Sport: Jakie wyzwania stoją teraz przed zarządem Barcelony?

Mateusz Doniec

24 października 2021, 12:00

Sport

19 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona bezskutecznie poszukuje nowego dyrektora ds. komercyjnych. Klub musi ponadto znaleźć nowego sponsora, co również nie będzie łatwe.

Barça ma przed sobą ważne wyzwania w sferze komercyjnej, a najważniejszym z nich jest znalezienie dyrektora dla tego działu. Po odejściu Xaviera Asensiego, odmowie Cinty Ajramy i rezygnacji Jordiego Campsa we wrześniu, klub nie może znaleźć optymalnego następcy.

Firma headhunterska, której powierzono poszukiwania, przesłuchała już wielu specjalistów z tego sektora w Hiszpanii i odpowiedź zawsze brzmiała „Nie, dziękuję”. Bez większych aktywów, jedyną kartą przetargową klubu jest jego marka. Czas jednak ucieka i to nie tylko dlatego, że do marca klub musi znaleźć głównego sponsora, który znajdzie się na koszulkach.

Nie ma jednak szans, aby Barça mogła zarobić 55 milionów euro, czyli tyle ile uzgodniła wcześniej z Rakutenem w 2015 roku. W składzie nie ma ani Messiego, ani Neymara, a ewolucja inwestycji w sponsoring nie dodaje optymizmu. Istnieje jeszcze możliwość, że klub zdecyduje się nawiązać w współpracę z firmą z państwa o wątpliwej reputacji, bądź oferującą niezrozumiały biznes.

Ten problem dopiero nadejdzie. Teraz ważniejsze jest jednak to, co klub zadecyduje w sprawie 25 milionów euro z nowych umów, które znajdują się w budżecie na sezon 2021/22. Jak przyznała Komisja Gospodarcza, będzie to wielkie wyzwanie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

moze jakieś środki na płonącego konara by chciały mieć sowją reklamę na koszulkach barsy

Trzeba się uśmiechnąć do tych panów w szlafrokach, oni chętnie inwestują w europejskie kluby piłkarskie.

Kredyt na 200 melonów, halland Pogba rüdiger i wracamy na szczyt . Ja tak to widzę
konto usunięte

SOM 2 zadania .
trzeba wyeliminować jakiekolwiek wpływy tej Penya , tych kibicowskich organizacji , teraz się nie udało , no ale moze na kolejnym zgromadzeniu sue uda.
nr 2 to przez pełne 5 lat zamykac budzet na minusie bo przegłosowany art 67.
lapcio przebimba 5 lat , kasę ukradnie z kolejnych kredtów a kolejny zarzad niech się martwi.
ewent 3 punkt
przekształcenie barcy w spolke akcyjna,

No. Czyli dobrze to już było...