Media: Poranne spotkanie zarządu w sprawie przyszłości Ronalda Koemana

Maciej Łoś

30 września 2021, 10:00

Mundo Deportivo, Marca, AS, Sport, Catalunya Radio

175 komentarzy

Fot. Getty Images

Dyrekcja Barcelony odbyła poranne spotkanie w sprawie przyszłości Ronalda Koemana. Sport donosi, że Holender może zostać zwolniony jeszcze dziś.

Bezpośrednio po porażce z Benfiką w Lizbonie zarząd Barcelony nie podjął żadnej decyzji w kwestii Ronalda Koemana. Jednak już dziś w godzinach wczesno porannych w Ciutat Esportiva spotkali się Joan Laporta, Rafa Yuste, Mateu Alemany i Enric Masip, którzy przedyskutowali możliwe opcje klubu.

Jak informuje Sport, mężczyźni rozmawiali o tym, czy Ronald Koeman powinien zostać zwolniony jeszcze przed meczem z Atlético, który odbędzie się w najbliższą sobotę na stadionie Wanda Metropolitano. Szkoleniowiec i tak nie będzie mógł zasiąść na ławce Barcelony ze względu na zawieszenie w lidze. Niewykluczone, że spotkanie z Benfiką będzie dla Holendra ostatnim w roli trenera Barçy. Spotkanie trwało do godziny 4 nad ranem. AS twierdzi, że najbliższe godziny będą kluczowe dla przyszłości Koemana.

Najważniejszymi faworytami do przejęcia schedy po Ronaldzie Koemanie są Xavi Hernández i Robert Martínez. Obaj trenerzy od jakiegoś czasu są łączeni z Barceloną. Z kolei Ricard Torquemada z Catalunya Radio poinformował, że Joanowi Laporcie bardzo podoba się Andréa Pirlo. Włoch mógłby być tym, kim kilkanaście lat temu okazał się dla Barçy Frank Rijkaard. Wśród członków zarządu nie ma jednak zgodności. Mundo Deportivo dodaje, że mało prawdopodobna jest opcja z trenerem tymczasowym. Jordi Cruyff zapowiedział już, że nie chce przejąć zespołu, klub nie zamierza też ingerować w pracę Sergiego Barjuana w rezerwach. W takiej sytuacji pozostaje jedynie Albert Capellas, ale raczej dyrekcja nie zdecyduje się na taki ruch.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Po pierwsze nikt nie zmieni trenera w monecie kiedy przed nami tak ciężkie mecze bo to odrazu po porażający go skreśli. Terz jestem za zwolnieniem trenera tylko na chwile obecna nie ma nikogo konkretnego. Barcelona jest biedna słaba i z bardzo przeciętnym trenerem. Nic już nie uratuje tego sezonu bo Koeman to nie jest trener który jest w stanie zaufać młodym. Pisałem ze wszyscy jarają się tym ze gra paroma młodymi w składzie tylko nikt nie bierze pod uwagę że musiał bo nie miał wyboru. Teraz pokazał ze jak ma paru starszych graczy to postawi na nich nie młodych , a z pewnością będziemy grac trzema Holendrami do puki Fati nie będzie mógł grać od pierwszej minuty . Sprawa jeszcze jest taka ze młodzi maja tak duże wachania formy że wątpię żeby zagrali kilka spotkań pod rząd na wysokim poziomie.

Jeszcze tu pirlo brakuje do tego bałaganu całego....wygląda na to że zwolnić tego parodysta można tylko co dalej ,to jest katastrofa co się stało z tym klubem

Myślę że Barcy nie stać na to by mu odszkodowanie wypłacić za zerwanie kontraktu bo się może okazać że nie będą mogli zapłacić nowemu trenerowi :)

Roberto Martinez nie zostanie trenerem Barcelony. Każdy, kto ma trochę oleju w głowie wie, że gość który pracuje z kadrą już 5 lat i przygotowuje ich na Mundial nie zostawi zawodników tuż przed tak dużą imprezą. Dla pokolenia De Rudego, Hazarda, Lukaku, Vermalenów czy innych Vertongenów to będzie ostatni mundial, kiedy są w swoim prime i ostatnia szansa, żeby poprawić wynik sprzed 3 lat.

Poza tym, jakie Martinez ma sukcesy trenerskie? 3 miejsce na MŚ z Belgią i dawno temu puchar Anglii. Trenował wiele lat Everton i nie potrafił wejść do pierwszej czwórki w Premier League.

Garcia Pimienta - możliwe że źle napisałem - do końca sezonu. Jak wypali to niech zostanie, jak nie wypali to Erik Ten Hag, tyle.

