Byli reprezentanci Urugwaju chwalą Ronalda Araujo

Dariusz Maruszczak

22 września 2021, 20:00

Mundo Deportivo

13 komentarzy

Fot. Getty Images

Dobra postawa Ronalda Araujo w Barcelonie nie przeszła niezauważona również w jego ojczyźnie. Urugwajski dziennik Ovación zebrał opinie byłych piłkarzy Celestes na temat wschodzącej gwiazdy tamtejszego futbolu.

Szczególnie cenne dla Araujo mogą być pochwały z ust legendarnego kapitana reprezentacji Urugwaju Diego Lugano. – W przypadku Araujo istnieje zauważalna różnica z byłymi urugwajskimi stoperami. Pod względem fizycznym jest inny. W Riverze uprawiał lekkoatletykę i rywalizował na poziomie krajowym w sprincie. Już to wyróżnia go jako wyjątkowego sportowca, który dostosowuje się do nowych czasów. Jest atletą o profilu współczesnego piłkarza: wysokiego i szybkiego.

– Kiedy był w reprezentacji do lat 20 i przybył do Barcelony, rozmawiałem z nim przez telefon i już widziałem, że jest bardzo skoncentrowany. Kiedy był w Barcelonie B, przyjechałem do klubu w sprawie São Paulo, a dyrektor sportowy powiedział mi, że Araujo ma urugwajską agresję i temperament, że bardzo to szanują, ponieważ nie da się tego kupić czy wytrenować, ale musi złapać większą wrażliwość z piłką. W Urugwaju nie pracujemy dobrze w tym zakresie, a Barça go przygotowała – wyznał Lugano.

Defensor Barcelony był też chwalony przez Gonzalo Sorondo. – Araujo jest świetnym obrońcą, podobał mi się już, kiedy grał w Bostonie River. Ma dobry wzrost, wspaniale gra w powietrzu, jest bardzo szybki jak na swój rozmiar, a także jest dobry technicznie. Stworzyliby wspaniałą obronę z Josemą. Uważam, że reprezentacja Urugwaju potrzebuje teraz wymiany w tym sektorze.

Andrés Scotti zwraca uwagę na cechy fizycznie i mentalne obrońcy Barcelony. – Araujo jest bardzo kompletnym obrońcą, ale najważniejsze jest to, że jest też świetny pod względem ludzkim. Wiem to od mojego brata, który był z nim w Bostonie River, że jest wspaniałą osobą o ugruntowanych wartościach, a to jest bardzo ważne. Ma świetną kondycję fizyczną, niewiarygodne przyspieszenie, a także siłę i szybkość. Wiem, że był zaskoczeniem w reprezentacji ze względu na swoje warunki. Zobaczymy, jakie będzie jego przeznaczenie. Już gra w elicie i sam sobie wyznaczy pułap możliwości.

– To zawodnik, którego widziałem już w czasach Rentistas, kiedy był w trzeciej lidze. Chcieliśmy zabrać go do Nacionalu, ale ostatecznie nie mogło do tego dojść ze względu na różne okoliczności i skończył w Bostonie River. W Hiszpanii trudno jest grać bez jakości technicznej, a on ją ma. Chociaż nie jest to najsilniejsza fizycznie liga, on się w niej wyróżnia, mimo swojej młodości – zauważa Alejandro Lembo.

Obrońca wierzy, że Araujo wkrótce będzie podstawowym graczem reprezentacji Urugwaju. – Może mu brakować doświadczenia i meczów, ale w tym celu trzeba dać mu szansę, jak to zrobiono w swoim czasie z Lugano, potem z Godínem i tak dalej. Myślę, że stopniowo dodadzą mu tej pewności siebie. Jeśli nadal będzie się rozwijał na tym poziomie, w jednej z najlepszych lig na świecie, w jednej z najlepszych drużyn, te szanse w reprezentacji Urugwaju bez wątpienia pojawią się same.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Gimenez i Araujo, środek obrony Urugwaj ma obsadzony na lata. Oby tylko omijały go kontuzje a będzie jednym z najlepszych na świecie na tej pozycji.

Araujo to byk i kocur oby go kontuzje omijały a bedzie naszą ścianą na lata.

Każdy chwali, nic dziwnego

Jakby tak Umtiti był w formie sprzed kontuzji i do tego Ronald. Para z charakterem i umiejętnościami na topowych na świecie.

Co tu dużo mówić - w pełni zasłużone pochwały. Araujo to modelowy nowoczesny obrońca, oby tylko zdrowia dużo miał, a o resztę będę spokojny.

Ma wielkie możliwości To fakt, ale szanuje go za to, iż za każdym razem podkreśla ze zostaje w Barcelonie. Ma jasny cel i to mi się bardzo podoba, mam nadzieje ze podobny przypadek to Pedriego - Barca i nic innego za o wiele więcej.

Ma naprawdę potężne predyspozycje ale póki co wstrzymajmy przewidywania, przede wszystkim brakuje mu ciągłości. Jeśli zacznie grać regularnie to i rozwój będzie szybszy.

Takiego obrońcę aż chce się oglądać.
Także kibicować takiemu.
Oby został w Barcelonie.

po raz kolejny przychodzi do głowy myśl, co by było gdyby Umtiti nie zniszczył sobie kariery, ależ to by było potężne duo.

W obecnej formie najlepszy obrońca w lidze. Oby omijały go kontuzję i mamy prawdziwego lidera w obronie na lata.

Szkoda, że z Umtitim się stało co się stało, bo byśmy mieli ścianę

powiem tylko tyle - po prostu RONALD ARAUJO :)

Dać go na 9 zamiast drewnianego Luka de Jonga i będzie strzelał gole jak Lewandowski.