Enric Franquesa: Levante ma w sobie coś wyjątkowego w meczach z wielkimi rywalami

Julia Cicha

25 września 2021, 18:30

Sport, FCBarcelona.es

4 komentarze

Fot. Getty Images

Enric Franquesa jest obecnie zawodnikiem Levante, ale wychował się w La Masii, którą ciepło wspomina. Przed meczem z Barçą podkreśla, że jego drużyna nie zamierza się poddać mimo gorszego początku sezonu.

- Levante ma w sobie coś wyjątkowego w meczach z wielkimi rywalami. Umiemy rywalizować i zawsze pokazywaliśmy to przeciwko takim przeciwnikom. Bardzo chcemy wygrać, by kibice byli z nas dumni. Uważam, że jesteśmy przygotowani, fani zasługują na zwycięstwo. Sądzę, że mamy świetny zespół i kadrę, choć na razie nie zdobywaliśmy tylu punktów, ile byśmy chcieli. Jestem jednak przekonany, że w kolejnych spotkaniach będziemy dalej pracować, a wygrane przyjdą.

- Miałem szczęście, bo spędziłem w La Masii całe dzieciństwo, to praktycznie mój dom. Znam tam wiele osób. Nie byłem nigdy na Camp Nou jako piłkarz, więc to inne uczucie, ale dobrze znam klub. W dzieciństwie zawsze marzy się o grze na takim stadionie jak Camp Nou. Chodziłem z rodzicami na mecze Barçy i wyobrażałem sobie siebie na boisku. Mam jednak nadzieję, że jutro wygra Levante.

- Niedawno po raz pierwszy zagrałem od pierwszej minuty, czekałem na to latami i było to wyjątkowe, bo wystąpiłem na naszym boisku przed kibicami. Dedykuję to rodzinie, która mnie wspierała. Jestem dumny i zadowolony. To było tego warte.

- Ten mecz przychodzi w dobrym momencie. Korzystny wynik przeciwko Barcelonie pomógłby nam zyskać pewność siebie po gorszej serii rezultatów.

- Barça zawsze zdobywała mistrzostwa, tytuły dzięki wychowankom. Teraz znowu zaczęła na nich stawiać, pojawiło się dobre pokolenie. Dla swojego dobra powinna moim zdaniem dawać im szansę. Młodym mogę poradzić, by cieszyli się przebywaniem w La Masii. To jedno z najlepszych miejsc na świecie. Poza Barceloną też jednak można się rozwijać. Jeśli gracze będą mogli awansować, to świetnie, ale jeśli nie, niech wiedzą, że mogą dalej rozwijać się w innym miejscu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Paradoksalnie strata punktów w tym meczu, moze znaczyć że nadal należymy do czolowki.
« Powrót do wszystkich komentarzy