Luis Suárez: Rozmowa z Koemanem, w której powiedział mi, że na mnie nie liczy, trwała 40 sekund

Dariusz Maruszczak

7 października 2021, 10:30

Twitch, Marca, AS

122 komentarze

Fot. Getty Images

Luis Suárez w rozmowie z Gerardem Romero na Twitchu wypowiedział się na temat trudnego rozstania z Barceloną, obecnej sytuacji katalońskiego klubu czy ewentualnego przejęcia drużyny przez Xaviego.

Wdzięczność Barcelonie: Zawsze będę wdzięczny, ponieważ postawiła na mnie, kiedy nikt mnie nie chciał.

Telefon od Koemana: Rozmowa z Koemanem, w której powiedział mi, że na mnie nie liczy, trwała 40 sekund, to nie jest odpowiedni sposób na pożegnanie legendy. Najpierw powiedział mi, że nie znajduję się w jego planach, a potem przyznał, że jeśli nie rozwiążę swojego kontraktu, zagram z Villarrealem. W pewnych sprawach brakowało konkretów. Brakowało mu osobowości, aby mówić do mnie klarownie, czy mnie nie chciał, czy to klub był tym, który mnie nie chciał. Bartomeu też zadzwonił do mnie, aby powiedzieć, że nie znajduję się w planach trenera.

Odejście: To były bardzo trudne dni ze względu na to wszystko, co dałem klubowi. Po tym telefonie rozmawiałem z Sofi i Leo. To był trudny rok. Messi poprosił o odejście, a mnie odpuścili. Obie rodziny przechodziły bardzo zły czas. Wracałem do domu bardzo zły po treningach.

Obniżenie pensji, aby zostać w Barcelonie: Teraz łatwo jest to powiedzieć, ale w swoim czasie to nie był problem. Zrobiłbym to tak, jak inni koledzy obecnie. Jestem wdzięczny Barcelonie za wszystko, co mi dała, i zrobiłbym to.

Mecz z Barceloną: Widziałem, że drużyna jest w złym nastroju, obrazki mówią same za siebie, a widok kolegów w takim stanie był bolesny.

Gest wobec Gaviego: Jest młody i musi się jeszcze wiele nauczyć, ale trzeba mu pogratulować za to, co robi. Po meczu wymieniliśmy się koszulkami.

Atlético faworytem: Musimy poprawiać się w każdym meczu, ale to oczywiste, że mamy świetny zespół, który może walczyć o wszystko.

Przybycie Griezmanna: Nie spodziewałem się tego, ale coś wyczuwałem. Przed meczem z Villarrealem rozmawialiśmy o tym z innymi zawodnikami i wszyscy myśleliśmy, że klub będzie się starał do samego końca.

Relacje z Antoine’em: Zawsze miałem z nim dobre relacje w Barcelonie. Nigdy nie mieliśmy ze sobą problemów. Bywaliśmy razem na grillach, mamy bardzo dobre relacje.

Taktyka Koemana: Cóż, tak jak mówią ludzie, w meczu z nami wykorzystali podejście, którego nie stosowali do tej pory. Widzisz jednak tych graczy i uznajesz, że to drużyna na odpowiednim poziomie.

Ronald Araujo: Jeśli będą o niego dbać, a on utrzyma ten poziom i będzie potrafił żyć z presją gry w Barcelonie, co jest trudne, będzie wspaniałym zawodnikiem. Jego osobowość jest godna podziwu.

Ansu Fati: Narzucanie presji na Ansu byłoby błędem. W wieku 19 lat nie może przejąć całej odpowiedzialności, trzeba ją podzielić.

Luuk de Jong: To piłkarz, który, jak mówi trener, uderza głową lepiej od Neymara…

Darwin Núñez: Mówiłem już o nim w Barcelonie, kiedy był w Almeríi. Powiedziałem, żeby klub go śledził, ale odparli, że jest bardzo młody. Jednak zamiast zapłacić teraz 80, 90 czy 100 milionów, zapłaciliby 15 czy 20. Jednak nie powiem nic więcej, ponieważ potem oskarżają nas o sugerowanie transferów.

Przybycie Xaviego do Barcelony: Jeśli Xavi przejmie teraz klub, bez wyraźnego projektu ze względu na problemy finansowe, może narazić na niebezpieczeństwo swój dorobek. Jeśli przyjdzie, Barça będzie musiała zaoferować mu projekt pozbawiony trudności finansowych. Ma też ten problem, że ma kolegów w szatni. Jednak faktycznie jest najbardziej odpowiednią osobą. Wie wszystko, co trzeba zrobić, aby odnieść sukces w tym klubie, ale musi wybrać odpowiedni moment. Musi mieć też cierpliwość ze strony kibiców.