Wina jest po każdej ze stron czyli trener - piłkarze , Ale prawdopodobnie więcej po stronie trenera

Wszyscy winni , tylko nie Koeman
...

Ja na prawdę nie mam nic do Koemana jako trenera. Nie pasuje do Barcelony ze swoim stylem gry i tym ze potrzebuje do grania tylko wielkich chłopów. Tutaj jest potrzebny ktoś kto nie ogarnie drużynę tylko ja poukłada, gadanie ze drużyna jest słaba to trochę naciągane bo w ostatnim meczu było widać jak odcisnęli w pierwszej połowie i jak po zmianach trenera drużyna obniżyła poziom grania. Nie będę się tu rozwodził na temat poszczególnych piłkarzy bo każdy widział i wiedział przed meczem ze z tą 11 dostaniemy lanie na 100%. Jakiś poziom trenerski trzeba prezentować a wpuszczenie na wahadło Roberto to był żart. Roberto od zawsze gra piłkę do tyłu czym spowalnia grę jest wolny i nie potrafi dryblować. To było widać w tym meczu graliśmy w 9 bez Roberto i L de Jonga wystarczyło to zmienić w drugiej połowie a co ob zrobił zmienił Busiego który grał naprawdę dobrze. Mecz był ciekawy nie było przewagi przeciwnika w grze poprószy im to wyszło tak jak zaplanowali a u nas trener spanikował i zamiast poprawić to zespół

Czekamy z niepokojem na oficjalne potwierdzenie tego co konieczne. Laporta - dlaczego przy tej decyzji taki problem? Okres będzie najlepszy możliwy - nowy trener dostanie po Atletico 2 tygodnie spokoju na poznanie klubu i części zawodników, którzy nie polecą na kadry. Później ratowanie LM w meczu z Kijowem. Pirlo to nie wiem czym zaimponował jako trener choć jako zawodnika go uwielbiałem. Xavi od kilku lat jest poza poważną piłką i nie sądzę by zaszczepił w obecnej kadrze zdolność zasuwania w trakcie meczu, szczególnie, że sam był na boisku geniuszem. Dla Martineza niezły czas ale napiszę to co w innym poście - dla mnie na dziś najbardziej odpowiednim trenerem byłby Conte. Mam gdzieś mityczne DNA - jak będą mieli siłę zakładać presing, wymieniać podania i oddawać strzały (nie liczę Luuka bo on nawet jak może oddać strzał to trafi w zawodnika do jedzie wślizgiem równolegle do niego), to i będzie się to przyjemnie oglądało i to bez wymieniania 600 podań przy jednym strzale w trakcie meczu....
Swoją drogą to bilans Ronalda w LM w tym sezonie: 2 mecze - bilans bramkowy 0:6 - 1 celny strzał na bramkę, 0 punktów. Do tego doliczmy, że w ostatnich 5 meczach bilans to 2:14 i 5 meczy bez wygranej (Juve, PSG x 2, Bayern i wczoraj Benfica) - jednym słowem żenada

Jak mu się tak Pirlo podoba to niech się z nim umówi. Ale na romantyczną kolacje :D
A tak poważnie to chyba mało który trener chciałby być dziś na miejscu Koemana. Nie bronie go ale z takiego bałaganu jaki jest na dzień dzisiejszy to nawet i śp. Cruyff by tego nie ogarnął na już.

Pisałem kiedyś wcześniej to się że mnie śmiali : Czesław Michniewicz by to ogarnął ten cały bałagan w Barcelonie. Laporte stać na niego, na pewno lepszy wybór niż Pirlo :D

Zwolnijcie Koemana a zgarne 1500 zł, z zakładów. 500 to zakład z userem z La Rambli. Zakład brzmiał że Koeman wyleci w tym roku, choć zaznaczyłem że już po paru kolejkach będą go chcieli zutylizować.

A mówiłem.jak.przychpdzil Koeman że skończy się tragedią. Zobaczcie jego kariere, w kółko to samo.

