Philippe Coutinho: Podczas całej mojej kariery nigdy nie brakowało mi profesjonalizmu

Dariusz Maruszczak

8 listopada 2021, 20:15

Sport, MD

28 komentarzy

Fot. Getty Images

Philippe Coutinho wrócił do reprezentacji Brazylii, a na konferencji prasowej podczas zgrupowania odniósł się do swojej sytuacji w Barcelonie, kontrowersji podczas meczu z Celtą i zatrudnienia Xaviego w roli trenera Blaugrany.

Nowy trener: Xavi był wspaniałym piłkarzem, wielkim piłkarskim idolem. A teraz wrócił do swojego domu w Barcelonie. Mam nadzieję, że będzie mógł odnieść dużo sukcesów z naszym zespołem. Mogłem z nim porozmawiać, kiedy odwiedzałem kilku lekarzy w Katarze, i wiem, że jest świetnym facetem. Na pewno wykona wspaniałą pracę w Barcelonie.

Oferta dla Xaviego z Brazylii: Zaskoczyło mnie to, nie wiedziałem o tym. Prawda jest jednak taka, że wykonał świetną pracę w Katarze.

Zdrowie: Czuję się bardzo dobrze. To oczywiste, że bycie dziewięć miesięcy poza grą nie jest łatwe po trzech kolejnych operacjach tego samego kolana, ale od powrotu nie czułem żadnego bólu czy dolegliwości. Wróciłem we wrześniu i jestem szczęśliwy z powrotu, ponieważ minęło trochę czasu od ostatniego występu. To zaszczyt nosić tę koszulkę. Odkąd wróciłem, nie miałem jednak serii czterech czy pięciu meczów w podstawowym składzie, żeby móc być w swojej najlepszej formie.

Doniesienia mediów o złym nastawieniu podczas meczu z Celtą: Byłem trochę zaskoczony, kiedy wróciłem do domu i zobaczyłem pewne wiadomości. Podczas całej kariery nigdy nie brakowało mi profesjonalizmu i zawsze szanowałem wszystkich, z którymi pracowałem. Cóż, szanuję też opinię dziennikarzy.

Odzyskanie formy: Podstawą jest praca. Dużo walczyłem, żeby otrzymać powołanie i wrócić po trzech operacjach. Nie miałem ciągłości gry, ale mam nadzieję, że wykonana praca sprawi, że ludzie spojrzą na mnie inaczej. Mocno wierzę w wykonywaną przez siebie pracę i swój potencjał. Wszystko, co osiągnąłem, bazuje na ciężkiej pracy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mam nadzieję, że Xavi przesunie go do pomocy, tan gdzie jest jego miejsce lub na pozycję Messiego. Iniesta też fatalnie spisywał się na skrzydle.

Mówcie co chcecie ale ja w niego wierzę że przy Xavim odżyje.

Naszym największym wzmocnieniem byłaby sprzedaż Coutinho,Dembele,Umttitego i Roberto

Odnośnie tej zmiany z Celtą to
Ludzie, wy oglądaliście tą sytuację czy od tak po prostu lecicie z nurtem aby lecieć?

https://streamable.com/mayxik

Po kontuzji Fatiego Barjuan podszedł do rezerwowych i 3 z nich wysłał na rozgrzewkę, Coutinho wstał jako pierwszy z tej trójki i ruszył na rozgrzewkę, gdy Demir jeszcze myślał czy i jak założyć znacznik, a Balde to w ogóle się pytał kolegi siedzącego obok czego od niego chciał trener, a jakaś dziwna burza rozpętała się wokół Coutinho..

Była 44 minuta meczu, nie było szans by przed przerwą zdążyć się jeszcze rozgrzać i przygotować do zmiany, wiadomo było od razu, że ewentualna zmiana będzie miała miejsce dopiero po przerwie, czyli za ponad 15 minut. Proponuję zacząć myśleć, a nie nakręcać aferę bez powodu.

A gdy Filipku symulowałeś bóle w plecach wymuszając transfer z Liverpoolu? Krótka pamięć, nieładnie.

Czekam na dzień kiedy ta pokraka opuści klub. Najgorszy transfer w historii tego klubu, biorąc pod uwagę oczekiwania, cenę i jego "grę".

Odpali razem z dembele, sztabem medycznym i koemanem. A potem odpali deulofeu i semedo

Cou jeszcze będzie cieszył nasze oczy i serca w Barca, myślę że Xaviu w tym pomoże, to piłkarz stworzony do gry kombinacyjnej, mam nadzieję że wejdzie na swój poziom. Mam cicha nadzieję że będzie jak niegdyś David Villa.

Gościu... jak ja bym chciał żebyś wreszcie odpalił

Newcastle United

Mam jakieś dziwne przekoanie ,że Xavi i Cou znajda nic porozumienia i bedzie u niego grał co najmniej dobrze

Defacto nie zaprzeczył doniesieniom, jedynie rzucił frazes

dlatego płakałeś, że Kloop nie puścił cię do Barcy przed dwumeczem z Hoffenheim w LM

Czyli to prawda xD

To dlaczego wymuszał transfer z LFC i napinał się na kibiców w Barcelonie? =)