Esport 3: Coutinho, Umtiti i Neto następni w kolejce do obniżenia pensji

Julia Cicha

25 września 2021, 15:35

Sport, MD, Esport 3

18 komentarzy

Fot. Getty Images

Busquets, Piqué, Alba i Roberto (w jego przypadku brakuje oficjalnego potwierdzenia) obniżyli swoje pensje, by pomóc klubowi w trudnej sytuacji. Teraz pora, by kolejni piłkarze poszli w ich ślady. Jak podaje Esport 3, Barcelona planuje spotkać się niedługo z Samuelem Umtitim, Philippe Coutinho i Neto.

Wspomniane medium zapewnia, że kiedy Barça przedstawiła zawodnikom plany grupowych obniżek pensji (rok temu) z powodu wpływu pandemii, tylko dwóch graczy było temu przeciwnych. Mowa o Neto i Coutinho. Pierwszy z nich od dłuższego czasu chce odejść z Camp Nou, ponieważ nie otrzymuje minut i żyje w cieniu Ter Stegena, a drugi nie odniósł na razie sukcesu w klubie i musiał radzić sobie z gwizdami, kontuzjami, a nawet z wypożyczeniem. Pensja Coutinho jest oczywiście znacznie wyższa od wynagrodzenia jego rodaka.

Teraz ma być podobnie – obaj gracze nie chcą zgodzić się na cięcia. Zobaczymy, czy klub będzie w stanie ich do tego przekonać. Nieco większy optymizm panuje w stosunku do Umtitiego, który zarabia 16 mln euro brutto na sezon. Obrońca nie zgodził się na transfer, ale podczas spotkania z Laportą miał przystać na obniżkę ze względu na swoją sytuację sportową oraz kondycję finansową klubu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Trzeba mieć naprawdę dużo miłości w serduszku by do Coutinho czuć sympatię.

sprzedać ten szrot ... nie nadają sie na Barce

Proszę bardzo Atletico dwa ostatnie mecze z remisem i porażką bez problemów kadrowych i nie widzę hejtu na nich.

Neto dziaduje z Coutinho

"musiał radzić sobie z gwizdami" Gdyby miał trochę więcej oleju w łepetynie, to nie napinałby się do kibiców, grając taki chłam.

Zaczyna się nagonka na kolejnych piłkarzy. Wypuszczanie takich informacji do mediów, to brak szacunku do piłkarzy. Mogę sobie wyobrazić, że za rok, dwa będziemy grać tylko młodzieżą i do czasu dwóch zmian zarządów, żaden poważny piłkarz nie przejdzie do Barcelony.

Nie zdziwię się, jeśli Roberto też nie obniży pensji.

Brazylijczykow to sie oplaca trzymac tak do 25 roku zycia. Potem zaczyna im odwalac na ostro.

Ciekawe co Neto sobie myślał przychodząc do Barcelony? Nie dość, że mimochodem wziął udział w kreatywnej księgowości, która pozwoliła maskować fatalną sytuację klubu, to jeszcze wykazał się niesamowitą naiwnością, skoro uważał, że dostanie tutaj jakieś większe granie przy ter Stegenie.

O Cou to szkoda gadać. Ten transfer jest chyba największą porażką kadencji Bartomeu.

Dwa darmozjady xD Trzeba się ich pozbyć w miarę możliwości w zimowym okienku.

Nie liczył bym że nasz ukochany Umtiti obniży pensję. Wie że nie będzie i tak grać, więc wyciągnie ile może.