Ronald Koeman wygłosił oświadczenie podczas konferencji prasowej [Aktualizacja 14:30]

Dariusz Maruszczak

22 września 2021, 13:24

FCBarcelona.es

233 komentarze

Fot. Getty Images

Ronald Koeman podczas konferencji zaskoczył dziennikarzy zgromadzonych w sali prasowej, ponieważ wygłosił jedynie oświadczenie, po którym opuścił wydarzenie. Dziennikarze nie mogli więc zadać trenerowi pytań dotyczących przyszłości jego i zespołu. Treść wypowiedzi Holendra przedstawiamy poniżej.

Witam, dzień dobry wszystkim.

Klub jest wraz ze mną jako trenerem w sytuacji przebudowy. Sytuacja finansowa klubu jest związana z występami sportowymi i na odwrót. To oznacza, że my, jako drużyna, musimy odbudować zespół piłkarski bez możliwości dokonywania wielkich inwestycji finansowych. To wymaga czasu. Dzisiejsze młode talenty mogą zostać nowymi światowymi gwiazdami za kilka lat. Dobrą stroną przebudowy zespołu jest to, że młodzi gracze będą mieli swoje szanse, jak swego czasu Xavi czy Iniesta, ale wymagana jest cierpliwość. Ponadto pozostanie na wysokiej pozycji w LaLidze byłoby sukcesem. Europejski futbol to dobra szkoła dla tych wielkich talentów, a w Lidze Mistrzów nie można oczekiwać cudów. Porażka z Bayernem z poprzedniego tygodnia musi być odbierana z tej perspektywy. Proces, w którym znajduje się nasza drużyna, zasługuje na bezwarunkowe wsparcie słowami i czynami. Na wsparcie polityki trenerskiej i procesu, który realizujemy. Wiem, że prasa dostrzega ten proces. To nie pierwszy raz w historii FC Barcelony, kiedy to się dzieje. Liczymy na wasze wsparcie w tych trudnych czasach. My, jako zespół i piłkarze, jesteśmy bardzo, bardzo zadowoleni ze wspaniałego wsparcia kibiców, jakie mieliśmy w domowym meczu z Granadą. Visca el Barca! Bardzo dziękuję za przybycie.

Jak informuje dziennikarz Adria Albets z Cadena SER, klub dopiero na kilka minut przed konferencją dowiedział się, że Koeman jedynie wygłosi oświadczenie, a decyzję w tej sprawie podjął sam trener. Kapitanowie drużyny również zostali poinformowani o działaniu Holendra, choć tylko on ma odpowiadać za powyższe słowa. Z kolei Helena Condis z COPE podaje, że Laporta dowiedział się o oświadczeniu nie od samego Koemana, tylko od działu komunikacji FC Barcelony.

Aktualizacja

14:30 Jak donosi Sport, Laporta nie odpowie na deklarację Koemana. Prezydent zamierza zachować spokój w oczekiwaniu na to, co wydarzy się w spotkaniu z Cádizem. Nie wiadomo więc, jak Laporta zareagował na te wydarzenia, ponieważ dowiedział się o oświadczeniu kilka minut przed konferencją. Prezydent przebywał wtedy w Palos de la Frontera na spotkaniu z przedstawicielami klubu kibica. Według dziennika dział komunikacji zalecał Koemanowi, żeby nie wygłaszał oświadczenia i wziął udział w konferencji, ale Holender nie chciał odpowiadać na pytania dziennikarzy, aby uniknąć nieporozumień. Sport podaje, że ostatecznie Barça miała dać zielone światło na wystąpienie trenera.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie bronie Koemana bo nie mozna bronic trenera ktory linczuje wlasnyvh zawodników.
Po Granadzie mowi ze nie ma kim grać a teraz twierdzi ze to beda gwiazdy. Gdzie tu sens gdzie logika. To pytanie co sie zmienilo po jefnym treningu. Czyzby nagle wxniedli sie o 2 levele wyżej. Na zawodnikow sie obraza nie chce ich wystawiac. Co mlody pilkarz ma teraz myslec jak mu sie z mózgu robi siano.
Koeman jezeli zostanie zwolniony to w czasie zgrupowania reprezentacji. Teraz zwyczajnie nie ma na to czasu. Bo co ma nowy trener zrobic po jednym treningu i od raxu wpafa w kolejke ligowa.
Mozliwe ze coś zaskoczy jak wroca kontuzjowani do gry. Ale ten sexon bedzie tak wygladsl czy tego chcemy czy nie.

