Hiszpania jedzie do Kataru! Świetny mecz Gaviego!

Mateusz Doniec

14 listopada 2021, 22:50

20 komentarzy

Reprezentacja Hiszpanii pokonała Szwecję 1:0 po bramce Álvaro Moraty, zapewniając sobie tym samym awans na mistrzostwa świata w Katarze. Jordi Alba i Sergio Busquets rozegrali cały mecz, podobnie jak Gavi, który pokazał się z bardzo dobrej strony.

W ostatnim meczu eliminacji do Mundialu 2022 w Katarze liderująca w grupie B reprezentacja Hiszpanii mierzyła się z drugą w tabeli Szwecją. Spotkanie miało zadecydować o tym, która z ekip zapewni sobie awans na mistrzostwa świata. Podopiecznym Luisa Enrique wystarczył remis. W zespole La Rojy od pierwszej minuty zagrali Jordi Alba, Sergio Busquets oraz Gavi.

Hiszpanie od początku kontrolowali grę, starając się znaleźć lukę w defensywie Szwedów i kilkukrotnie im się to udawało, lecz bez konkretnego skutku. W 9. minucie strzałem z dystansu Pablo Sarabia próbował zaskoczyć Olsena, ale piłka minimalnie minęła słupek. Po kilku minutach Szwedzi mogli niespodziewanie wyjść na prowadzenie za sprawą Forsberga, który przez kilkadziesiąt metrów biegł z piłką i uderzył sprzed pola karnego, lecz futbolówka otarła się o jednego z obrońców i nieznacznie minęła bramkę. Bardzo aktywny był 17-letni Gavi, który pracował ciężko zarówno w ofensywie, jak i w defensywie. Z czasem tempo gry nieco opadło. Podopieczni Luisa Enrique mieli przewagę, lecz nie potrafili zmusić Olsena do interwencji. W 39. minucie bardzo blisko gola znów był Emil Forsberg. Z lewego skrzydła dośrodkowywał Agustínsson, a na dalszym słupku zamykał akcję zawodnik RB Lipska, który uderzył z woleja, lecz minimalnie niecelnie. Choć to Hiszpania dominowała w meczu, Szwedzi mieli groźniejsze okazje. Ostatecznie jednak oba zespoły schodziły do szatni przy bezbramkowym remisie.

Na początku drugiej części meczu Szwecja znów miała okazję i po raz kolejny nieskuteczny był Forsberg, który skiksował, oddając strzał z ostrego kąta. Hiszpanie atakowali i naciskali, ale brakowało dokładnego ostatniego podania. W 62. minucie Pau Torres świetnie wypatrzył wbiegającego w pole karne Moratę, lecz napastnik Juventusu oddał słaby strzał. W odpowiedzi świeżo wprowadzony na boisko Svanberg spróbował swoich sił strzałem przewrotką sprzed pola karnego, lecz piłka przefrunęła nad poprzeczką. Mimo tego, że remis dawał Hiszpanom awans na mundial, widać było, że starali się potwierdzić swoją dominację w meczu bramką.

W 84. minucie znów w dogodnej okazji znalazł się Morata, lecz tym razem uderzył po ziemi prosto w bramkarza gości. Dwie minuty później 29-letni napastnik w końcu się przełamał, dobijając strzał Daniego Olmo. Pomocnik RB Lipska oddał świetny strzał z dystansu, po którym piłka odbiła się od poprzeczki i trafiła pod nogi Moraty. Napastnik Juve przyjął futbolówkę i podciął ją nad bezradnym Olsenem. Szwedzi starali się jeszcze w ostatnich minutach powalczyć przynajmniej o remis, lecz ostatecznie to La Roja pokonała podopiecznych Jana Anderssona i tym samym zapewniła sobie awans na Mundial 2022 w Katarze.

Skład Hiszpanii: Unai Simon – Azpilicueta, Laporte, Pau Torres, Alba – Gavi, Busquets, Soler (min. 73, Merino) – Sarabia (min. 59, Morata), De Tomas (min. 59, Rodrigo), Olmo (min. 90, Brais Mendez)

Skład Szwecji: Olsen – Krafth (min. 85, Olsson), Lindelof, Nilsson, Agustínsson – Kulusevski (min. 64, Quaison), Ekdal, Olsson, Forsberg (min. 63, Svanberg) – Isak (min. 73, Ibrahimović), Claesson

Klasyfikacja końcowa w grupie B

1. Hiszpania - 19 pkt
2. Szwecja - 15 pkt
3. Grecja - 10 pkt
4. Gruzja - 7 pkt
5. Kosowo - 5 pkt

Bardzo się obawiam by Enrique nie zajechał Gaviego. Przypomnę, ze w minionym sezonie LE "orał" Pedrim w reprezentacji i jak się to skończyło widzimy obecnie.
Gavi to chłopak o prawie 2 lata młodszy od Pedriego więc głupotą jest polityka kadrowa trenera reprezentacji, który całe mecz daje 17 latkowi.
Mam nadzieję, że Xavi bedzie rotował zwłaszcza, że wróci Pedri, a jest jeszcze Puig i póki co Coutinho, chociaż tego ostatniego najlepiej byłoby się pozbyć.

Aby nie wyszlo co z Pedrim. 17latek i 60-70meczy. Ludzie, to nastoletek. Jego miesnie rosna. Dbajcie o niego!

Nasza przyszłość! Oby jak najszybciej podpisał nową umowę.

GAVI prawie jak XAVI :)

jak zagrali alba i busquets ktoś wie ?

Oby tego naszego przyszłościowca nie zajechali jak Perdriego, bo z przyszłości przejdą odrazu w przeszłość. Nadzieja w Xavim, że bedzie młokosami rotował, bo jeśli wszyscy będą dostawać w miarę równo minut to możemy mieć kilku młodych gniewnych w gazie, a przy tym nie wypalą się jak świeczki na wietrze.

Gavi juz dawno potwierdził, ze podpisze nową umowę.
więc spokojnie.

Teraz czas ogarnąć skrzydłowych i napastników

Nie oglądam meczów Hiszpanii tylko Barcelony. Gavi mnie na razie nie przekonuje aż tak bardzo, zdecydowanie bardziej wolę talent Nico. Może mi ktoś powiedzieć, czy w reprezentacji gra lepiej?

Ten nastolatek dzisiaj pokazał klasę. Aż ciężko uwierzyć że ma tylko 17 lat. Oby tylko nie Łapał kontuzji i podpisał kontrakt.

Jak Morata dostal pod nogi ta pilke, to balem sie, ze spartoli.

Z Gabi ma talent. Ale Hiszpania gra padake

Boże co ten Gavi dzisiaj grał to naprawdę aż oczy przecierałem z zachwytu! 17 latek, który ciągnął brał ciężar na siebie, dynamizował całą grę Hiszpanów. Oby Xavi widział ten mecz i ustawiał go, tylko i wyłącznie w środku pola. Na skrzydło się chłopak nie nadaje i tylko marnuje swój potencjał.