David Albelda: Nie podałbym ręki Ronaldowi Koemanowi

Maciej Łoś

16 października 2021, 10:30

A Punt, Marca

30 komentarzy

Fot. Getty Images

David Albelda udzielił wywiadu portalowi A Punt, w którym wypowiedział się na temat Ronalda Koemana. Były pomocnik grał w Valencii, gdy Holender był jej trenerem, a obaj panowie nie mieli ze sobą dobrych relacji.

- Czy podałbym rękę Ronaldowie Koemanowi? Nie, na pewno nie. Nie życzę mu źle, ale nie podałbym mu ręki. Taka jest rzeczywistość. Nie jest to osoba, którą dażyłbym sympatią - stwierdził Albelda.

Ronald Koeman przejął Valencię w listopadzie 2007 roku. Choć udało mu się wygrać z nią Puchar Króla, już w kwietniu 2008 roku został zwolniony. Powodem były m.in. konflikty z ważnymi piłkarzami, takimi jak Albelda.

- To nie chodzi o kwestie treningów czy wystawianego składu, tylko bardziej decyzji podejmowanych przez Koemana. Ostatnio czytałem wywiad z Luisem Suárezem i przypomniało mi to nasze czasy. Dowiadywanie się pewnych rzeczy z prasy, rozmowy przez telefon. Te same metody co u nas - dodał były pomocnik.

- Epoka Koemana w Valencii to przeszłość i nie ma sensu do niej wracać, ale muszę przyznać, że miała ona duży wpływ na moją karierę. Potem grałem jeszcze przez pięć sezonów, ale nie byłem już takim samym zawodnikiem. Po czasie zrozumiałem, że nie ma po co tego roztrząsać, ponieważ ma to tylko zły wpływ na moją głowę. Pozostaję tylko przy dobrych wspomnieniach, a te negatywne wypieram - stwierdził Albelda.

Były zawodnik napisał kiedyś na Twitterze: "Oby Koeman przejął Barcelonę, wtedy LaLiga się wyrówna". Gdy Barça pod wodzą Holendra zaczęła przegrywać, internauci przypomnieli sobie o tym wpisie. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dlatego na niego nie stawiał , bo miał innych leprzych piłkarzy na tej pozycji , Matę i Silve , i wiemy jak ich losy się potoczyły . A Valencja za Koemana wygrała puchar hiszpani , wiec takie jego gadanie i narzekanie trochę bez sensu , bo na to wyglada ze to piłkarz bez ambicji

Nie wiem czy jest inny trener na świecie, o którym tak wielu jego byłych zawodników tak źle się wypowiada..

POOMAN OUT! ! !

Nasz trenejro jest toksyczny, a z takimi ludzmi nie da sie pracowac. Trzeba go wywalic czym predzej. Ten krotki epizod z reprezentacja holandii to "wypadek" przy pracy w jego mizernej trenerskiej karierze.

A kto to jest David alcośtam? Nie poda ręki Koemanowi? O kurrr... , chłop się załamie. Można nie kogoś nie lubić, można kogoś szanować ale takie teksty są po niżej krytyki, ich zamiszczanie gdziekolwiek też. Niech se tą swoją rękę wsadzi gdzie chce i nie musi jej nikomu podawać.

Ja tam bym Lewowi nie podał

Ręki nie ale kopa już tak.

*darzyłbym sympatią

Nic dziwnego. Kałman ze składem na mistrza prawie spuścił Valencię z ligi...

KOEMAN OUT! ! !

I tak go zdołował, że resztę kariery grał syf. Co za biedactwo :]

Negatywne rzeczy wypiera? No raczej kłóci się to z tym co mówi i wspomina.

"Oby Koeman przejął Barcelonę, wtedy LaLiga się wyrówna". Prorok normalnie :o

ręki by nie podał, ale nogę to i owszem.