L'Esportiu: Barcelona chce sprzedać zimą Samuela Umtitiego i Clementa Lengleta

Maciej Łoś

10 października 2021, 18:00

L'Esportiu

34 komentarze

Fot. Getty Images

Samuel Umtiti i Clement Lenglet nie cieszą się zaufaniem Ronalda Koemana, dlatego klub zamierza wystawić ich na sprzedaż podczas zimowego okna transferowego.

W kadrze Barcelony na sezon 2021/2022 jest aż sześciu stoperów: Gerard Piqué, Éric García, Ronald Araujo, Oscar Mingueza, Clement Lenglet i Samuel Umtiti. Nic więc dziwnego, że dwóch z nich nie może liczyć na grę w pierwszym składzie. Chodzi o Francuzów, którzy znajdują się na wylocie z klubu.

Lenglet zagrał w tym sezonie tylko w jednym meczu od pierwszej minuty, kiedy Koeman dał mu zagrać przeciwko Getafe. Wchodził na boisko jeszcze w kilku spotkaniach, ale były to epizodyczne występy. Francuz ma narzekać na uraz kolana, co jednak może być tylko pretekstem dla trenera, żeby móc korzystać z innych zawodników.

Były obrońca Sevilli jeszcze niedawno był partnerem Gerarda Piqué w pierwszym składzie Barcelony, jednak ostatni sezon był dla niego bardzo nieudany. Francuz bardzo często był krytykowany za swoje błędy i słabą dyspozycję. Nie można się dziwić, że mając w kadrze kilku stoperów, Ronald Koeman rzadko korzysta z Lengleta.

Z kolei Samuel Umtiti już dawno stracił swoją pozycję w zespole. Jego długotrwałe problemy z kolanem spowodowały, że stał się w zespole zawodnikiem niechcianym. Barça bardzo chciała pozbyć się go latem, ale zdołał przekonać Joana Laportę, by móc pozostać w drużynie. Mimo to Ronald Koeman w ogóle nie daje mu grać.

Obaj stoperzy znajdą się na liście transferowej zimą. Umowa Umtitiego kończy się w 2023 roku, a Lengleta w 2026 roku. Barça chce dalej kontynuować swoją politykę obniżania wydatków na wynagrodzenia. Odejście Francuzów mogłoby pozwolić wzmocnić zespół na innych pozycjach. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Może by się udało wymienić na kogoś
konto usunięte

Samuel Umtiti i Clement Lenglet nie cieszą się zaufaniem Ronalda Koemana. Kuman też nie cieszy się zaufaniem więc może łatwiej zmienić trenera.

Ich zwolnienie pozwoliłoby na zatrudnienie nie tylko zawodnika na inną pozycję ale i na samą obronę. Tak naprawdę tylko Araujo trzyma poziom, Pique prawdopodobnie pożegna się po tym sezonie a Eric póki co pokazuje się ze słabej strony, jest co prawda Mingueza ale taki piłkarz na zmianę bym powiedział, nie pierwszy skład. Do wyjęcia jest Laporte, może tu należy celować.

Lengleta jest mi poprostu szkoda,od początku pokazywał dobry poziom niestety poprzedni sezon no był słaby dużo błędów, jednak mam nadzieję , że jeszcze będziemy mieli z niego pożytek

Jak to do 2026?

Tak naprawdę do odstrzału jest pięciu, tylko z Araujo można wiązać nadzieję na przyszłość.

Może uda ich sie opchnąć do New castle wraz z coutinhio :)

Lenglet na pewno lepszy jak ten Garcia co nie nadąża za grą!!!!do tego praktycznie nie łapie kontuzji,Pique już u schyłku kariery też powinien już mniej grać,szczególnie jak jest pod formą.

Oby się to spełniło !

Nie rozumiem sprzedasz lengleta. Obecnie jedyny grający lewonożny obrońca. Przypomnę, że jedynie w zeszłym sezonie miał gorszy okres. Ale od momentu przybycia praktycznie każdy mecz był mega pewny u niego.
Był to Gracz na którego można było liczyć częściej niz na Pique. Jednak dopadł go taki sam okres jak Varane i nie uważam aby były jakie kolwiek aspekty by się go pozbywać.
Posypał się mentalnie ale to wina kibiców.
Przypomnę że pozbycie sie tych obrońców oznacza grę Migeuenezy czy Garcia na środku obrony, albo kolejne poświęcenie De Jonga żeby tam stał.... pique na pewno czekaja kontuzje a po ostatnim meczu widać że może mieć spadki formy.

Wara od Lengleta..

jak się chce kogoś sprzedać to przydałoby się dać im zagrać parę spotkań, kota w worku z ławki nikt nie kupi

a potem będą pisać że latem, i znowu zimą, i znowu latem, i znowu zimą, aż do końca kontraktu

francuskie czystki.

Barcelona chce sprzedać Umititego i Lengleta, problem w tym, że nikt ich nie chce kupić...

Na Lengleta może i znajdą się kupcy, ale na Umtitiego...

Nie dawno wszyscy mówili że Lenglet to złoty biznes był za taką kwotę takiego obrońcę ściągnąć a dziś wszyscy go wieszają.. Ahh kibice

Nasze Francuskie perełki xD