Barcelona - Cádiz: najlepsze, najgorsze wg FCBarca.com

Błażej Gwozdowski

24 września 2021, 01:28

28 komentarzy

Cádiz CF

CAD

Herb Cádiz CF

0:0

Herb Cádiz CF

FC Barcelona

FCB

Jakie były najlepsze i najgorsze aspekty pojedynku z Cádizem zdaniem Redakcji FCBarca.com?

Najlepsze: coś się klaruje

Pojawienie się Gaviego w pierwszym składzie kosztem Sergiego Roberto było sporym zaskoczeniem. Zaledwie 17-letni Hiszpan starał się być stale pod grą i kiedy opuszczał boisko, miał na swoim koncie 64 udane podania i 90-procentową skuteczność. W całym meczu większą liczbę celnych podań mieli tylko Busquets i Araujo. Gavi z pewnością jest jedną z największych nadziei Barcelony. Dobrą zmianę dał także Nico, który potrafił wygrywać pojedynki z rywalami dzięki sile fizycznej. Na wyróżnienie zasłużyli również stoperzy, a zwłaszcza Ronald Araujo. Urugwajczyk na naszych oczach staje się filarem Barcelony. Kiedy do gry wróci Pedri, a Depay i Frenkie zyskają regularność, to kibice będą mogli spać spokojniej.

Najgorsze: (dez)organizacja gry

Ronald Koeman otwarcie narzeka na kadrę, jaką posiada. Widzi w niej braki i szuka usprawiedliwienia. W LaLidze jest jednak wiele słabszych drużyn, które cechuje zdecydowanie lepsza organizacja gry. Tymczasem Holender mając w składzie prawdziwych gwiazdorów jak Frenkie, Busquets, Piqué czy Depay, nie potrafi zbudować zespołu. Akcje ofensywne zbyt często opierają się na improwizacji, a szybkość przejścia z obrony do ataku nie jest najlepsza. Dziwi także słaba współpraca w środku pola. Jeżeli nie będzie poprawy na tej płaszczyźnie, to już z Levante Barça może po raz kolejny stracić punkty.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Żałowałem że Nico nie było w weekend. Widać siłę i inteligencje. Może będzie nowy i lepszy Busi?:)
Nie ma opcji by bić się o najwyższe cele. Chciałem Haalanda ale mamy na tylu pozycjach braki, że bez sensu jest kupowanie za wszystko(jeśli w ogóle to było by możliwe) tylko napastnika.

Najgorsze?
Ostatnia akcja meczu, zagrożenie pod bramką Barcelony, dwie piłki na boisku i nasz kapitan celowo wybijający niepotrzebną piłkę pod nogi rywala który składa się do podania/strzału.
Wstyd to mało, tak samo jak zbyt małą karą była żółta kartka.

Mi to sie czasami wydaje, ze ogladalem inny mecz. Wszyscy tu chwala Gaviego, a jedyne co u niego widzialem to bardzo asekuracyjne podania w bok i do tylu. Jak juz probowal zagrac cos bardziej ambitnie to zazwyczaj konczylo sie to strata. Stad tez taki procent celnych podan. Sam mialbym dosc duzy procent jakbym jedyne co robil to podawal do tylu :-)
Komentarz usunięty przez użytkownika

Najlepsze ze jest 1 pkt. Najgorsze: gra praktycznie wszystkich zawodników. Depay to sredniak, fdj nie ma formy, młodzież nie ma umiejętności, gavi, nico, pedri nie będą to zawodnicy którzy sami wygrają mecz, oni potrafią mieć 90% skutecznych podan... co z tego ze do najbliższego zawodnika, nie potrafią zrobić różnicy na boisku.

