2 Poza tym ludzi też są sfrustrowani obecna sytuacją w klubie, ze jeszcze 2 lata temu oglądalismy jak Luisito wali 3 bramy białym a nagle widzimy takiego Luuka od którego piłka się odbija przy przyjęciu i jest wolniejszy nawet od Luisa kiedy jego przygoda w Barcy się kończyła.

@DJ6 zacząłem się zastanawiać czy Douglas w naszej obecnej sytuacji nie łapał by sporo minut :)

@Coutinho007 Zgadzam się, ale tu trzeba zawsze dodać że nie jesteśmy nieomylni i wiemy znacznie mniej o piłce niż taki Koeman. Ja np. byłem przekonany że Jeffren będzie lepszy niż Pedrito, że dla Messiego było za wcześnie żeby był podstawowym zawodnikiem, a tym bardziej 10tką, albo że Song świetnie zabezpieczy tyły, albo że Mascherano nie nadaje się na środkowego obrońcę bo jest za niski i marnuje się jego potencjał defensywnego pomocnika. Myliłem się? No zdecydowanie.
Też uważam że Semedo był u nas za długo, ale przyznasz mi chyba rację, że dostał czas i okazje na udowodnienie, czy się nadaje (również w kwestii atmosfery jaka była wokół niego)? To samo Arthur, zagrał wiele spotkań i wielu w niego wierzyło.
De Jong w mojej ocenie, jak wielu innych w przeszłości jest za słabym piłkarzem dla Barcelony, ale to nie on stoi za jego sprowadzeniem, on nie stał na wystawie z przyklejoną ceną, ktoś też do niego zadzwonił i go do tego przekonał.

@FrankliN7 Niewykluczone, szczególnie z Destem na skrzydle, Mingueza jest w obronie lepszy od Douglasa, ale w ataku...no nie wiem ;)

@Coutinho007 Skoro nie do wyzywania to o co Ci chodzi? Napisałeś, że jest po części winny tym wyzwiskom, bo się zgodził na transfer. Cały czas mi piszesz też o jego umiejętnościach a czy ja gdzieś napisałem, że on jest zawodnikiem na Barcelonę? Nie. Co najlepsze, pierwsze moje słowa to: "Nieporozumieniem był ten transfer." Powtarzam cały czas, że jego słaba gra nie daje nikomu prawa do wyzywania i mi go po ludzku szkoda. Niech krytykują jego grę, ale nie obrażają jako osobę, bo to nie ma żadnego związku ze sobą a Ty mówisz, że nie chciały go kluby z Anglii, że grał dużo (gdy nie grał) i dalej temat jego umiejętności. Wygląda to tak, jakbyś cały czas próbował usprawiedliwiać wyzywających argumentując to jego słabymi umiejętnościami.

@swiergol2 Napisałem też, że kazdy jest sfrustrowany sytuacją beznadziejną w klubie i tym, że nagle na szpicy jego muszą ludzie oglądać jak piłka sie od niego odbija albo przenosi ją 2 metry nad poprzeczką kiedy dostaje patelnie. Nie musiał tutaj przychodzić i tyle w temacie a że przyszedł i nie dał nic co 99% kibiców raczej o tym wiedziało to coż, oby nigdy więcej transferów takich gości, co do Semedo on jak przychodził to miał łatke talentu bo w Portugalii grał swietnie a że tutaj nie dał rady to inna bajka, jedyny minus jest taki, że po 2 sezonie powinni go pożegnać a nie po 3.

@FrankliN7 Pewnie by łapał xD

@swiergol2 "Łaska "kibica" na pstrym koniu jeździ" :(
« Powrót do wszystkich komentarzy