Reprezentacja Urugwaju: To młoda reprezentacja o dużej przyszłości. Jestem trochę jak dziadek dla nich wszystkich.

Krytyka Luisa Enrique: Ma moc podejmowania takich decyzji, jakie chce. To trener o wspaniałej osobowości, a fakt, że trenował Barcelonę może trochę bardziej denerwować niektórych.

Wiadomość dla kibiców Barcelony: Żeby byli cierpliwi podczas tej zmiany. Epoka najlepszego piłkarza na świecie się skończyła i nadszedł czas transformacji ekonomicznej, aż wszystko będzie mogło się ustabilizować, żeby znów móc przyciągać najlepszych.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

40 sekundowa rozmowa? Luis rozmawiałeś z Holendrem a oni nie słyną z rozrzutności. Pewnie chciał się zmieścić w minucie, aby nie przepłacić

90% komentarzy gdy Suarez odchodził: Dobrze, wreszcie ktoś ma jaja i wywala święte krowy zarabiające >10mln za sezon

Rudy na ławce to gwarancja kiczu. Zespół gra tak, jak on wygląda. Niestety...
Natomiast co do Luisa - to trzeba być debilem do potęgi n, by się takiego napadziora z klubu pozbyć. I jeszcze opłacać mu połowę pensji, wzmacniać bezpośredniego rywala. Takie jajca tylko w Barcelonie. Jednego szkodnika - Barto już nie ma. Syf będzie jednak trzeba sprzątać po nim bardzo długo. Oby jeszcze tylko tego trutnia pogonić z ławki.

Rudy!
Co?
Ty *uju !!

Nie liczy na gościa który był gwarancją min. 20 bramek w sezonie.... rudy pakuj sie

nigdy nie można ufać Rudym !!!
Suarez najlepsza 9ka w historii Blaugrany !!
Vamos El Pistolero !!!
VeB !

A fanboye Kumana dalej po 40stym wywiadzie Suareza będą mówić, że to Bartomeu go nie chciał. Luis w każdym wywiadzie podkreśla, że największe znaczenie miała decyzja trenera. Słowo trener jest i tak na wyrost jak na człowieka, który zrujnował klub wraz z Bartkiem.

Szkoda, że tyle animuszu nie miał w Barcelonie do utrzymania stosownej formy sportowej. Jego falowanie formy i WAGI to była jedna wielka beka na LR.

Fajny wywiad.Widać kocha Barcelone i chce dla niej dobrze.J..ć hejterów Luisa Suareza

Niech już skończy te swoje pierd..enie. Wpierw mówi o szacunku do FC Barcelony a później co dwa dni wylewa swoje wypociny było minęło zdobył mistrza z nowym klubem powinno go to usatysfakcjonować. Jeśli by miał szacunek do FCB to by dawno skończył temat. Hipokryta.

Co za płacypita.

Wiadomo że Suarez zawsze był płaczkiem, ale te "wywiady" po jego odejściu przechodzą już ludzkie pojęcie.

A redakcja dalej swoje, wiadomo że to góra kazała Koemanowi zrobić to co zrobił ale oni przedstawią to tak by winny był Holender

Lipa,że go spuścili. Zawsze byl dobrym dzikiem na boisku. King of volley

Co wy chcecie od Suareza, że żali się na sposób odejścia i jak go potraktowano. Przecież zadano mu pytanie ;to odpowiada .A co tym razem ma powiedzieć ,że było wszystko w porządku ,żeby się nie powtarzać.

Ludzie tracą co chwilę pracę i jakoś dają radę... a ten non stop gada o tym jak został źle potraktowany, to prawda ale już naprawdę wystarczy tego już rok minął od tego.

Przecież wiadomo, że rudy chciał się go pozbyć, żeby zrobić miejsca dla swojego ziomeczka depaya.

Ile jeszcze będzie płakał w mediach jak to został skrzywdzony bo przeszedł do lepszego aktualnie zespołu, z którym zdobył mistrzostwo.

jak uwielbiam luisa i ciesze się ze dla nas grał i zrobił tyle ile zrobił tak już męczy mnie ten jego żal i marudzenie że został źle potraktowany , oczywiscie ma też w tym troche racjii ale ile można...

i to jest nastepna przyczyna zwolnienia tego trenera buraka z klubu ,pamietam jak zaprzeczal ,ze byl za zwolnieniem Suareza

A ja tam go rozumiem. Kochal ten klub, a ci go wyrzucili i jeszcze pokazali srodkowy palec.