A ja tam uważam, że najlepsze jest to, że Koemana nie będzie na ławce w najbliższym meczu - może dzięki temu chwilę chłopaki pograją w piłkę. Szkoda tylko, że czerwona kartka automatycznie nie eliminuje go z wybierania składu.
A na poważnie to chyba tylko fakt, że mecz na "0" z tyłu

O jakim gwiazdorze mówimy ? o Depayu? w ostatnich 2-óch meczach miał 3 -100% okazje i żadnej nie wykorzystał. Ma więcej checi i potrzeby bycia gwiazdą niż umięjetności.szkoda nie gra Puig,stracony rozgrywający.

Piłka chodzi wolno, bo nie ma zgrania. Jak się nie wie kto dzisiaj na której flance będzie biegał, to trudno podać w odpowiednie tempo Niektóre teamy ćwiczą to latami, a my od 3 tygodni i to w roznych ustawieniach.
Jedno zastrzeżenia mam do Koemana o wydolność fizyczną. Miało być lepiej a póki co średnio to wygląda, no chyba że za kolejne 3 tyg odpali i będą żelazne chłopki.
Drugi problem to brak liderów. Araujo pięknie wlazł w buty Pique w obronie, ale w środku pola lipa. FdJ wyglada jak zbity pies, a Bussi jak zwykle nie bierze nic na siebie. Zresztą z przodu podobnie, ale tam jest bida z nędzą. Jest tylko Depay i szarpie jak może, ale przez to się pali pod bramką. Reszta zdrewniała.

Dla mnie najgorsze, że nie mamy genu zwycięzcy. Taki mecz jak z Granadą czy z Cadizem Atletico, Real czy PSG wygrały w tym sezonie już kilkukrotnie. My natomiast marnujemy swoje okazje i możemy się pocieszyć co najwyżej jednym punktem

Plus to wejscie Coutinho i Roberto, rozruszalo nieco przod zwlaszcza Cou. Brakuje jakości,czystej piłkarskiej jakosći jaka mimo wszystko nadal ma brazylijczyk.

Ponoć mamy słaba kadrę a taki trener ściąga sobie Luke de Jonga, który w oczach trenera jest tym kogo Barcelonie brakuje??
Ocenę gry Luke de Jonga pozostawiam każdemu z osobna

Dobre - Do nico , Gaviego Araujo doliczyłbym ter Stegena.Pique też jak na siebie źle nie grał dlatego nie przegraliśmy.
W słabej formie jest Depay i de jong i jak dodamy braki w ataku to wpływa to na wynik.
Za wolno piłka chodziła brak było przyspieszenia
konto usunięte

Najlepsze, że człowiek już się jakoś przyzwyczaił i już się tak nie wścieka.

W najgorsze powinno być wszystko a w najlepsze nic. Ewentualnie w najgorszych mógłbym wstawić Memphis. Uwielbiam go ale to co wczoraj pokazywał na boisku to jest dramat. Już nawet nie wspomnę o tych 3 patelniach zmarnowanych. Sama gra wyglądała tragicznie zero dynamiki straty przegrane dryblingi brak pomysłu na siebie. Mam wrażenie że wyszedł na boisko bez założeń trenera miał grać swoje bez żadnych wskazówek a z takim zespołem na prawdę niewiele dało się zrobić. Tyle tylko że właśnie w takich sytuacjach dryblujesz szukasz zejścia ze skrzydła szukasz uderzeń z dystansu. Takiego Memphisa chcielibyśmy widzieć. A nie tylko przyjęcie zatrzymanie plecami do obrońcy i strata lub podanie w bok.

Najlepsze- wywalczmy jeden punkt

Najlepsze to zdecydowanie fakt, że z Levante nie zagra Frenkie de Jong, który jest w dramatycznie słabej dyspozycji. Dzięki temu będziemy mogli zagrać w końcu w 11 (o ile nie wyjdzie Luuk de Jong).

Najlepsze: pierwsze czyste konto w sezonie...

Busquets gwiazdor. Padłem

"Najlepsze: coś się klaruje" XD Chyba inny mecz ogladalismy.

Właśnie jakie najlepsze...oczy krwawią i nic więcej

Jakie najlepsze?