Jordi Mestre: Ronald Koeman jest traktowany niesprawiedliwie

Dariusz Maruszczak

22 września 2021, 21:30

Sin Concesiones

29 komentarzy

Fot. Getty Images

Były wiceprezydent Barcelony Jordi Mestre został zaproszony do programu „Sin Concesiones”, w którym stwierdził, że obecne władze klubu źle traktują Ronalda Koemana. Były członek zarządu Bartomeu, który w 2019 roku podał się do dymisji, bronił również decyzji o sprowadzeniu Dembélé czy Coutinho.

– Traktowanie Koemana jest niesprawiedliwe. Jeśli nie jesteś z niego zadowolony, nie ogłaszasz tego publicznie. Pracujesz, aby znaleźć jego zastępcę, i go zwalniasz. Dzisiejsza reakcja Koemana to sygnał: „mam tego po dziurki w nosie”. To, co powiedział, nie było jego zadaniem, powinien to powiedzieć ktoś z dyrekcji sportowej – uważa Mestre.

Były wiceprezydent ma też inne zarzuty do obecnych władz. – Ton Laporty jest dość pokojowy. Nie mogę powiedzieć tego samego o niektórych jego towarzyszach z zarządu. Podlegli Laporty są odpowiedzialni za dolewanie oliwy do ognia. Ani Bartomeu, ani ja, ani zarząd nie tworzyliśmy składów ani nie rozgrywaliśmy meczów.

Mestre bronił decyzji podjętych przez poprzedni zarząd. – Kiedy przedłużaliśmy kontrakty z weteranami lub gdy sprowadzaliśmy Coutinho lub Dembélé, nikt tego nie krytykował, wszystkim wydawało się to dobre. Ceny wystrzeliły z powodu Neymara. Futbol oszalał. Messi nigdy nie warunkował naszych decyzji sportowych.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To jest prawda, ale ten Pan, ani pozostali członkowie tego zarządu nie powinni się nawet wypowiadać. Wszystko co się dzieje teraz, dzieje się przez ich nieudolność. I on nie mówi tego w obronie Koemana, tylko po to żeby atakować nowy zarząd. Takiej obrony, po części dla własnej korzyści, nikt nie potrzebuje. Wiem, że on odszedł ciut wcześniej, ale zło w Barcelonie nie zaczęło się 2,3 czy 4 lata temu, a znacznie wcześniej.
« Powrót do wszystkich komentarzy