Z początku też broniłem Koemana, ale wygląda to coraz gorzej. Pierwszej kolejce LL z RSS drużyna prezentowała się wyśmienicie, był wysoki pressing i intensywność. Z meczu na mecz druzyna jest coraz bardziej apatyczna

Większa część ludzi tutaj broni Koemana, że nie ma kim grać, sam szrot i takie tam.

Prawda jest taka, że 80-90% klubów z LaLiga chciałaby mieć takich graczy u siebie jakich ma Barca. Nie mamy słabych graczy. Mamy dobrych (niektórzy nawet bardzo dobrzy) graczy (może nie topowych, ale dobrych), ale mamy też słabego trenera. Trenera, który nie potrafi i nie wie co z nimi zrobić. Nie chodzi tu już tylko o taktyczne podejście, o rozwój taktyczny i strategiczny, ale chodzi o rozwój mentalny.
Zawodnicy nie wejdą na wyższy poziom, jak Twój trener będzie Ci w kółko mówił, że jesteś do dupy, że jesteś za słaby i się nie nadajesz. Motivation level hard.

Nie będę wybiegał poza Laligę, nie ma sensu. W LaLidze mamy wiele zespołów ze ścisłej czołówki jak: Sevilla, Valencia, Villareal, R.Sociedad, Athletic, którzy nie stoją wielkimi nazwiskami w składzie, ale mają trenera co potrafi to ogarnąć, ułożyć i ładnie zagrać.

Sevilla rok do roku wyciąga jakiegoś "ogórka", który przepoczwarza się w solidnego/bardzo dobrego grajka. Czym się oni różnią od nas? Tym że u nas każdy, zaczynając od Trenera kończąc na kibicach, przyzwyczaili się że żeby rywalizować z ścisłą czołówką to musisz mieć Messich, Neymarów, Ronaldów w składzie, inaczej nie nie ma kim grać. Tak naprawdę nazwiska nie grają i nawet z przeciętniaków można zrobić ekipę tłukącą wszystkich, ale do tego trzeba planu, taktyki i motywacji. U nas żadnej z tych 3 rzeczy nie ma.

Historycznie, kim byli Valdes, Van Bomel, Keita, Pedri, Van Bronchorst, Belletii, Larsson, i wielu wielu innych?
Podpowiem Messimi tamtych czasów :D, tak naprawdę byli graczami solidnymi nawet nie bardzo dobrymi, których trenerzy wciągnęli poziom wyżej ciężką pracą i taktyką.

Dlatego uważam, że Koeman się nie nadaje na trenera . Na początku trenerki w Holandii mu szło całkiem dobrze, ale później nie osiągnął wiele z innymi zespołami klubowymi (Everton, Valencia) , coś tam zagrał z Holandią. To tyle.

Zrozumcie że choćby wrócił Guardiola to w tej chwili nic by nie ugrał, mamy za duże braki, może coś się zmieni gdy w końcu będziemy mieli dostępnych wszystkich napastników. Narazie Koeman robi co może, i układa skład z tego co ma

Weźcie tą rudą pałę z tego stołka z tym sezonem już się pogodziłem idzie na straty ale z nim to nawet europejskich pucharów nie powąchamy w przyszłym sezonie nawet tej Ligi Konferencji

Wspaniałego wsparcia... hahaha

Dokąd zmierzasz Barcelono?

