Barcelona - Real: Przewidywane składy

Mateusz Doniec

24 października 2021, 09:30

54 komentarze

Już dziś El Clásico, które hiszpańskie media ogłaszają początkiem nowej ery. W składach nie zobaczymy już Leo Messiego i Sergio Ramosa, lecz z pewnością znajdzie się miejsce dla innych ikonicznych postaci, a także dla młodych talentów.

Przewidywania co do zestawienia obu zespołów opublikowały dzienniki Mundo Deportivo, Sport, Marca i AS. Choć katalońskie dzienniki zgadzają się ze sobą co do ustawienia obu ekip, to madryckie mają zupełnie inną wizję. Mundo Deportivo i Sport uważają, że Barça zagra w Klasyku w prawie takim samym systemie jak w spotkaniu przeciwko Valencii przed tygodniem. Jedyną niewiadomą były boki obrony, lecz wszystko wskazuje na to, że Jordi Alba będzie gotowy do gry od pierwszej minuty, a z dwójki Sergi Roberto - Oscar Mingueza to ten drugi jest bliżej pierwszego składu. Natomiast Marca twierdzi, że Sergiño Dest wróci na pozycję prawego obrońcy, a ofensywną trójkę uzupełni Philippe Coutinho ustawiony w roli "fałszywej dziewiątki". AS zgadza się z przewidywaniami z Katalonii, lecz wg madryckiego dziennika na prawej stronie defensywy zagra Sergi Roberto.

Wg katalońskich dzienników jedyną niewiadomą w składzie Realu również jest prawy obrońca. Mundo Deportivo stawia na tę pozycję Nacho, a Sport Lucasa Vázqueza. W pomocy ma zagrać tercet Modrić - Casemiro - Kroos a w linii ofensywnej Karima Benzemę będą wspomagać Vinicius oraz Rodrygo. Choć AS i Marca po części przyznają sobie rację co do pozycji prawego obrońcy, to nie zgadzają się w sprawie formacji. Kluczem tutaj jest Fede Valverde, który wchodząc w miejsce Rodrygo, zdeterminuje czy Królewscy zagrają w formacji z czterema czy z trzema pomocnikami.

Przewidywane składy według Mundo Deportivo

FC Barcelona: Ter Stegen - Mingueza, Piqué, Éric García, Alba - Frenkie de Jong, Busquets, Gavi - Dest, Ansu Fati, Memphis

Real Madryt: Courtois - Nacho, Militao, Alaba, Mendy - Modrić, Casemiro, Kroos - Rodrygo, Beznema, Vinicius Jr

Przewidywane składy według Sportu

FC Barcelona: Ter Stegen - Mingueza, Piqué, Éric García, Alba - Frenkie de Jong, Busquets, Gavi - Dest, Memphis, Ansu Fati

Real Madryt: Courtois - Vázquez, Militao, Alaba, Mendy - Modrić, Casemiro, Kroos - Rodrygo, Beznema, Vinicius Jr

Przewidywane składy według Marki

FC Barcelona: Ter Stegen - Dest, Piqué, Éric García, Alba - Gavi, Busquets, Frenkie de Jong - Memphis, Coutinho, Ansu Fati

Real Madryt: Courtois - Vázquez, Militao, Alaba, Mendy - Valverde, Casemiro, Modrić, Kroos - Beznema, Vinicius Jr

Przewidywane składy według ASa

FC Barcelona: Ter Stegen - Mingueza, Piqué, Éric García, Alba - Frenkie de Jong, Busquets, Gavi - Dest, Memphis, Ansu Fati

Real Madryt: Courtois - Vázquez, Militao, Alaba, Mendy - Modrić, Casemiro, Kroos - Rodrygo, Beznema, Vinicius Jr

Mecz FC Barcelona - Real Madryt obejrzysz na kanałach CANAL+ i Eleven Sports 1 na platformie Player. Kliknij tutaj!

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Przewidywania przewidywaniami, ale coś czuje, że Koeman zaskoczy i wyjdziemy trzema obrońcami

Po raz pierwszy odkąd jestem kibicem Barcelony, czyli od 1998 r, nie odczuwam żadnych emocji związanych z klasykiem. Totalnie żadnych. Ot mecz jakbyśmy grali z trzecioligowcem w pk. Nie obgryzam paznokci jak zawsze, nie odświeżam stron co chwilę, nie wołam kumpli, nie chłodzę browarów. Ot pustka

Jak kibicuję Barcelonie ponad 27 lat, to tak mało jak dziś mecz z Realem mnie jeszcze nie interesował. Pewnie koło 19 sprawdzę wynik na Soccerway i to będzie na tyle.

