Eduard Romeu: Nowy sponsor będzie musiał zapłacić ponad 55 mln euro za miejsce na koszulce

Julia Cicha

11 października 2021, 17:02

Marca, Cadena SER

54 komentarze

Fot. Getty Images

Wiceprezydent FC Barcelony ds. finansowych Eduard Romeu zapewnił dziś na antenie TV3, że w ciągu pięciu lat klub podwoi obecne przychody, a więc wyniosą one 1,5 mld euro na sezon. W tym celu konieczne jest jednak znalezienie odpowiedniego sponsora głównego, który pojawi się na koszulce.

- Nie patrzymy na wartość aktualną, tylko na tą sprzed pandemii. I musimy ją przewyższyć. Sponsor, który będzie chciał widnieć na naszej koszulce, będzie musiał za to zapłacić – powiedział Romeu. Wszystko wskazuje na to, że potencjalna oferta musi być znacznie lepsza od 55 mln euro, które przez pierwszych kilka sezonów płacił Rakuten, zanim obniżono tę sumę z powodu pandemii.

W niedzielę zgromadzenie socios compromisarios powinno zatwierdzić kredyt w wysokości 1,5 mld euro na projekt Espai Barca, w który wlicza się już zatwierdzony kredyt na 500 mln euro od Goldman Sachs. – Kredyt pomógłby nam szybciej uzdrowić finanse. Ten projekt zostanie spłacono tylko dzięki dodatkowym wpływom. Nie będzie to dodatkowym kosztem dla klubu, a stworzy nowe źródła przychodów dzięki wykorzystaniu przestrzeni – zapewnił wiceprezydent.

Romeu zgadza się z Laportą, że zaakceptowanie porozumienia z CVC nie jest wykluczone, ale jedynie w przypadku zmiany warunków umowy. W przeszłości bowiem zaprezentowano ten kontrakt zupełnie inaczej, niż wygląda w rzeczywistości. Oprócz tego członek zarządu Barçy podziela zdanie prezydenta, który miał nadzieję, że Leo Messi mógłby zagrać za darmo: - to, co zrobił Messi, było dozwolone, i nie jest to żadna krytyka. Patrząc na przeszkody, które nam stawiano, i na wysiłek klubu, pomyślałem, że Leo mógłby zagrać za darmo. Dlaczego liga miałaby tego nie zaakceptować? Taki gest uczuć w stronę klubu i jego barw jest legalny.

- Mamy około 20 mln euro na transfery i będziemy mogli ich użyć, żeby sprowadzić najbardziej potrzebnego piłkarza lub piłkarzy. Decyzję podejmie zarząd – potwierdził wiceprezydent, nie ujawniając jednak konkretnych nazwisk.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To taki Ajax ma duuuuzo na transfery chociaż żyje z transferow

Za grę Roberto i Luuka to oni nawet 55 tys nie dostaną ;)

Tutaj jest link do tego, co mówił Laporta w grudniu 2020, na temat zysków generowanych przez Messiego: https://www.fcbarca.com/97692-joan-laporta-messi-generuje-duzo-wiecej-niz-to-co-moze-kosztowac-jego-wynagrodzenie.html

Wiceprezydent FC Barcelony ds. finansowych mówi nam,że ,,Mamy około 20 mln euro na transfery'',a taki Arsenal kupuje sobie 23 latka Bena White za 60 baniek????Gdyby ktoś mi 5 lat temu powiedział,że będziemy w takim miejscu to bym go zwyczajnie wyśmiał ????

