Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Mateusz Doniec

30 października 2021, 07:30

16 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

"Jesteśmy żywi" - Joan Laporta dodał otuchy podczas prezentacji Sergiego Barjuana jako tymczasowego trenera. W kwestii Xaviego prezydent powiedział: "Mam bardzo dobre informacje na jego temat i wiem co chciałby zrobić z drużyną". Dziś o 21 pierwszy egzamin ery "post-Koeman". Nie ma miejsca na błędy. CF Intercity pierwszą drużyną, która trafiła na giełdę. Karim Benzema nie zagra dziś w meczu Realu przeciwko Elche z powodu urazu. Tenis: Alcaraz w półfinale kosztem Berrettiniego.

"Xavi - tak" - Trener osiągnął porozumienie z Al Sadd w sprawie rozwiązania umowy, lecz jego powrót do Barcelony nie zostanie oficjalnie ogłoszony przed najbliższym czwartkiem. "Sytuacja Koemana była niezrównoważona" - Joan Laporta przyznaje, że pomylił się, nie zwalniając Holendra wcześniej, lecz dając mu margines ze względu na jego osobę. "Zareagować z Sergim" - Blaugrana musi wygrać bez Ansu i Dembélé, aby gonić rywali w LaLidze. Na dole: Carlo Ancelotti chce uniknąć utraty kolejnych punktów w rozgrywkach ligowych. Elche - Real Madryt dzisiaj o 14.

"Informacje na temat Xaviego, które posiadamy, są bardzo dobre" - Joan Laporta chwali byłego zawodnika Barçy, lecz nie potwierdza, że to on zostanie nowym trenerem. Prezydent powiedział, że istnieją również inne opcje i podkreśla, że powinien zwolnić Ronalda Koemana wcześniej. Na dole: "Pod presją" - Sergi Barjuan poprowadzi dzisiaj zespoł Barçy, który jest zobowiązany pokonać Deportivo Alavés będące w dobrej formie. W kadrze nie będzie Ansu Fatiego, a powołanie dla Ousmane'a Dembélé jest wątpliwe. Barça - Alavés dzisiaj o 21. Na górze: "To co zobaczyłem w La Masii, nie widziałem nigdzie indziej" - Trener Badalony oraz były piłkarz Deportivo Alavés i wychowanek La Masii w rozmowie z L'Esportiu. Futsal: Barça miażdży przeciwnika 7:1 w ostatnim meczu w Kaunas. Koszykówka: Klęska w Tel Awiwie nie splamiła wielkiej formy Barçy. Hokej na rolkach: Cerdanyola, Manlleu, Palau i Gijon debiutują w Superpucharze. Siatkówka: DSV Sant Cugat na pozycji lidera w lidze kobiet.

"Oczywiście, że zawodnik Barçy lub Realu może zrobić to samo, co ja" - Josh Cavallo, pierwszy piłkarz, który publicznie informuje o swojej homoseksualności w wywiadzie dla Marki. - Nie chciałem już więcej kłamać. Miałem dość. Chciałem być tym, kim jestem. Staram się być ikoną gejów - przyznał zawodnik Adelaide United. Na górze: Carolina, Pau Gasol i Susanna Rodríguez z szansą na statuetkę hiszpańskich "Premios Laureus" przyznawaną przez Marcę w ramach programu "Sport for Good Honour". "Bez swojej gwiazdy i najlepszego strzelca" - Real Madryt odwiedza Elche bez Karima Benzemy, który odpoczywa. "Czas na Barçę Sergiego Barjuana" - Barcelona - Alavés dziś o 21. Atlético wciąz oburzone sędziowaniem.

"W rękach Jovicia" - Serb będzie "dziewiątką" Realu Madyt wobec nieobecności odpoczywającego Karima Benzemy. Carlo Ancelotti o możliwym odejściu Edena Hazarda: "Nikogo nie będę zmuszał do pozostania". Na górze: "Sergi w oczekiwaniu na Xaviego" - Joan Laporta przedstawia tymczasowego trenera. Prezydent uważa, że zwolnił Koemana za późno i nie ujawnia szczegółów na temat nowego szkoleniowca. Na dole: "Oburzenie w kwestii sędziowania" - Atlético narzeka na VAR oraz na traktowanie João Felixa. "Berrettini również nie podołał Alcarazowi" - Tenisista z Murcii melduje się w półfinale turnieju w Wiedniu, gdzie czeka go pojedynek z Alexandrem Zverevem. "Real Madryt tonie w Kazaniu" - Tavares nie miał wsparcia. Núñez zadebiutował w Eurolidze. UNICS Kazań - Real Madryt 65:58.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jezu ja tak uwielbiam Xaviego, że odczuwam faktyczny strach jak to będzie wyglądało z nim jako trenerem. Nawet Iniesta nie miał takiej wizji jak on. Nie liczę na sukcesy jak za Guardioli i na powrót tiki-taki, ale dużo bym dał, żeby znowu z przyjemnością oglądać mecze... Mam nadzieję, że to Xavi będzie potrafił zaimplementować - radość, uśmiech, wolę walki.

Ps. Jeszcze Puyol jako asystent, żeby ustawiać do pionu niektórych i powiedziałbym, że sny się spełniają :D

@Wlochaty999 Statystycznie bardzo małe prawdopodobieństwo żeby Xavi to udźwignął. Wybitni piłkarze rzadko zostają dobrymi trenerami.

@preemo niestety... Ale daje mi nadzieję to, że jego obecny klub bardzo chce go zatrzymać. Jakby był totalnie słaby, to raczej z chęcią by go puścili :)

@Wlochaty999 Sądzę, że to za wysokie progi dla niego. Mam nadzieję że się mylę, bo szkoda byłoby patrzeć jak za pół roku wszyscy wylewają na niego pomyje tak jak na Koeman.

@preemo prawda, tego też się boję :(
« Powrót do wszystkich komentarzy