Paco López: Bardzo mnie boli brak zwycięstw

Mateusz Doniec

25 września 2021, 16:30

As

2 komentarze

Fot. Getty Images

  • Trener Levante Paco López nie chciał wypowiadać się na temat posady Ronalda Koemana, ponieważ uważa, że nie zna sytuacji.
  • Hiszpański szkoleniowiec przyznał, że boli go brak zwycięstwa swojej drużyny, lecz rozumie, że popełniane błędy to część gry.
  • Paco López potwierdził, że uda się na Camp Nou bez dziesięciu kontuzjowanych zawodników

Barça bez Messiego: Wiemy, że zawsze motywacja była większa, gdy musieliśmy się mierzyć z najlepszym zawodnikiem na świecie. Teraz już go nie ma i bardziej martwi nas nasz zespół i to, z jakim nastawieniem wyjdziemy na jutrzejszy mecz.

Problemy kadrowe: Soldado, Campaña, Bardhi i Malsa wciąż są kontuzjowani. Cardenas również doznał drobnego urazu. Vezo z ostrożności nie zostanie powołany, ponieważ odczuwa dyskomfort w przywodzicielu. Ostatnio zagrał cały mecz, lecz mamy pięciu środkowych obrońców, dzięki czemu może w ten weekend odpocząć.

Sytuacja Ronalda Koemana: Nie mam na ten temat opinii, ale i tak nie mógłbym jej wygłaszać. Każdy najlepiej wie, co dzieje się w swoim domu, w swojej drużynie, a mnie jedynie interesuje moja ekipa. Nie mogę oceniać czegoś, na temat czego nie mam informacji.

Szansa na rehabilitację dla Barcelony: W futbolu nigdy nic nie wiadomo. Mogę jedynie powiedzieć, że podchodzimy do tego meczu z wielką ochotą i wiarą.

Rywal: Barça wciąż ma taki sam znak rozpoznawczy. Chce przejąć inicjatywę i sprawić, aby przeciwnik bronił bardzo blisko bramki. Takiej Barcelony się spodziewam. Jej pomysł zawsze jest taki sam.

Indywidualne błędy: Zarówno błędy, jak i dobre zagrania są częścią tej gry, lecz błędy trzeba ograniczać. Nie gramy też wystarczająco wydajnie.

Rozwój zespołu: Analizujemy momenty pojedynczych zawodników, całego zespołu i drużyny rywala. Mogę zapewnić, że nasz plan się nie zmienia. Każdy mecz jest jednak inny, podobnie jak inny jest przeciwnik. Naszym zamiarem nie była gra pięcioma obrońcami. Mamy wiele planów. Nie możemy ograniczyć się do jednego schematu.

Styl gry Barçy: Zawsze będą różnice i podobieństwa. Nie ma dwóch takich samych trenerów, podobnie jak zawodników. My trenerzy zależymy od cech piłkarzy. Później każdy trener ma swoją drużynę i swoją filozofię. Barça zawsze dominowała, lecz popełniała raz mniej, raz więcej błędów.

Pepelu: Mówiłem już wiele razy, że jeśli jest w kadrze, to znaczy, że uważamy, że może grać. Pomaga nam i czuje się dobrze. Nie zaskakuje mnie to, bo widzę go codziennie na treningach.

Rober Pier: To normalne, że boli go utrata bramki po jego błędzie. Co prawda sporo nas to kosztowało lecz, widzimy to, co daje nam przy wyprowadzeniu piłki. Nigdy nie kwestionuję odwagi piłkarza, lecz trzeba wiedzieć, kiedy można sobie na coś pozwolić. Od zawodników wymagam wysiłku, pracy i odwagi.

Pablo Cuñat: Będzie w kadrze. Trenuje już od poprzedniego sezonu i rozegrał presezon. To chłopak o wielu możliwościach. Musi się rozwijać i pracować. Ma naturalne predyspozycje, aby być bramkarzem.

Wątpliwości co do posady trenera: Nie mam wątpliwości. Regularnie rozmawiam po meczach z prezydentem. Był obecny wczoraj na treningu, lecz nie zauważyłem czegoś specjalnego. Wszyscy jesteśmy zdenerwowani brakiem zwycięstw: My, zarząd, kibice… Bardzo mnie to boli. Naszą odpowiedzią jest praca i wiara. Taka jest moja filozofia, którą próbuję wdrożyć.

Dziesięciu kontuzjowanych zawodników: Kiedyś pokazano mi zestawienie kontuzji wszystkich drużyn i my plasujemy się w połowie stawki. To kwestia do analizy. To rzeczywiście duża liczba kontuzji. Myślę, że to na pewno ma wpływ. Gdy ja grałem jeszcze w piłkę, nie było tylu informacji. Każdy uraz jest inny. Stan emocjonalny piłkarzy również ma wpływ. Wymaga się od nas każdego dnia.

Tożsamość Levante: Wiele rzeczy może się różnić, szczególnie piłkarze, ale oznaki tożsamości nie zmieniają się. Nasz plan na mecz z Barceloną jest zawsze taki sam, lecz oni wciąż tworzą bardzo dobry zespół. Trzeba wykorzystać to, na co nam pozwolą. Mam nadzieję, że nie popełnimy błędów i nie stracimy zbyt wielu goli.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Komentarz usunięty przez użytkownika

Już jutro przełamanie, spokojnie

10? Koeman, co ty na to? Doradzasz chłopu, żeby wygłosił oświadczenie że spada z ligi i żeby się niczego nie spodziewać?