Byli reprezentanci Urugwaju chwalą Ronalda Araujo

Dariusz Maruszczak

22 września 2021, 20:00

Mundo Deportivo

13 komentarzy

Fot. Getty Images

Dobra postawa Ronalda Araujo w Barcelonie nie przeszła niezauważona również w jego ojczyźnie. Urugwajski dziennik Ovación zebrał opinie byłych piłkarzy Celestes na temat wschodzącej gwiazdy tamtejszego futbolu.

Szczególnie cenne dla Araujo mogą być pochwały z ust legendarnego kapitana reprezentacji Urugwaju Diego Lugano. – W przypadku Araujo istnieje zauważalna różnica z byłymi urugwajskimi stoperami. Pod względem fizycznym jest inny. W Riverze uprawiał lekkoatletykę i rywalizował na poziomie krajowym w sprincie. Już to wyróżnia go jako wyjątkowego sportowca, który dostosowuje się do nowych czasów. Jest atletą o profilu współczesnego piłkarza: wysokiego i szybkiego.

– Kiedy był w reprezentacji do lat 20 i przybył do Barcelony, rozmawiałem z nim przez telefon i już widziałem, że jest bardzo skoncentrowany. Kiedy był w Barcelonie B, przyjechałem do klubu w sprawie São Paulo, a dyrektor sportowy powiedział mi, że Araujo ma urugwajską agresję i temperament, że bardzo to szanują, ponieważ nie da się tego kupić czy wytrenować, ale musi złapać większą wrażliwość z piłką. W Urugwaju nie pracujemy dobrze w tym zakresie, a Barça go przygotowała – wyznał Lugano.

Defensor Barcelony był też chwalony przez Gonzalo Sorondo. – Araujo jest świetnym obrońcą, podobał mi się już, kiedy grał w Bostonie River. Ma dobry wzrost, wspaniale gra w powietrzu, jest bardzo szybki jak na swój rozmiar, a także jest dobry technicznie. Stworzyliby wspaniałą obronę z Josemą. Uważam, że reprezentacja Urugwaju potrzebuje teraz wymiany w tym sektorze.

Andrés Scotti zwraca uwagę na cechy fizycznie i mentalne obrońcy Barcelony. – Araujo jest bardzo kompletnym obrońcą, ale najważniejsze jest to, że jest też świetny pod względem ludzkim. Wiem to od mojego brata, który był z nim w Bostonie River, że jest wspaniałą osobą o ugruntowanych wartościach, a to jest bardzo ważne. Ma świetną kondycję fizyczną, niewiarygodne przyspieszenie, a także siłę i szybkość. Wiem, że był zaskoczeniem w reprezentacji ze względu na swoje warunki. Zobaczymy, jakie będzie jego przeznaczenie. Już gra w elicie i sam sobie wyznaczy pułap możliwości.

– To zawodnik, którego widziałem już w czasach Rentistas, kiedy był w trzeciej lidze. Chcieliśmy zabrać go do Nacionalu, ale ostatecznie nie mogło do tego dojść ze względu na różne okoliczności i skończył w Bostonie River. W Hiszpanii trudno jest grać bez jakości technicznej, a on ją ma. Chociaż nie jest to najsilniejsza fizycznie liga, on się w niej wyróżnia, mimo swojej młodości – zauważa Alejandro Lembo.

Obrońca wierzy, że Araujo wkrótce będzie podstawowym graczem reprezentacji Urugwaju. – Może mu brakować doświadczenia i meczów, ale w tym celu trzeba dać mu szansę, jak to zrobiono w swoim czasie z Lugano, potem z Godínem i tak dalej. Myślę, że stopniowo dodadzą mu tej pewności siebie. Jeśli nadal będzie się rozwijał na tym poziomie, w jednej z najlepszych lig na świecie, w jednej z najlepszych drużyn, te szanse w reprezentacji Urugwaju bez wątpienia pojawią się same.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ma wielkie możliwości To fakt, ale szanuje go za to, iż za każdym razem podkreśla ze zostaje w Barcelonie. Ma jasny cel i to mi się bardzo podoba, mam nadzieje ze podobny przypadek to Pedriego - Barca i nic innego za o wiele więcej.

Jakby tak Umtiti był w formie sprzed kontuzji i do tego Ronald. Para z charakterem i umiejętnościami na topowych na świecie.

Ma naprawdę potężne predyspozycje ale póki co wstrzymajmy przewidywania, przede wszystkim brakuje mu ciągłości. Jeśli zacznie grać regularnie to i rozwój będzie szybszy.

Takiego obrońcę aż chce się oglądać.
Także kibicować takiemu.
Oby został w Barcelonie.

po raz kolejny przychodzi do głowy myśl, co by było gdyby Umtiti nie zniszczył sobie kariery, ależ to by było potężne duo.

W obecnej formie najlepszy obrońca w lidze. Oby omijały go kontuzję i mamy prawdziwego lidera w obronie na lata.

Szkoda, że z Umtitim się stało co się stało, bo byśmy mieli ścianę

powiem tylko tyle - po prostu RONALD ARAUJO :)

Co tu dużo mówić - w pełni zasłużone pochwały. Araujo to modelowy nowoczesny obrońca, oby tylko zdrowia dużo miał, a o resztę będę spokojny.

Dać go na 9 zamiast drewnianego Luka de Jonga i będzie strzelał gole jak Lewandowski.

Gimenez i Araujo, środek obrony Urugwaj ma obsadzony na lata. Oby tylko omijały go kontuzje a będzie jednym z najlepszych na świecie na tej pozycji.

Każdy chwali, nic dziwnego

Araujo to byk i kocur oby go kontuzje omijały a bedzie naszą ścianą na lata.