Garcia czy Langlet, który może okazac sie mniejszym złem? Chyba po ostatnim meczu z dynamem postawiłbym na francuza bo zagral dobre spotkanie a na real bedzie trzeba kogos kto ma lepsze warunki fizyczne, jest troche szybszy i potrafi powalczyc w pojedynkach główkowych. Reszta zawodnikow z pola to Mingueza, Pique,Alba, Busi, Gavi, FdJ, Dest, Depay, Fati choc pewnie Kuman zaskoczy nas jakims Roberto bądź nie daj boze LDJ!

Wystawienie Coutinho będzie dużym błędem i osłabieniem w ataku kiedy Dest robi większe zamieszanie. Coutinho gra mega słabo i ciężko ogląda się jego grę.
Jego głowa niestety nie nadaje się do wielkiej piłki co pokazala przygoda w Bayernie a gdy zaczyna się robić rywalizacja i nie ma pewnego miejsca w składzie tak jak miał w Liverpoolu to gość całkowicie się poddaje i jego wejścia z ławki jak obserwuję to są tragiczne i nie widać w nich żadnej ambicji.

Oczekiwanie na mecz nie wygląda już tak jak kilka lat temu...
Kilka dni przed już przeżywaliśmy to wydarzenie.
Teraz mecz jak każdy inny.

I właśnie tego się obawiałem, Garcia w pierwszym składzie..... Najslabszy i najwolniejszy stoper od wielu lat!!! Mam nadzieję że Koeman tego nie zrobi!

Luuk z ławki w 2 połowie i zacznie się strzelanie.

Może pora na trochę odważniejsze decyzję, jak nie da Puiga znów będzie beton w środku jak z Dynamem. Gavi jest niesamowity, ale granie w 10 nam nie pomoże.

Ter Stegen
Garcia Pique Lenglet
Dest De Jong Busquets Alba
Gavi
Fati Depay

Nie wiem czy da sie zrozumiec decyzje Koemana co do skladow. Uparty jak osiol. Po cholere mamy Demira, ktory sie dobrze prezentowal w paru meczach i cos tam zawsze krecil skoro go nie chce juz wystawiac? Ma 18 lat, a grzeje lawe juz od dluzszego czasu. Koeman albo kogos wystawia caly czas, albo grzeje lawe przez pol sezonu. Teraz mlody Gavi to nagle podstawowy zawodnik i gra co mecz. Miejmy nadzieje, ze jak Pedri wroci to nie bedzie z nim to samo. Tutaj wgl nie ma rotacji i grania kadra tylko co mecz to samo. Mam nadzieje ze dzisiaj Eric tez nie zagra, bo Benzema go zje na sniadanie niestety. Lenglet moze to oszolom, ale wydaje sie pewniejsza opcja na ten mecz moim zdaniem. VeB i po trzy punkty!!

w sumie przykre jest to, że nominalny prawy obrońca, na skrzydle jest wyżej w hierarchii od piłkarza wartego 150 baniek xD

Jeżeli na wynik dzisiejszego meczu miałaby mieć wpływ gra jednego zawodnika, to byłaby to gra Roberto. Jeśli zagra - przegramy, jeśli nie zagra, to jest szansa na zwycięstwo.

Dużo osób pisze ,że real faworyt żeby nie dostać dużo w czapkę a mi się wydaje ,że Barcelona wygra ten mecz o real to gra różnie raz lepiej a po chwili nic nie może zrobić . Obstawiając ten mecz raczej bym coś kombinował w kierunku Barcelony niż realu mimo ,że kibicuje Realowi nie jestem napinaczem ,że po wygranej realu tu wpadnę i będę cisnął kogoś . Za dużo głosów jest na real żeby wygrał tak mi się przynajiej wydaje piona

Oddaliśmy wszystkich PS (Messi, Trincao, Malcom, Collado) i teraz musimy grać Destem na tej pozycji. xD
konto usunięte

bosheeeee czy kiedykolwiek sklad marcki się sprawdził ??? cou na szpicy a real 442 Hahaha co za ściema

To kto u nas dziś z czerwienią? Gavi or Eric?

Mam nadzieje ze to nie bedzie jednostronne widowisko (na rzecz Realu oczywiscie).... a nasi nie beda męczyli buły... chociaz moze wtedy Koeman poleci

Vinicius vs Roberto? Gdzie można obstawić hattricka Brazylijczyka?