Coś pięknego jak szybko się posypała ta cała wiara w klub. Bo nie ma Messiego to już jesteśmy w marketingowej dupie żal mi was. O Gavim, Pedrim , Fatim mówi cały świat nie tylko Hiszpanie, przymierza sie ich do czołowych klubów. Czy to nie jest marketing , promowanie klubu. Nie porównujcie Barcy do szejków którzy za to płacą my mamy zarobić. Jak tak czytam nie które komentarze to mi sie wydaje ze to strona Real Madryt .com . Jesteśmy średniakiem nic nie wygramy trzeba sie pogodzić ze jesteśmy słabi . To jest BARCELONA trzeba sie szanować i nie wyjeżdzajcie mi tu z realnym podejściem bo to nie przejdzie u kibica Barcelony ( prawdziwego ) to tylko wymaga poukładania i zgrania nic więcej a na to czasu jeszcze nie było. Trochę wiary w klub a nie obrzucanie zarządu gnojem po paru miesiącach. Trzeba ustabilizować finanse a taki klub na to stać . Nie porównujcie Barcelony do Milanu , Interu i żadnego innego klubu to jest Gigant w sporcie nie średniak Gigant. A kuleje tylko piłka nożna . Ja wiem ze w dobie internetu każdy chce już teraz w tej chwili za tydzień by było najlepiej, ale nawet proste sprawy potrzebują czasu. Powoli wracają piłkarze do gry będzie więcej obcji do grania. Po tylu latach oglądania tej drużyny wiem ze Barcelona wróci na piedestał ze swoim tak już wyśpiewanym przez was stylem ( tukitaka) jaki prezentowała wcześniej i będzie cieszyć oczy. Do tego potrzeba ogrania a jak już karzdy z was wie to oni dopiero grają razem od kilku meczy. Ja oglądam wszystkie mecze i widzę ze ta drużyna zaczyna powoli sie zgrywać ze sobą. Nie da sie ich porywać do poprzednich lat bo tam chłopaki grali ze sobą po kilkanaście lat . W kwesti finansów jestem spokojny , może Laporta nie ogarnia medialnie ale w kwesti finansów jest zbliżony do Pereza. Tylko kibica nie pasuje bo nie robi takich medialnych transferów jak Bartek choć by dla kreatywnej księgowości. Ja jestem pewien że Ta Barcelona jeszcze będzie wielka. Skopiujcie sobie to i pokażcie mi za 2 lata.

Przed pandemią grał Messi, który zwiększał wartość tego miejsca na koszulce o dobre 50%

Trzymam kciuki za uzyskanie wyżej wymienionej kwoty ale jednocześnie obawiam się, że w związku z brakiem w kadrze Leo Messiego może to być trudne o ile w ogóle wykonalne.

W sumie to Romeu, Laporta i cały zarząd też mogą pracować za darmo. Taki gest.

Skoro mamy takie wymagania to będziemy grać bez sponsora na koszulce w przyszłym sezonie
konto usunięte

UNICEF może na koszulce

Manchester United który ostatnie mistrzostwo wygrał w 2013 i przez wiele lat nawet nie wchodził do LM jest od wielu lat w pierwszej trójce najbardziej „przychodowych” klubów świata. Także nasz dołek formy też nei zrzuci nas tak szybko z podium, nie martwcie się.

Powodzenia. Trzeba było przez pół roku przygotować się na różne warianty aby Messi pozostał a nie informacje ze nic nie możemy zrobić. Żaden sponsor nie zapłaci wartości marketingowej z Messim nie mając go.

,,Mamy około 20 mln euro na transfery i będziemy mogli ich użyć, żeby sprowadzić najbardziej potrzebnego piłkarza lub piłkarzy" to ja już wolę żeby nikt nie przychodził.
Komentarz usunięty przez użytkownika

#Qatar Airways, hola amigo.

Można uzyskać dobrą cenę, bo Barca póki co to ciągle ogromna marka. Wszystko zależy od tego jak przedstawią wizję rozwoju, poczarują potencjalnego sponsora itp. Jednym słowem wszystko zależy od ludzi, którzy w naszym imieniu będą negocjować.
konto usunięte

- Nie patrzymy na wartość aktualną, tylko na tą sprzed pandemii.

Większej glupoty nie czytalem. Czyli wartosc z MEssim i bez... z kibicami i bez... to ze klub upadł sportowo i wizwrunkowo... to nic... Liczy sie to co bylo prawie 2 lata temu

Kiedy mają się rozpocząć pracę przy nowym stadionie i całym tym Espai?

Ciekawe jak chcecie to wywalczyć bez wyników sportowych