Wszystko co powiedział to się zgadza, najlepszy trener na świecie nie pomoże, w ostatnim roku odszedł messi(co bardzo wpłynęło na całokształt) suzrez i griezmann kto ma zdobywać bramki i ich zastapic depay de jong dembele czy braitwhite No proszę litości.. może jak fati wróci i aguero to coś się zmieni

Kto ogląda masz Realu tam zmiennicy dają rada grają super

I kabarecik leci dalej

Po takich akcjach Laporty związanych z Messim, Griezmannem, traktowaniem Koemana to kto normalny ma tu przyjść trenować? Kasa pusta, stadion w kiepskim stanie, brak transferów, nieudolny sztab medyczny, pokładanie nadziei w wychowankach (którzy mają swoje ambicje sportowe i finansowe i mogą odejść z klubu) a oczekiwania kibiców nieproporcjonalne do stanu możliwości - przecież to jest klub mina.

Pytanie jest… czy naprawdę jest wtyk świecie jakiś trener który ugrał by coś z tym zespołem? I tymi kontuzjami?

Fajnie by było gdyby media cisnęły na przygotowanie fizyczne i sztab Barcelony bo to też kuleje. Kto wie może or) 0racuja tam osoby które zostały zatrudnione jeszcze za czasów bartomeu.

Starałem się go bronić, ale noe da się. Ćwiąkała chyba ma rację, Koeman robi wszystko, by go zwolnić.

Prawie jak Mariusz Max Kolonko :-) Mówi jak jest.

Przydałoby się chociaż dwóch takich konkretnych pomocników do Barcy :-) ...
https://youtu.be/-W-OQUzQay0
Miłego oglądania :-)

181 wypowiedzi i ani jednej poważnej propozycji następcy dla Koemana

Ehh jutro mecz i jest powód do rozczarowania

Jak czytam tu obrońców tego ludwiczka to ja prdl… gość jest impotentem taktycznym!!! Nie ma wizji gry!?? Co z tego ze młodzi i ble błę jak zawodnicy nie wiedza co maja grać! Zero przygotowania do meczu i do przeciwnika( raz zaskoczył seville).. ludzie dajcie spokój. Jak wchodził guardiola tez wszyscy pukali w głowę o skład i zawodników.. gracze z barcy b!! Także skończcie bronić miernoty bo patrZec na niego nie mogę…

Kiedy ludzie zrozumieją, że drużynę na nowo buduje się latami… obecni piłkarze są młodzi bez doświadczenia z małymi przebłyskami. Wszystko było oparte na Messim, schematy taktyka dosłownie wszystko. Teraz go nie ma i zanim to wszystko zacznie funkcjonować musi minąć trochę czasu, nie da się grać nowymi piłkarzami lepiej po tak krótkim czasie, oni musza dojrzeć i zgrać się ze sobą. Pamiętajcie o tym. Visca el Barca !

Czyli kim ten facet ma grać? bo bezpodstawna krytyka wasza nie ma sensu. Mieć tuzy piłkarskie w ataku jak Messi, Neymar i Mbappe i się męczyć a Luuk, Depay i Pique to różnica. Nie bronię Ronalda rękami i nogami lecz nikt dzisiaj nie zrobi z tej drużyny postrachu Ligi Mistrzów. Trochę zdrowego i chłodnego myślenia. Czy myślicie, że ten wyczekiwany Pujć to nasz zbawiciel? Nie chcieliście Luuka na Grenadę a Depaya z Cou i Demirem i tak było. Co wnosi dziś do gry ten wasz Demir czy wielki Gavi? Tak krytykujecie faceta, który nawet nie ma drugiego rasowego napastnika i wystawia obrońcę bo przeciwnik muruję bramkę i przydał by się wzrost. Kochani z gówna nie ma bata czy z piasku bicza. Gramy tym co mamy i tak będzie w tym sezonie. Koeman Out i kto wielki KOKU czy inny zbawca z łapanki? Myślicie, że ludzie jak Pirlo czy Conte przyjdą na pewną gilotynę w klubie bez kasy, z długami i składem B?

