Sport: Przyjście Raheema Sterlinga zależy od decyzji Ousmane'a Dembélé

Maciej Łoś

10 października 2021, 12:00

Sport

43 komentarze

Fot. Getty Images

Ousmane Dembélé wciąż nie przedłużył kontraktu z Barceloną, dlatego klub pracuje nad jego następcą. Jeśli Francuz nie zdecyduje się podpisać nowej umowy, wtedy dyrekcja będzie starała się wypożyczyć zimą Raheema Sterlinga.

Dyrekcja Barcelony stale pracuje nad wzmocnieniem kadry. Priorytetem jest sprowadzenie nowego środkowego pomocnika o innej charakterystyce niż zawodnicy obecni w zespole. Tego typu graczem mógł być Georginio Wijanldum lub Ilaix Moriba, jednak pierwszy z nich trafił do PSG, a drugi zdecydował się odejść z Barcelony.

Problemem dla Barçy jest także kwestia umowy Ousmane'a Dembélé. Kontrakt Francuza wygasa wraz z końcem sezonu i już od stycznia zawodnik będzie mógł negocjować odejście za darmo do innego zespołu. Z tego powodu dyrekcja musi pracować nad planem B na wypadek, że skrzydłowy nie zgodzi się związać z Barçą na dłużej. W takim przypadku najważniejszym kandydatem do przyjścia na Camp Nou jest Raheem Sterling.

Barcelona obawia się o przyszłość Dembélé. Klub zaoferował mu niedawno nową umowę do 2025 roku z pensją niższą niż dotychczas, ale nie otrzymał żadnej odpowiedzi ze strony agenta piłkarza Moussy Sissoko. Dyrekcja uważa, że zawodnik chce poczekać do 1 stycznia i zobaczyć, jaka będzie sytuacja. Barça nie zamierza ustępować i jeśli Francuz nie przedłuży kontraktu, nie będzie grał.

Z kolei kontrakt Raheema Sterlinga z Manchesterem City wygasa w 2023 roku i skrzydłowy również nie chce podpisać nowej umowy. Zawodnikowi ma podobać się możliwość gry dla Barcelony, a Pep Guardiola raczej nie miałby problemów z jego odejściem. Jedną z możliwości jest wypożyczenie Anglika zimą z obowiązkowym wykupem latem.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Potrzebujemy Lidera, nowego lidera, a sterling nie jest liderem na boisku i nie jest już tak decydujący jak kilka sezonów temu. Ja bym chciał w środku pomocy mieć kogoś takiego jak lorenzo Pellegrini a na skrzydle ewentualnie Pulisicia albo Ferrana torresa gdy pozbędziemy się szrotu

@bernardFCB Słuchaj, ani Dembele, ani Sterling nie są takimi zawodnikami, lecz nie oczekuje się od nich bycia liderami. Mają robić szum na skrzydłach i notować liczby, nie być liderem. Trzeba mierzyć siły na zamiary - Barcelona nie jest już aż tak atrakcyjnym miejscem dla czołowych zawodników jak chociażby 6-8 lat temu. Barca szuka pomocnika box to box i takiego faktycznie zespołowi brakuje. Pulisic jest nieco gorszy od Sterlinga i Chelsea go nie sprzeda. O Ferranie można zapomnieć. W City ma coraz lepszą pozycję, jest młody i wpisuje się w politykę kadrową City (sprowadzanie zawodników najlepiej przed 25 rokiem życia, budowanie kadry na następną dekadę). Barcelona miała szansę pozyskania go za relatywnie małe pieniądze (niecałe 30 mln), ale Bartomeu tego nie widział i tym sposobem Barca straciła już na niego szansę. Tak jak dwa lata temu jeszcze byłem przeciwnikiem Sterlinga (i dalej poniekąd jestem), tak teraz rozumiem, co Anglik mógłby wnieść do zespołu, a czego nigdy nie wnosił i nie wniesie Dembele.
« Powrót do wszystkich komentarzy