Laurent Blanc: Barcelona popełniła w ostatnich latach ogromne błędy

Julia Cicha

11 października 2021, 11:36

Marca

40 komentarzy

Fot. Getty Images

Laurent Blanc udzielił niedawno obszernego wywiadu magazynowi Panenka, w którym odniósł się także do kilku kwestii dotyczących FC Barcelony, ostro krytykując kataloński klub. Wyjawił także, że był brany pod uwagę jako trener Barçy.

Praca w Barcelonie: Dwa lub trzy razy rozmawiałem z Erikiem Abidalem. Oczywiście trenowanie takiej drużyny było marzeniem, ale nie udało się z wielu powodów. To nie był odpowiedni moment albo ktoś myślał, że nie byłem do tego przygotowany. Takie jest życie.

Surrealistyczny transfer: Cruyff zadzwonił do mnie i powiedział „widziałem twoją grę, chcę z tobą porozmawiać. Umówmy się na obiad”. Obiadu nie było. Poszedłem do hotelu, wziąłem prysznic i włączyłem telewizor. Oglądałem TV3 i pamiętam, że przerwano program, by poinformować o zwolnieniu Cruyffa. Nie mogłem w to uwierzyć, myślałem, że to żart. Zadzwoniłem do agenta i potwierdził, że to prawda. Nie zjadłem obiadu z Cruyffem ani nie grałem pod jego wodzą. Bolało mnie to, bo moim zdaniem to jedna z wielkich postaci w futbolu. Bardzo szanowałem Robsona, dobrze się rozumieliśmy, ale zawsze żałowałem, że nie prowadził mnie nigdy Cruyff.

Kadra: Pamiętam, że mówiono o 19-letnim chłopaku grającym w PSV (Ronaldo), ale nie przywiązywałem do tego wagi. Kiedy go zobaczyłem, byłem w szoku. Był z innego świata. Mieliśmy też Figo, Stoiczkowa, Guardiolę, Giovanniego, Bakero…

Messi i PSG: Dla francuskiej piłki niesamowite jest posiadanie w jednej lidze Messiego, Neymara i Mbappe. PSG jest z innej planety, ale oglądanie tych piłkarzy co kolejkę jest dobre dla samej ligi. Myślę, że Barça popełniła ogromne błędy. Ogromne. Nie tylko w przypadku Messiego, ogólnie w ostatnich 4-5 latach. Straciła niesamowitych piłkarzy, taki klub nie może sobie na to pozwolić. Nie można stracić Neymara lub Messiego, ponieważ bardzo trudno jest ich zastąpić.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Teraz każdy fachowie jprd… a dwa lata temu to nikt nic nie mówił. Paranoja.
Szału nie ma ale wierze w Laporte. Za dwa lata będziemy na szczycie!!

Bardziej niż potracila ważnych zawodników, to chyba kupiła niewłaściwych. W ostatnich 4-5 latach to tylko Neymar był takim transferem i teraz Messi :)
konto usunięte

To ten co mówił ze najgorsze co przytrafiło sie Francji to powort Karima do kadry?

Hmm... Mistrz świata, mistrz Europy, prawie 100 meczów w reprezentacji Francji. Jeden z najlepszych stoperów. Nasz piłkarz. A niektórzy z nas obrażają go tylko dlatego, że mają odmienne zdanie.

Spójrzcie gdyby nie miał okularów i długie kręcone włosy wyglądałby jak Puyol

W innych news’ach:
Trawa jest zielona
konto usunięte

Normalnie geniusz...

On też się pewnie nie nadaje na następce Koemana?
@arasz1819
Kurcze no szukamy dalej... a tymczasem w Barcelonie...