Minimalne wygrane Holandii i Niemiec w meczach eliminacji do mistrzostw świata 2022

8 października 2021, 23:25

Marca

3 komentarze

Reprezentacje Holandii i Niemiec z piłkarzami Barcelony w składzie pokonały odpowiednio Łotwę (1:0) i Rumunię (2:1) w eliminacjach mistrzostw świata 2022. Pełne 90 minut rozegrali Frenkie de Jong, Memphis Depay i Marc-André ter Stegen.

Holendrzy nie grali najlepiej, mimo że są liderami swojej grupy. Gospodarze mieli jasny plan na to spotkanie – chcieli się bronić i wyprowadzać kontry. Szybko stracili jednak gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Depaya i uderzeniu Davy’ego Klaassena z woleja. Później to Łotysze byli blisko zdobycia bramki. Był to jednak chwilowy zryw, a podopieczni Van Gaala znów przejęli kontrolę nad grą. Ich poczynania w ataku skupiały się na Depayu i Klaassenie, ale brakowało dobrych okazji bramkowych. Do końca starcia wynik nie uległ już zmianie, a Holandia jest samodzielnym liderem grupy po remisie Norwegii z Turcją.

Niespodziewanie szansę otrzymał dziś też Ter Stegen, który zastąpił zmagającego się z dolegliwościami Manuela Neuera. Bramkarz Barçy raz musiał wyjąć piłkę z siatki po strzale Hagiego. Spotkanie charakteryzowało się bardzo wysokim rytmem i grą od bramki do bramki. Rumuni grali odważnie z wysoko ustawioną pięcioosobową linią obrony. Na samym początku pojedynku sędzia odgwizdał rzut karny na Wernerze, ale następnie go anulował. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli właśnie Rumuni dzięki wspaniałemu uderzeniu Hagiego. Niemcy zabrali się do pracy po przerwie i w 52. minucie Gnabry strzelił pięknego gola. To jego piąte trafienie w siedmiu meczach eliminacji. Na boisku pojawili się Havertz i Müller, a drugi z nich dał swojej drużynie trzy punkty w 81. minucie po akcji w swoim stylu. Przy rzucie rożnym znalazł się sam w polu karnym i musiał jedynie popchnąć piłkę do bramki.

Mats po kontuzju jest w fatalnej formie nawet ostatnio jego mocna strona czyli gra nogami mega kuleje moze warto dac mu odpoczac