Sorry ale legendą Barcelony to jest Puyol, Xavi, Iniesta czy Messi. Suarez był najemnikiem. Z całym szacunkiem... Mimo wszystko uważam, że był najlepszym środkowym napastnikiem na świecie w szczytowej formie.

Tym wywiadem potwierdził, że decyzja o jego wywaleniu była słuszna.

Teraz po dwóch latach będzie kłamał, ale wystarczy sobie przypomnieć, jak trudno było zarządowi w poprzednim sezonie wymusić na zawodnikach obcięcie pensji. Gdyby nie ruch Griezza i .. nie pamiętam jeszcze kogo, to by negocjacje trwały do końca sezonu.

Szatnia Barcy wymaga dalszego wietrzenia. Wszyscy zawodnicy, którzy korzystali ze słabości zarządu Bartka, muszą odejść. Trzeba zrobić grubą kreskę.

Bardzo szanuję El Pistolero, ale tyle tych wywiadów ostatnio że wystarczy już.

ja pierdolę ile można się użalać ...?? i ile razy można wałkować ten temat co artykuł to juz jest nudne...

Ile można miec ból d...? Niehc przestanie wylewać gorzkie żale. Ta przeprowadzka do Atletico dobrze mu zrobiła. Końcówki u Nas nie miał dobrej a w Mar=drycie odżył. Po co jątrzy?

Luis, skończ już, ile można,

Luuk de Jong: To piłkarz, który, jak mówi trener, uderza głową lepiej od Neymara…

Ja już tego jego płaczu i marudzenia nie mogę strawić. Każdy piłkarz czy pracownik potrzebuje zmian, nowych wyzwań - inaczej pojawia się stagnacja i spada efektywność co w przypadku Suareza było widoczne. Poszedł do Atletico, znowu daje z siebie trochę więcej, fajnie. Błędem klubu nie było pozbycie się Luisa, błędem było brak transferu na jego miejsce.

Dyplomacji tyle co u Koemana, ale żeby tak otwarcie nazywać samego siebie "legendą"...Hmm, trzeba mieć delikatnie mówiąc wysokie mniemanie o sobie. Co by nie mówić zawsze będę go miło wspominał za wszystko co nam dał.

Wg mnie bardzo fajne odpowiedzi dał Suarez - szczerze w wielu z nich widzę, że ma Barcelonę w sercu. Pamiętajmy że on odpowiada na pytania, sam sobie tych pytań nie zadaje - nie ma sensu 20 raz komentować odejścia z Barcelony bo przewija się to w każdym wywiadzie ale takie są pytania dziennikarzy - jednak bardzo ważne rzeczy powiedział jako osoba znająca środowisko piłkarskie i środowisko Barcelony:
1. Bardzo ważne słowa dotyczące Xaviego (sam Xavi pewnie też tak uważa)
2. Bardzo ważne słowa dotyczące młodych zawodników (bardzo życiowo)
3. Wydawanie pieniędzy na wielkie transfery - przykład Darwina Núñeza i innych zawodników którzy byli sugerowani przez piłkarzy jednoznacznie pokazuje że nikt nie brał pod uwagę na poważnie opinii zawodników czy trenerów. Ciekaw jestem jak wyglądałaby gra w ostatnich latach Barcelony gdyby prośby zawodników się spełniły - przykłądowo Messi i Suarez chcieli Haalanda jak był oferowany Barcelonie za 20mln euro, Busi prosił o zmiennika w postaci Fabinho jak grał jeszcze w Rio Ave czy Alba prosił o swojego przyjaciela z Valencii Jose Gayę. Warto na to zwrócić na to uwagę - to nie były egoistyczne zachcianki - to była konkurencja, która mogła wygryźć z czasem tych zawodników. Szczególnie widać to teraz, gdy Atletico ma niemal 2 równorzędne jedenastki w kadrze, a Real w ciągu roku także skompletuje tak szeroką kadrę - skala błędów Bartomeu i wynikających z tego konsekwencji nie ma końca...

