Carlo Ancelotti: Nigdy nie wygrałem na Camp Nou, więc to może być ten pierwszy raz

Mateusz Doniec

23 października 2021, 16:30

Marca

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Trener Realu Madryt Carlo Ancelotti przyznał na konferencji prasowej przed meczem z Barceloną, że ma już ustalony skład na niedzielę. Włoch dodał, że El Clásico zawsze będzie wielkim meczem, bez znaczenia jacy zawodnicy odeszli.

Fede Valverde: W formacji 4-3-3 gra w środku pola. Jeśli poproszę go, aby zagrał w roli Rodrygo, mogę się pomylić… i odwrotnie. Wiem doskonale, jak to wyglądało w poprzednim sezonie.

Znaczenie zwycięstwa: Nie sądzę, że to ma większe znaczenie. W futbolu wszystko zmienia się bardzo szybko.

Strategia: Plan w Kijowie był jasny, lecz każde spotkanie jest inne. Nigdy nie zmieniamy jednak naszej tożsamości. Chcę mieć drużynę, która jest zdolna do wielu rzeczy. Jeśli masz jasną tożsamość, przeciwnik może też przewidzieć nasze ruchy. „Dlaczego nie będziemy grać z kontry? To przecież najłatwiejszy sposób na zdobycie bramki".

Eden Hazard: Wygląda dobrze i będzie z zespołem. Trudno się spodziewać, że zawodnik wracający po kontuzji zagra od razu w pierwszym składzie. Najważniejsze, aby był z nami.

El Clásico: To wielka rywalizacja pełna jakości. Mam podobne uczucie jak w meczach Interu z Milanem czy Chelsea z Totenhamem. Nigdy nie wygrałem na Camp Nou, więc to może być ten pierwszy raz. Stawką są nadal trzy punkty, które później mogą być kluczowe w końcowym rozrachunku. Czuję się tak samo, jak gdy na boisku byli jeszcze Cristiano Ronaldo i Leo Messi. To wyjątkowe spotkanie. Teraz zawodnicy są inni. Według mnie młodzież z Barcelony jest niespotykana. El Clásico nadal będzie istnieć bez Messiego, Cristiano czy Ramosa a także bez tych, którzy grają teraz.

Vinicius vs Ansu Fati: Obie drużyny się zmieniają, lecz zawsze będzie to wielki mecz. Poprawiamy się w kwestii fizycznej. Nie wiemy jeszcze jak daleko mogą zajść ci zawodnicy. Wiemy natomiast, że to spotkanie zawsze będzie czymś wielkim.

Odczucia i obawy: Czasem strach jest dobry, ponieważ nie możesz walczyć z lwem, myśląc, że to zwykły kot. Strach pojawia się przed meczem, po treningu… To normalne. To dobre odczucie. Nie mówię przecież, że jestem przerażony. Są w życiu gorsze rzeczy niż porażka w spotkaniu piłkarskim.

Faworyt: Nie wiem, kto przystąpi do meczu w lepszej dyspozycji. Nie ma faworyta. Barça grała dobrze w ostatnich meczach. W takich spotkaniach na wynik wpływa wiele czynników.

Skład: Dla mnie skład jest już jasny, lecz nie powinno się o nim mówić, jeśli nie przekazało się go jeszcze zawodnikom. Wracają Carvajal i Hazard. Wszyscy są zaangażowani.

Spotkanie: To wyjątkowy mecz i z taką myślą się do niego przygotowujemy. Wszyscy o tym wiemy. Jesteśmy skoncentrowani na tym, aby przygotować dobry plan.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ja za to cały czas liczę i czekam aż w koncu zagramy na tyle ile mamy potencjału i nowe pokolenie pokaże głód zwycięstw ! Może to dziś ?? Czemu nie :)

Vamos Barca !

Remis biere w ciemno

Carlo ze słabszą Barceloną już nie będziesz miał okazji rywalizować jak nie teraz to nigdy xd

Jestem z przyszłości Carlo i nie wygrasz! Baaa... już nigdy więcej nie wygrasz z Barceloną.

Carlo, jutro sie zapytaj naszych ile chca goli od was dostac...

Ancelotti: nigdy nie wygrałem na Camp Nou
Koeman: potrzymaj mi piwo
(Śmiech przez łzy)

Carlo, jak nie teraz to chyba nigdy! XD

Oczywiście całym serduchem za Barcą, ale przeczuwam, że będzie miał swój pierwszy raz.