Álvaro Cervera: Chcemy być lepsi w kluczowych momentach meczu

Maciej Łoś

22 września 2021, 18:30

Sport

2 komentarze

Fot. Getty Images

Álvaro Cervera odpowiedział na pytania dziennikarzy przed jutrzejszym meczem z Barceloną. Trener Cádizu twierdzi, że może zaskoczyć zespół Ronalda Koemana w kluczowych momentach spotkania.

Siła Barcelony: Trzeba pamiętać o tym, że Barcelona gra inaczej. Jest bardzo groźna, wcześniej atakowała środkiem, teraz bokami. Wciąż uważam ją za bardzo niebezpieczną drużynę. Może złożyć jedenastkę z samych reprezentantów kraju.

Mecz Barçy z Granadą: Ronald Koeman starał się grać stylem Barcelony, ale ostatnio jego zespół stracił gola bardzo wcześnie, dlatego musiał spróbować czegoś innego. Wcześniej Barça podawała piłkę do Messiego i atakowała. W spotkaniu z Granadą było dużo dośrodkowań z boków boiska. To wciąż jest bardzo groźna drużyna, cały czas próbuje grać swoim stylem, ale nie ma takich piłkarzy jak wcześniej. Według mnie styl zależy od tego, jakich się ma dostępnych zawodników.

Scenariusz: My nie możemy dominować w tym meczu, ale możemy być lepsi w kluczowych momentach. Gdy będziemy mieli kontrataki albo gry Barça będzie popełniać błędy. Jeśli chcielibyśmy walczyć o dominację w meczu, przegralibyśmy. Ale kluczowe momenty mogą zadecydować o wyniku.

Zmiany: Raczej nie będzie ich wiele. Możemy trochę pozmieniać zadania poszczególnych zawodników, ale to tyle. Musimy pamiętać, że Barça teraz więcej dośrodkowuje. Ma problemy z kontuzjami, dlatego na lewej stronie obrony może grać ktoś grający prawą nogą. My nie zmieniamy naszego sposobu bronienia. Nasza siła to defensywa, dlatego będziemy na niej polegać.

Rezultat: Nie myślę o tym, jaki wynik możemy osiągnąć, nie robię tego przed żadnym meczem. Ale uważam, że w każdym spotkaniu można coś ugrać. Musimy być bardzo dobrzy i liczyć, że rywal nie będzie miał swojego najlepszego dnia. Musimy też trzymać się swojego planu. Wtedy mogą pojawić się okoliczności, które umożliwiłyby zwycięstwo. Tak się może stać.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"My nie możemy dominować w tym meczu, ale możemy być lepsi w kluczowych momentach" :DDD
Wy w żadnym meczu nie dominujecie, średni czas utrzymania przy piłce wynosi u was około 30%. Życzę szybkiego powrotu do Segunda, gdzie mam nadzieję was zobaczyć razem z Getafe. Przez takie drużyny tworzy się niechęć do LL :)

"Wciąż uważam ją za bardzo niebezpieczną drużynę. Może złożyć jedenastkę z samych reprezentantów kraju."
Koeman : "polemizował bym"