Ja już rok temu pisałem, że to Koeman razem z Bartomeu wywalili go do Atleticu ale kumanowcy to od razu pisali, że się nie znam. Chociaż wszyscy już od jakiegoś czasu wiedzą mniej więcej jak było więc wrzucanie co chwilę wypowiedzi Suareza nic już i tak nie zmieni.

Więcej wywiadów o zmianie klubu, niż bramek na wyjeździe ligi mistrzów od 6 lat.

Chłop ma przegwizdane z tymi wywiadami. Ile razy moze odpowiadać na te same pytania.

Pewna era się skończyła co raz mniej tłustych kotów w naszym młodszym zespole.

Weź ty Luis chociaż raz zachowaj się jak chłop z jajami i przemilcz niektóre temat , bo aż żal czytać ...

Bicie w Koemana jak widać dalej modne, szkoda że Suarez nie ma na tyle klasy, żeby pewne tematy przemilczeć przynajmniej póki gra w tej samej lidze

Do taktyki Kumana widać bardziej pasuje Luk zamiast Luisa .Fajny ten nasz trener :D

A teraz jestesmy z drewnianym De Jongiem.

Grunt, ze liczy na Luuka... xD

Kurde Luis ale to Ty dzwonisz

Koeman nie wyrzucił go z własnej woli, a dostał przykaz od Bartka... dobrze widział że budżet się nie spina... dla tego nie miał wyjścia. Szkoda że to właśnie on, bo teraz był by sporym lekarstwem na te braki w strzelaniu goli.
Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.2.

Bardzo wymowna wypowiedź na temat Luuka De Jonga XDD

Lusiito żałuje że nie szczeliłeś więcej grając przeciwko Koemanowi.

Luis naucz się strzelać gole w lidze mistrzów na wyjazdach. Odszedłeś, bo byłeś już wypalony w Barcelonie i tyle.
I nie oczerniaj Koemana, bo on jest większa legendą od ciebie. Ludzie go pamiętają z goli z rzutów wolnych jako obrońca, a ciebie będą głównie pamiętać z gryzenia.

Wyrzucenie z klubu Suareza a nastepnie kupno takiego drewna jak Brejtwejt, Luuk de jong, jezu, no po prostu to jest nie do uwierzenia

Czy w klubie dzieje się niezbyt wiele ciekawych rzeczy byśmy wciąż wałkowali tematu byłych zawodników ... ? Wszyscy wiemy, że rozstania i wiele innych rzeczy było robionych bardzo źle, ale po co wciąż wracać do przeszłości. ? Buduje się nowy , młody zespół. Skupmy się może w artykułach na poznawaniu naszych nowych zawodników, możliwych kierunkach rozwoju i faktach dotyczących klubu a nie na użalaniu się nad popełnionymi błędami i pięknych historiach z przeszłości. Chcąc zrobić krok naprzód trzeba patrzeć przed siebie a nie oglądać się wstecz. Pozdrowionka dla Redakcji. Visca el Barca!

A ja dalej nie zmieniam decyzji. Błędem nie było wytransferowanie go z Barcy, tylko sposób w jaki to zrobiono, zasady i kierunek transferu. Tak może i chciał obniżyć pensję, tylko podobno za to chciał przedłużenia kontraktu o kilka lat, co było by błędem w stosunku do zawodnika, który miał już trochę lat i zaczynał miewać problemy z kolanami, o sytuacji z dyspozycją w LM nawet nie mówię. No ale nic Suarez jest naszą legendą i należy mu się szacunek. Nie mniej inaczej jego płacz do mediów zaczyna irytować.

Skończcie te pierdoły, bo się niedobrze robi. Teraz wszystko nagle każdy sobie przypomina i wywleka. W tamtym roku mówił, że nie sądzi, że to decyzja Koemana, teraz już sądzi. Z resztą 90% płaczków teraz też chciało jego odejścia. Pajacostwo i hipokryzja.

Kumanizm to zbrodnia na pilce noznej. ;)

ps. dla Suareza chyba lepiej by odszedl. Nas by nie ocalil, smiechy by byly z niego i zrzucanie winy.

Każdy wie za rudy to De…. przez duże D.

Miło mnie Luis zaskoczył. Nie taki burak jak na boisku. Fajne odpowiedzi.

No dobra... ale ile czasu powinno się komuś mówić, że się na niego nie liczy? :D Gdzieś tak od 5 minut to już oznaka szacunku? ;p

Co Koeman może zrobić bez Suareza? xD

Koeman i rozmowy z piłkarzami...
Facet w ogóle nie ogarnia tych klocków.