Co tu dużo mówić - Laporta od maja ciągnie medialnie telenowelę "Koeman zostaje, Koeman wylatuje" - sprawy zaszły już tak daleko że w końcu MUSI COŚ ZROBIĆ. Po ludzku szkoda mi trenera, bo sporo poświęcił żeby być w Barcelonie, a przez ostatnie kilkanaście miesięcy miał jeden wielki cyrk, który można by było rozłożyć na 5 sezonów.
Nie da się ukryć że przyjście nowego trenera oznacza dla zarządu Laporty jedno wielkie "SPRAWDZAM" - prawda jest taka że bardzo obawiają się że ktokolwiek poprowadzi Barcelonę gra będzie wyglądała tak samo - domyślam się, że w zarządzie są gigantyczne rozbieżności odnośnie nowego trenera bo możliwości pozyskania dobrego trenera są delikatnie mówiąc ograniczone - bardziej to kwestia wyboru mniejszego zła.
Jedno jest pewne - kimkolwiek będzie nowy trenerski samobójca, będę trzymał za niego kciuki bo o ile stanowisko jest pozornie ciekawe dla trenerskiego CV, to wszystko inne już tak różowo nie wygląda.
PS: czy uważam że Xavi powinien być trenerem? Tak, ale nie teraz - po paru miesiącach z kolejnej legendy klubu zrobi się szmatę i kibice będą go zwalniali. Jedno jest pewne - Laporta nie będzie miał skrupułów, aby powtórzyć historię "Xavi zostaje, Xavi wylatuje". W końcu będzie mógł powiedzieć że nie był do niego przekonany, a medialnie będzie wiedział jak sprzedać temat aby być rycerzem na białym koniu.

Moim zdaniem powinni pogonić rudego!! To musi być obowiązkowe!
I tu pojawiają się 2 opcje albo dać popracować Schreuderowi zobaczyć jak to będzie wyglądało ( wydaje się być w miarę ogarniętym gościem).
Albo zatrudnić Xaviego
Martinez do mnie nie przemawia...ma zajebistą kadrę z którą nic nie wygrywa , ciągle coś tam brakuje i kończą jak kończą...to co dopiero będzie jak dostanie drużynę w totalnej rozsypce mentalnej,fizycznej i kadrowej.
Jeśli Xavi tu nie pomoże nikt tego nie zrobi! Raz że na trenerów takich jak Jurek czy Pep nas nie stać a zatrudniać jakiegoś średniaka mija się z celem...

#KoemanOut #XaviYa

Chyba tylko mi jest szkoda Koemana. Chłop ma cały czas tak strasznie pod górę, jak nikt jeszcze nie miał. Od kontuzji Fatiego, przez nieudane transfery, ogromną indywidualną nieskuteczność naszych napastników (dla przypomnienia w poprzednim sezonie mieliśmy najwięcej okazji na bramke w lidze), przez upadek moralny naszej drużyny przez co odcinało im prąd i przegrali wygrane mistrzostwo, aż do odejścia Messiego i Griezmanna gdzie aatak miał być wzmocniony a nie osłabiony. Do tego musicie przyznać że Koeman ma cały czas ogromnego pecha, wszystko co się może nie udać to się nie udaje. Nawet wczoraj byliśmy lepsi przez większość meczu.
Koemana pewnie zwolnią, ale mam nadzieję że nie przyjdzoe Xavi, bo z kolejnej legendy nasi skretyniali kibice zrobią popychadło.

PIRLO juz pokazal w Juventusie jaki z niego trener.

W tej drużynie jest potęciał ale potrzeba człowieka który to z nich wyciągnie a nie trenera który przy 3:0 się śmieje a po meczu mówi patrzcie jaki mam skład

Conte! Walić chociaż raz DNA Barcy!

Nie chciałbym odejścia Koemana, lecz jeśli spekulujemy kto mógłby Go zastąpić, to dałbym szansę Pimiencie.

Włoch mógłby być tym, kim kilkanaście lat temu okazał się dla Barçy Frank Rijkaard

Znowu jakieś szukanie duchów. Przestanku w końcu z tym mitycznym DNA lub szukaniem drugich Xavich Pępowo Franków. Tu trzeba mieć świeży pomysł i swój pomysł. A nie wyimaginowane wyobrażenie na podstawie tego co było 10 20 czy 30 lat temu

Ten sezon to będzie parodia. Jak dla mnie to nieporozumieniem jest i Laporta i Koeman. Laporta z tego bo z niego niezły klamczuszek i sam wsadzil Koemana na kulawego konia. Obiecał mu Wajnalduma i kupa, obiecał Messiego i tez sie wyłożył. Chcial powrotu Neya i też dal dupy. Griezza oddali a teraz zdziwienie ze nie ma kim grać. Z innej strony Koeman w poprzednim sezonie jakos to jeszcze układał ale w tym to juz jakies nieporozumienie. Jednak nie za to jest do zwolnienie tylko za jego głupie tlumaczenie "kim mam grac" lub "trzeba sie przyzwyczaic". Sam daje do zrozumienia swoim graczom ze sa sredniakami zamiast ich motywowac. Dramat po prostu. Byłem zwolennikiem Laporty i Koemana ale w chwili obecnej oboje mnie drażnią. Lapcio klamczuszek i pupilek Pereza a Koeman gosc bez kszty charakteru nie potrafi wlac w drużynę optymizmu tylko ich dołuje jeszcze bardziej. Teraz sa tego efekty.