Tak jak mówiłem Ronald ma swoje wady, jak marazm motywacyjny i nijaka taktyka. Gramy ani do przodu, ani na zero z tyłu. Na Bayern wyszliśmy by przegrać jak najniżej ot co cała taktyka. Tak grać nie powinniśmy lecz powtórzę, nie można winić trenera za indywidualne błędy w obronie.
Cudotwórcy barcelońscy odeszli. Nie ma Leo, Xaviego czy Iniesty. Została drużyna do oszlifowania i niewyleczony szpital na ławce, co z tego będzie czas pokaże, ale pozwólcie dograć Koeamanowi chociaż do wyleczenia kontuzji podstawowym zawodnikom.

Można nie lubić Koemana, ale sposobu traktowania przez kibiców i klub legendy Barcelony nie powstydziłby się nawet Perez.

Brazylijska telenowela...nie kupuje tego zasłaniania się młodzieżą, nie powinno oczekiwać się cudów, bo młodzież jest na etapie wdrażania i nauki, a starszyzna musi się odbudować po tych cudach co się ostatnio działy, ale to nie jest powód by piłkarze na boisku nie wiedzieli co mają grać a 2 ostatnie mecze to był chaos i brak pomysłu na grę do przodu

No Panowie to kogo chcecie w jego miejsce ??? Guardiole, Klopa, Tuchela, Nagelsmanna ??? Może nie doświadczonego Xaviego ???

Przyszedł i podjął się tej pracy z świadomością że nic nie osiągnie, a będzie zmuszony do odcinania naszych gwiazd. Więc oszczędźcie sobie głupich komentarzy, bo próbuje wszystkiego, od zmiany ustawienia, nawet wrzutki, obrońców na atak... no a najlepsze jest to że piszecie o blokowaniu (jak wrzeszczy inni) rozwoju Puiga... dramat....

Mu charakteru nie brakuje, a Barce ma w sercu, jest to jeden z moich ulubionych graczy, zawsze mu kibicowałem. mimo że był wolny, to robił niesamowite rzeczy...

Zwalnianie go teraz nic nie da, bo tego że wyników bez Messiego i Grizmana nie będzie, to większość inteligentnych osób wiedziało... lecz wpisy że teraz bez nich będzie lepiej, to mnie jedynie wkurw....

Najważniejsze to, rozwiać młodzież, oraz szukać na rynku wschodzących. ale jeszcze tanich zawodników, a nie szukanie drogich i średnich piłkarzy. Ten proces będzie długo trwał, mam nadzieje, że w zarządzie jednak jest ktoś kompetentny, a nie jest tylko dla tego, że poświadczył majątkiem dla Laporty, aby został prezydentem.

W mojej ocenie, odmowa udziału w konferencji prasowej (co jest obowiązkiem trenera) i występowanie poniekąd w roli rzecznika klubu oraz wcześniejsze wypowiedzi dla mediów, prowadzą niestety przede wszystkim do niepotrzebnej eskalacji konfliktu.

Brawo Koeman. Visca el Barca!

Ludzie, co ta Barca miala zagrać z Granada jak w całej kadrze na to spotkanie miała trzech zawodników, którzy dobrze czują się w ofensywie/ potrafią kreować gre- Depay oraz dwóch nastolatków- Demir i Gavi. Kto miał grać tiki takę czy 1 na 1 robić przewagę? To, jak biednie wygląda nasza kadra w ofensywie to jest dramat. A najlepsza esencja tego jest Luuk na 9, którego zmiennikeim jest z musi Pique.
Szkoda, że któryś z Was nie jest trenerem i nie pokaże nam jak ulepić z gówna diament.

Całym sercem za drużyną całym sercem za trenerem….
Czy to Valwerde czy to Setien czy Koeman….
Jedynie kibicując i wspierając wrócimy na właściwy tor
Visca el barca

Przeciez jak wroci dembele, fati, aguero a nawet brejtlejt to przeciez pilkarze najwiekszego swiatowego formatu, ktorzy osiagneli juz mniej lub wiecej. Co on pierdzieli o mlodzieży jak na kazdej pozycji jest kozak tylko albo sie im nie chce biegac albo nie wiem co.

