Sergio Busquets: Rozumiem, że każdy wydobywa z siebie wewnętrznego selekcjonera, ale to Luis Enrique decyduje

Julia Cicha

5 października 2021, 21:10

Marca, AS

11 komentarzy

Fot. Getty Images

Sergio Busquets wziął dziś wieczorem udział w konferencji prasowej przed meczem z Włochami w półfinale Ligi Narodów. Pomocnik odniósł się również do swojej gry w Barcelonie.

Co sądzisz o powołaniu Gaviego?

Jeśli otrzyma szansę na grę, udowodni, że nie bez powodu znajduje się na liście.

Jakie są twoje odczucia przed tym turniejem?

Zawsze ważna jest gra i rywalizacja o trofea. Przed nami kolejna szansa, choć są też inne silne reprezentacje. To wyzwanie, do którego podchodzimy z chęciami i ambicją. Przed nami mistrzowie Europy, podejdziemy do tego meczu tak samo jak na EURO. Nie poddamy się.

Luis Enrique mówi, że nie śledzi tego, co pisze się o reprezentacji.

Ja też tego nie śledzę, ale czasem coś do mnie dotrze. Wiemy, jaka jest piłka w Hiszpanii, ile jest programów i dzienników, zawsze tak jest. Kiedy piłka jest w grze, wszystko schodzi jednak na dalszy plan.

Jest, jak jest?

Nasz poziom nie jest słaby, na mistrzostwach Europy dotarliśmy do półfinału, a teraz jesteśmy w final four. Hiszpania gra na wysokim poziomie niezależnie od listy powołanych. Ludzie są zadowoleni z reprezentacji, choć oczywiście nie jesteśmy niepokonani.

Przeszkadza ci krytyka Érica Garcíi?

Listę układa Luis Enrique, a potem wszyscy trzymamy się razem. Rozumiem, że każdy wydobywa z siebie wewnętrznego selekcjonera, ale to on decyduje.

Dlaczego Luis Enrique powiedział, że macie dużo do wygrania i niewiele do stracenia?

To on powinien to wyjaśnić, może miał na myśli sukces, jakim jest awans do final four razem z mistrzem Europy i świata. Naszym celem jest rywalizacja, wygrana i walka w finale w niedzielę.

Jak się czujesz fizycznie?

Mam się dobrze, ale nikt nie czuje się na 100%, bo nie mieliśmy tak długich wakacji przez EURO. Powoli czuję się jednak coraz lepiej.

Co sądzisz o progresie w grze Włochów?

Posiadanie świetnych piłkarzy niczego nie gwarantuje, ale Włosi ich mają, bardzo się poprawili. Rozegrali świetne mistrzostwa i dlatego je wygrali. Mają system i pomysł na grę, dlatego nie przegrali od tylu meczów. Dla mnie to zaszczyt grać przeciwko takim drużynom.

Na konferencji prasowej pojawił się też Luis Enrique, który odniósł się do kilku piłkarzy Barcelony.

Dlaczego powołałeś Sergiego Roberto?

To ja dałem mu zadebiutować w Barcelonie B. Może grać na wielu pozycjach, jest wszechstronny. Teraz trochę cierpi, ale widzę, że jest zadowolony, że z nami jest.

Gavi ma umiejętności, by zagrać?

Widziałem go tylko na jednym treningu, na dzisiejszym… Ma się bardzo dobrze, widać to w jego meczach w Barcelonie. Potrzeba spokoju i cierpliwości, celem jest, byśmy mogli stwierdzić za kilka lat, że Gavi rozegra sto spotkań w reprezentacji.

Co sądzisz o Éricu Garcíi?

Ma się bardzo dobrze, nie znam żadnego piłkarza z wielkiej drużyny, który nie był krytykowany lub obrażany, wszyscy przez to przechodziliśmy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

nie wiem o co wam chodzi z tym 100% ma pełną rację mieli z tydzień wolnego gdzie powinien być miesiąc.

Dobrze wiedzieć, ze Busi niedługo będzie gotowy grać na 100% ;)

Roberto z serii -skąd oni się tam wzięli ?

Ohhh, to sie wyjasnilo. Nasz Pudzian po prostu nie mial wystarczajaco duzo wakacji, dlatego gra jak gra. Czyli niedlugo wejdzie na 100% i bedziemy wygrywac wszystko.

Jest, jak jest? Pytanie kozak xD

Irytuje mnie ten gość ! Od paru sezonów gra piach tak naprawdę gdyby nie Xavi i Iniesta to moim zdaniem średni zawodnik. Tyle w temacie