Pod wodzą Xaviego przynajmniej zawodnicy potrafią wymienić kilka piłek - za Kumana zawodnicy to za piłka biegają ;)

Hmm jestem wielkim przeciwnikiem Koemana i to od początku mówiłem że to był zły pomysł, jedynym jego plusem jest to że dał szanse młodym, jeśli nowy trener również da szanse młodym którzy nawet się sprawdzili i powinni dostawać coraz więcej szans to jestem za ale jeśli przyjdzie gość który większość z nim wywali do szkółki bo "jednak nie mają potencjału" to nigdy nie stworzymy kolejnej generacji która będzie cieszyć oczy.

Wszyscy są przekonani że przyjdzie Xavi i uzdrowi Barce tak jak kiedyś Guardiola,a ja twierdze że jeszcze w tym sezonie 3/4 la rambli będzie wieszało na nim psy.

Nagłówek to miód na moje oczy i uszy. Byłem wielkim zwolennikiem Koemana i uważałem i nadal uważam, że trenerowi powinno dać się minimum rok na pracę w zespole żeby zobaczyć efekty jego pracy. Niestety Koeman swoją szansę miał i pokazał, że nie potrafi ukręcić obwarzanka z ciasta które dostał.

Jak on zostanie to następny mecz w LM to będzie nie Dynamo a Dymano, Barcelonę. Znowu.

pirlo to będzie kolejny mega dramat :/ Xavi mam nadzieję że nie jest na tyle głupi żeby teraz tu przyjsc

Mam szacunek dla Kumana jako piłkarza - był wielki!!!, ale jako trener sie skonczył teraz czas na Roberta Martínez.

Niepokoi mnie, ze już prawie 11 a tu żadnej oficjalki o zwolnieniu.

Trochę szkoda, ze tak się to skończyło bo w poprzednim sezonie to zaczęło jakoś wyglądać, no ale teraz trener pokazuje bardzo złe strony swojego charakteru, od momentu wypowiedzi, ze ma słabych zawodników jest dla mnie skreślony.
Nie mamy tak słabych zawodników żeby nie wygrać z Cadiz, przegrać 0:3 z Benfica czy nie oddać strzeli z Bayernem.

Wymyślił jakieś głupie 3-5-2 z Luckiem z przodu, Koeman ponosi 99% winy za ostatnie wyniki dlatego musi odejść.

Może jednak ten Font byłby konkretniejszy, może miał jakiś plan, a Laporta został wybrany za zasługi, tak jak za zasługi grają Piqué, Busquets itd. Font szykuj wotum xD

Laporta kolejny raz działa jak dziecko we mgle. Miał okazję wyrzucić Koemana już dwa tygodnie temu i zatrudnić nowego trenera jeszcze ze starym limitem płacowym to teraz muszą szukać okazji rynkowej. Pomijam już fakt, że można było to zrobić w lecie i teraz byłby spokój.

Tu już nie ma czego zbierać, widać że trener i piłkarze to dwa odmienne ekosystemy. Aż takiego rozjechania drużyny nie spodziewałem się. Potrzeba nowego impulsu i tylko zmiana trenera może coś poskutkować. Jak można przegrać wyrównany mecz różnicą 3 bramek?

Haha...to zaczyna przypominać niezłą szopkę teraz.
Co tydzień spotkania w sprawie przyszłości Koemana. Nic dziwnego, że Barcelona jest w takim tragicznym stanie, zarząd nie potrafi podjąć żadnej decyzji. Wypowiedzieć się stanowczo tak albo nie.

Wezmą kolejnego Jaśka i niczego to nie zmieni. Z jednej strony gadanie o DNA Barcelony, a z drugiej Pirlo i Conte

Słuchałem wczoraj Strejlaua i wydawało się że facet ma receptę na uzdrowienie Barcelony :)

Wielu tu zyje poprzednia dekada i haslami typu DNA Barcy. Od tego czasu futbol poszedl mocno do przodu i to juz nie wroci. A druga sprawa, to zawodnicy, ktorzy byli wyjatkowi w owym czasie.
Realnie to odbudowa trwa 2-3 lata i przy obecnych mlodzikach, to rowniez wystarczajacy czas dla nich, zeby okrzepli. Potrzebni sa tez mentorzy, a jakos poza MATSem i Pique, to nie widzę u nas żadnych motywatorow ani przykladnych doswiadczonych graczy.
Musimy uzbroic sie w cierpliwosc, kibicowac i cieszyc sie z kazdego sukcesiku. A jak np Laporta zorganizuje finanse, to liczyc na odpowiednie transfery.

