Byli reprezentanci Urugwaju chwalą Ronalda Araujo

Dariusz Maruszczak

22 września 2021, 20:00

Mundo Deportivo

13 komentarzy

Fot. Getty Images

Dobra postawa Ronalda Araujo w Barcelonie nie przeszła niezauważona również w jego ojczyźnie. Urugwajski dziennik Ovación zebrał opinie byłych piłkarzy Celestes na temat wschodzącej gwiazdy tamtejszego futbolu.

Szczególnie cenne dla Araujo mogą być pochwały z ust legendarnego kapitana reprezentacji Urugwaju Diego Lugano. – W przypadku Araujo istnieje zauważalna różnica z byłymi urugwajskimi stoperami. Pod względem fizycznym jest inny. W Riverze uprawiał lekkoatletykę i rywalizował na poziomie krajowym w sprincie. Już to wyróżnia go jako wyjątkowego sportowca, który dostosowuje się do nowych czasów. Jest atletą o profilu współczesnego piłkarza: wysokiego i szybkiego.

– Kiedy był w reprezentacji do lat 20 i przybył do Barcelony, rozmawiałem z nim przez telefon i już widziałem, że jest bardzo skoncentrowany. Kiedy był w Barcelonie B, przyjechałem do klubu w sprawie São Paulo, a dyrektor sportowy powiedział mi, że Araujo ma urugwajską agresję i temperament, że bardzo to szanują, ponieważ nie da się tego kupić czy wytrenować, ale musi złapać większą wrażliwość z piłką. W Urugwaju nie pracujemy dobrze w tym zakresie, a Barça go przygotowała – wyznał Lugano.

Defensor Barcelony był też chwalony przez Gonzalo Sorondo. – Araujo jest świetnym obrońcą, podobał mi się już, kiedy grał w Bostonie River. Ma dobry wzrost, wspaniale gra w powietrzu, jest bardzo szybki jak na swój rozmiar, a także jest dobry technicznie. Stworzyliby wspaniałą obronę z Josemą. Uważam, że reprezentacja Urugwaju potrzebuje teraz wymiany w tym sektorze.

Andrés Scotti zwraca uwagę na cechy fizycznie i mentalne obrońcy Barcelony. – Araujo jest bardzo kompletnym obrońcą, ale najważniejsze jest to, że jest też świetny pod względem ludzkim. Wiem to od mojego brata, który był z nim w Bostonie River, że jest wspaniałą osobą o ugruntowanych wartościach, a to jest bardzo ważne. Ma świetną kondycję fizyczną, niewiarygodne przyspieszenie, a także siłę i szybkość. Wiem, że był zaskoczeniem w reprezentacji ze względu na swoje warunki. Zobaczymy, jakie będzie jego przeznaczenie. Już gra w elicie i sam sobie wyznaczy pułap możliwości.

– To zawodnik, którego widziałem już w czasach Rentistas, kiedy był w trzeciej lidze. Chcieliśmy zabrać go do Nacionalu, ale ostatecznie nie mogło do tego dojść ze względu na różne okoliczności i skończył w Bostonie River. W Hiszpanii trudno jest grać bez jakości technicznej, a on ją ma. Chociaż nie jest to najsilniejsza fizycznie liga, on się w niej wyróżnia, mimo swojej młodości – zauważa Alejandro Lembo.

Obrońca wierzy, że Araujo wkrótce będzie podstawowym graczem reprezentacji Urugwaju. – Może mu brakować doświadczenia i meczów, ale w tym celu trzeba dać mu szansę, jak to zrobiono w swoim czasie z Lugano, potem z Godínem i tak dalej. Myślę, że stopniowo dodadzą mu tej pewności siebie. Jeśli nadal będzie się rozwijał na tym poziomie, w jednej z najlepszych lig na świecie, w jednej z najlepszych drużyn, te szanse w reprezentacji Urugwaju bez wątpienia pojawią się same.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Co tu dużo mówić - w pełni zasłużone pochwały. Araujo to modelowy nowoczesny obrońca, oby tylko zdrowia dużo miał, a o resztę będę spokojny.
« Powrót do wszystkich komentarzy