Carlo Ancelotti: Ten zespół ma wiele jakości

Maciej Łoś

24 października 2021, 20:00

AS, Marca

12 komentarzy

Fot. Getty Images

Carlo Ancelotti skomentował zwycięstwo w dzisiejszym Klasyku z Barceloną. Włoch cieszy się, że jego drużyna ma dużo jakości.

Thibaut Cortouis: Doznał urazu, wyglądało to groźnie, ale na szczęście mógł dograć mecz. Czekałem z ostatnią zmianą, ale nie musiałem jej wykorzystywać.

David Alaba: Normalnie nie znajduje się w takim miejscu na boisku, ale potrafi robić tego typu rzeczy. Znalazł sobie miejsce i uderzył bardzo dobrze.

System gry: Piłkarze są przystosowani do gry w ten sposób, szczególnie z trójką pomocników w środku. Vinicius i Rodrygo robią świetną pracę w ataku i obronie. Asensio też zrobił swoją robotę po wejściu.

Gra z najlepszymi w Europie: Możemy z nimi konkurować. Zespół jest solidny, ale musi być jeszcze trochę lepszy. Graliśmy dziś ze świetną drużyną, która rozegrała bardzo dobry mecz. Cierpieliśmy, ale nie straciliśmy kontroli nad spotkaniem gdy nie mieliśmy piłki przy nodze.

Przebieg meczu: To był mecz, gdzie potrzebna była inteligencja. Broniliśmy się bardzo dobrze. Popełniliśmy kilka błędów przy podaniach, ale byliśmy też w stanie groźnie kontratakować. To było trudne spotkanie, a zwycięstwo nas cieszy.

Pierwsze zwycięstwo w Klasyku: Jestem zadowolony, to był bardzo ważny mecz. Jesteśmy szczęśliwi, ale niestety stawką były tylko trzy punkty. Nie chcę wypowiadać się o przeciwniku, obydwie drużyny grały dobrze, Barça również.

Obawy: Zawsze je mam. Nie panikowałem, ale w drugiej połowie Barça bardzo nas naciskała. Byliśmy solidni w obronie. Po drugim golu wielu myślało, że mecz się skończył, ale ja tak nie uważałem.

Kontuzja Valverde: Doznał urazu kolana, jutro będziemy wiedzieli więcej.

Ocena gry: Zagraliśmy bardzo inteligentnie. Skutecznie w obronie i groźnie w kontrataku. Tak to sobie zaplanowaliśmy. Na początku wyprowadzenie piłki nie było najlepsze, ale po strzeleniu gola mieliśmy więcej kontroli.

Vinicius: Rozegrał dobre spotkanie, cały czas stwarzał zagrożenie. Także Benzema pomógł bardzo dużo drużynie.

Gol Alaby: Trafienia zaliczyło dziś dwóch obrońców, a to oznacza, że mieliśmy dziś chęci do atakowania. Byliśmy bardzo dobrzy.

Pięć punktów przewagi nad Barceloną: Nie chcę oceniać drużyny przeciwnej. Cierpieliśmy w tym meczu. Barça będzie w grze o mistrzostwo do samego końca.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zastanawia mnie ten gest Carletto z końca spotkania. Czy on kazał Vinciusowi się polożyć i symulować skurcz? Jeśli tak to nieładne zachowanie

Jak wróci Araujo Dembele i pedri ograją się Gavi Depay,Nico i eric a minuty złapie fati Aguero bedziemy groźni.

Bo to prawda.
Zespół ma młodych piłkarzy którzy wiele wnoszą, ale tak na prawdę brakuje tylko jednego... trenera.

Podejrzewam że np Luis Enrique by to ogarnął i z każdego wyciągnął by 100proc. a Koeman?
Cóż, miałem nadzieję że wyleci już jak przyszedł Laporta. Niestety się pomyliłem i przy okazji dowiedziałem się jak chory był Bartek i jakie chore umowy dawał.

Pozdrawiam.

Ten wywiad to na innej stronie sie powinien pojawic...

Klasa wypowiedzi i ogólnie to bardzo dobry trener.

Carlo klasa jak zwykle,

Układajcie trochę inaczej te tytuły :D Już myślałem, że Carlo się coś odkleiło i tak ocenił FC Barcelonę :D