A zaprosili jakiegoś wróżbite jesteśmy w dołku nasz nowy nabytek luk de jong to fajtłapa a Pique zawalił na maxa a Umtimiti sobie grzeje duspko na ławie ????????????

Xavi to gwarant zabetonowania "DNA" Barcy i stylu gry który już nie działa

Debatują nad tym czy już go zwolnić czy dopiero jak dostaniemy dymano od Dynamo.

Ja bym awansował obecnego asystenta na pierwszego trenera i nie trzeba nikogo zatrudniać za taki hajs, i jak spisze do końca sezonu, to można dać mu nowy kontrakt.

"Jednak już dziś w godzinach wczesno porannych w Ciutat Esportiva spotkali się. . . . . . . . . . . . . . Spotkanie trwało do godziny 4 nad ranem"
Godziny poranne?

czeka nas scenariusz Milanu. Przez sukcesy poprzedniej dekady klub został "wydojony" finansowo i wizerunkowo, teraz długo będziemy wracać do żywych. Kibicowało się Barcelonie kiedy nie było sukcesów, potem przyszły, teraz znowu nie będzie. Życie

Dziś tej drużynie jest potrzebny trener z dużym doświadczeniem . Kolejny raz Xavi nie pomoże no też mogę mylić się.

Pirlo to jakiś żart, jak go wybiorą to za pół roku znów będziemy szukać trenera

Kurcze, tak sprawdzałem transfermarkt i Pimienta jednak jest wolnym trenerem... Chociaż Laporta sam go zwolnił, jego nagły angaż do I drużyny mógłby mu wizerunkowo zaszkodzić - pokazałby, że nie ma planu, był w błędzie.

Zwolnić Koemana , na jego stanowisko awansować drugiego trenera , i od początku drugiego sezonu zacząć z nowym trenerem , chyba ze ten się sprawdzi. Bo bez rudego na ławce Barca wygrała 3:0 i to w dobrym stylu

Powtórzę się jeszcze raz , ze Pirlo w Barcelonie pasuje jak świni siodło …

Żadnych Pirlów, Contów czy Martinezów.
Zatrudnimy na nowo trenera preferującego styl gry, od którego odeszliśmy w ostatnich latach to wrócą też sukcesy i gra będzie cieszyć oko.
Ten Hag czy Pep nie odejdą w trakcie sezonu, więc czas na Xaviego.

Jak się ma z przodu takie drewno jak L. de Jong to nie dziwi mnie to ze strzałów na bramke w dwoch meczach LM ! dramat ! Pique też niech ma honor i odchodzi to samo S. Roberto ! bo tylko przeszkadzają druzynie....

ale wiecie Pany że jak przyjdzie Xavi to za kilka miesięcy z legendy tego klubu będzie pajacem, szmatą, miernota itd itp ? Na pewno chcecie szargać dobre imię tego człowieka tak jak zszargaliscie imię Komana ? To że nie jest dobrym trenerem nie zmienia faktu że dał na pierwszy puchr LM w historii ale może tego nie pamiętacie więc łatwo po człowieku jechać ;)

dla przypomnienia:

https://www.youtube.com/watch?v=q_zRwnaXaNs

Jak czytam, że Pirlo ma być zbawieniem to już wolę Koeman'a do końca sezonu. Barcelona z klubu, który chciał prowadzić każdy trener zrobiła się klubem "przejściowym" dla trenerów, którzy za przeproszeniem gó*** osiągnęli.

Dajcie mu jeszcze 5 sezonow to moze wkoncu cos wygra w swojej trenerskiej karierze oprocz Pucharu Krola.

Żegnaj Koeman, witaj Xavi

Cytując klasyk:
"Wiecie co macie z nim zrobić"
Komentarz usunięty przez użytkownika

Czy oni wiecznie beda sie trzymac tego "DNA Barcelony" !? Dlaczego to nie może być ktoś kto ma inne przekonania i opcje? Ktoś kto odmieni i dopasuje barcelonę do dzisiejszej piłki !!!

Burza mózgów. Myślcie Panowie jak to zrobić bo ten trener nas ciągnie w muł i coraz bardziej się w nim zagrzebujemy.