• 34' Memphis Depay
  • Sergi Barjuan pożegnał się z pierwszym zespołem Barçy remisem z Celtą Vigo 3:3 po bramkach Fatiego, Busquetsa i Memphisa
  • Dla gospodarzy gole zdobywali Nolito i Iago Aspas, który wyrównał w ostaniej akcji  meczu
  • Z powodu urazu boisko musieli opuścić Ansu Fati, Éric García i Nico González

Na swój pożegnalny mecz Sergi Barjuan wystawił taką samą jedenastkę, na jaką zdecydował się w wygranym 1:0 meczu z Dynamem Kijów. Choć zwycięstwo w spotkaniu z Celtą Vigo było obowiązkiem, to tematem dnia i tak było przybycie do Barcelony Xaviego, który poprowadzi Barcelonę w meczu z Espanyolem 20 listopada.

Bardzo dobrze mogła rozpocząć spotkanie Celta. Po wyrzucie z autu Denis Suárez znakomicie z pierwszej piłki podał do wybiegającego Iago Aspasa, który jednak w sytuacji sam na sam z Ter Stegenem minimalnie się pomylił. Gospodarze od samego początku nie ustępowali i skutecznie utrudniali Barcelonie grę, lecz już po pierwszej akcji ofensywnej w wykonaniu podopiecznych Barjuana goście mogli cieszyć się z gola. W 5. minucie Jordi Alba podał nad obrońcami wzdłuż linii bocznej do Ansu Fatiego, który przedarł się w pole karne, zszedł na prawą nogę i uderzył w kierunku dalszego słupka, pokonując Dituro. Po tej bramce zawodnicy Barcelony coraz częściej meldowali się pod polem karnym Celty i w 18. minucie mogli cieszyć się już z drugiego gola. Świetną akcję indywidualną przeprowadził wzdłuż linii końcowej Nico González i wystawił piłkę na strzał przed pole karne. Futbolówkę przyjął Sergio Busquets, który niespodziewanie uderzył z około 20 metrów, czym podwyższył prowadzenie.

Dwubramkowe prowadzenie wlało w zawodników Barçy pewność siebie, co pozwoliło z większą łatwością kontrolować mecz. W 30. minucie po faulu Érica Garcíi przed szansą na bramkę z rzutu wolnego stanął Iago Aspas. Hiszpan ustawił piłkę na 25. metrze, uderzył, lecz futbolówka minęła słupek. Po chwili po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka spadła pod nogi niepilnowanego Tapii, który jednak uderzył nieczysto i niecelnie. Po tych kilku minutach naporu Celty Barça odpowiedziała najlepiej jak mogła. W 35. minucie podopieczni Barjuana znakomicie rozegrali piłkę w środku boiska. Nico uwolnił się z krycia i podał na skrzydło do Jordiego Alby, który dośrodkował idealnie na głowę Memphisa. Niekryty Holender umieścił piłkę w siatce z kilku metrów. Po kilku minutach była szansa na 4:0, lecz tym razem Ansu Fati nie wykorzystał podania Frenkiego de Jonga. W końcówce pierwszej połowy 19-latek doznał niestety urazu uda i musiał opuścić boisko. Do przerwy Barça pewnie prowadzi 3:0.

Od samego początku drugiej części meczu Celta chciała odrabiać straty. Gospodarze przejęli kontrolę nad spotkaniem i zepchnęli Barcelonę do defensywy. Już w 50. minucie Galhardo umieścił piłkę w siatce, lecz bramka nie została uznana, ponieważ napastnik Celty był na pozycji spalonej. Jednak już po kilkudziesięciu sekundach Celta znów ruszyła większą liczbą zawodników i tym razem mogła cieszyć się z bramki. Iago Aspas podał na lewe skrzydło do Galana, który uderzył w kierunku bramki. Ter Stegen niepewnie interweniował i musiał go ratować Ronald Araujo. Urugwajczyk wybił jednak piłkę prosto pod nogi Aspasa, który wpakował piłkę do siatki. Barcelona kilka razy wyszła z kontrą, lecz bezskutecznie, a ponadto po jednej z nich urazu doznał Nico González, który w 59. minucie opuścił plac gry. Niecałe 10 minut później sędzia znów nie uznał bramki gospodarzy. Po dośrodkowaniu w pole karne zanim Nolito oddał strzał w kierunku dalszego słupka, przyjął piłkę ręką.

W 70. minucie katastrofalny błąd popełnił Clement Lenglet. Francuz źle przyjął piłkę i stracił ją na rzecz Iago Aspasa. Hiszpan ruszył w kierunku bramki Ter Stegena, lecz ostatecznie dośrodkował bardzo niecelnie. Celta na tym jednak nie poprzestała i w 73. minucie strzeliła gola kontaktowego. Po dośrodkowaniu z lewej strony Cerviego pozycję wywalczył Nolito i skontrował piłkę głową, pokonując bramkarza Barçy. Blaugrana chciała szybko odpowiedzieć. W 77. minucie Riqui Puig miał dużo miejsca przed polem karnym i zdecydował się na uderzenie z dystansu. Piłka przefrunęła jednak tuż nad poprzeczką. Po chwili 22-latek znów uderzył tym razem technicznie po wymianie piłki z Memhpisem, lecz Dituro spokojnie wyłapał futbolówkę. W 86. minucie genialną akcję przeprowadził Frenkie de Jong. Holender przedarł się środkiem boiska i zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, po którym piłka wylądowała na poprzeczce. Celta cały czas walczyła o bramkę wyrównującą i miała przewagę, lecz graczom Barcelony udawało się niwelować zagrożenie. W 90. minucie Nestor Araujo przeprowadził podobną akcję jak Frenkie de Jong, lecz strzał meksykańskiego obrońcy również był niecelny. W doliczonym czasie gry gospodarze zdecydowanie przycisnęli. Okazje na bramkę mieli m. in. Nolito i Vázquez, lecz ostatecznie to Iago Aspas okazał się bohaterem Estadio Balaídos. W ostatniej akcji meczu piłkarze Celty spokojnie przetransportowali piłkę przed pole karne, gdzie hiszpański napastnik po podaniu od Galana znakomicie umieścił piłkę w siatce. Spotkanie Barcelony z Celtą Vigo zakończyło się zatem remisem 3:3.

Celta Vigo: Dituro - Hugo Mallo (min. 46, K. Vázquez), Aidoo, Murillo, Galán - Tapia, Denis Suárez, Solari (min. 46, Beltran) - Nolito; Iago Aspas, Galhardo

Barcelona: Ter Stegen – Mingueza, Araujo, Éric García (min. 46. Araujo), Alba – Nico González (min. 59, Riqui Puig), Busquets, De Jong -  Gavi (min. 80, Abde), Memphis, Ansu Fati (min. 46, Balde)