Mundo Deportivo: Oscar García kolejnym kandydatem do zastąpienia Ronalda Koemana

Julia Cicha

25 września 2021, 19:30

Mundo Deportivo

33 komentarze

Fot. Getty Images

W ostatnich dniach na liście kandydatów do zastąpienia Ronalda Koemana obok Xaviego Hernándeza i Roberta Martíneza pojawiło się nazwisko Oscara Garcíi.

Obecny trener Stade de Reims pracował w przeszłości z Jordim Cruyffem w Maccabi Tel Awiw, zdobywając mistrzostwo kraju. Barcelonie zależy, by jej nowy trener był związany z klubem, a García w przeszłości grał w stolicy Katalonii, co działa na jego korzyść w porównaniu choćby do Martíneza. Oscar zna i rozumie filozofię Barçy, a zdaniem Mundo Deportivo zawsze zerkał na jej ławkę trenerską, choć źródła z Francji informują, że jego obecny klub nie ułatwi mu potencjalnego odejścia.

Oscar García szkolił się pod okiem Johana Cruyffa pod koniec epoki Dream Teamu. Jako trener pracował w Maccabi, Brighton, Watfordzie, RB Salzburg, Saint-Etienne, Olympiacosie i Celcie. Dodatkowo prowadził juvenil A Barcelony w latach 2009-12. Jego drużyna prezentowała atrakcyjny styl, a w ostatnim sezonie triumfowała w lidze, Pucharze Króla i Młodzieżowej Lidze Mistrzów. Wszystko wskazuje więc na to, że należy traktować jego kandydaturę poważnie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No nie no... O co chodzi, jakim cudem od 5 lat tu nie może zawitać trener z Topu. Co to jest? Mamy sie spuszczać nad DNA Barcy to bierzmy Xaviego. Mamy trochę świadomości że tiki taka to nie wszystko - bierzmy Martineza. Kropka.
« Powrót do wszystkich komentarzy