Tłumacz się tłumacz i tłumacz dalej. Nikt juz tego nie kupuje. Rudy, sam Depay jest pewnie wart tyle co cała Granada więc o czym Ty mówisz! Zero jakiegokolwiek pomysłu na prowadzenie Barcelony. Miałem rację że nawet Everton ciebie zweryfikował i nawet Everton to za wysokie progi dla ciebie!

Działania desperata! Te irracjonalne gadki tylko umacniaja w przekonaniu że ten pan powinien wyjechać na taczce! Bo z tej mąki chleba nie będzie!
Kiedy jak nie teraz Xavi powinien doatac szanse?! Ten sezon mozna potraktowac z przymrużeniem oka i jesli Xavi ma sie sprawdzić to jest dla niego teraz margines błędu, a przynajmniej bedzie miał czas na wprowadzenie swojej filozofii i jesli będzie widok na dobre granie to przynajmniej bedzie mógł uczestniczyc w rozmowach o jakich pilkarzy powinnismy walczyc w przyszlych oknach transferowych!
Bo przeciez nie LDJ czy Wajdaluma(czy jak mu tam) ktory tak samo grałby piach u nas jak i w PSG!
Podsumowujac aktualnego trenera - Kuman ma wszystkie atrybuty odnoszące sie do Osła!!!
Uparty i tępy, z polem widzenia bardzo zaweżonym i tylko w jednym kierunku- pozostać na stanowisku trenera Barcy!
Nie taka obsesja powinna być główną motywacją.

ten trener musi odejsc juz sie calkowicie pogubil ,nie wie w jakim ustawieniu grac na kogo moze liczyc ,nie potrafi wycisnac z zawodnikow to co najlepsze ,zmiany w trakcie meczu fatalne lub opoznione a przygotowanie fizyczna szybkosciowe jest beznadziejne prawie w kazdym meczu widac tego braki a o wysokim presingu nie wspomne,ze starzy tyle nie biegaja to rozumiem ale mlodzi co nie maja sily ,odbijaja sie od przeciwnika jak pileczki .Trenerze spojrz na inne dryzyny i mlodych zawodnikow biegaja jak wariaci i to jest ich sila

Jakby ktoś nie zrozumiał koemańskiego, to śpieszę z tłumaczeniem:

Drodzy kibice
Klub jest bankrutem. W najbliższych latach nie będzie transferów dobrych zawodników. Będziemy grać młodzieżą, więc oczekujcie miejsca w środku tabeli. W Lidze Mistrzów dostaniemy baty od każdego. Nic tak nie hartuje charakteru, jak solidny łomot. Kibice kochajcie nas bezwarunkowo.

Nie wiem czemu zapomniał powiedzieć:
Panie prezesie spakowałem już walizki. Jestem gotowy do wyrzucenia mnie z klubu. Sam na pewno nie odejdę.

Moje zdanie jest takie ze jakby każdy z piłkarzy mial taka ambicje i wole walki jak np ostatnio Araujo , to po takiej Granadzie by się przejechali ale skoro nasz najlepszy na świecie trener mówi im ze są beznadziejni i nie mogą grać ładnej dla oka piłki to sory ale nie kupuje tego…. Już nie wspomnę o tym ze nie potrafi skonstruować żadnej taktyki i to nie tylko teraz ale od początku swojej pracy , ten gość nie ma za grosz honoru ale pewnie , niech zostanie będzie dobrze jak wszyscy będą na światowym poziomie i sami za niego robotę zrobią ŻENADA
konto usunięte

Trzon zespołu to nadal piłkarze, którzy osiągneli w klubowej piłce już wszystko bądź prawie wszystko a ten rudy tchórz zasłania się dalej młodzieżą. Można zrozumieć brak wyników przy tylu absencjach ale chłopie daj nam chociaż przyjemność z oglądania tego. Dla mnie jesteś słabym trenerem bez pomysłu dlatego mam nadzieję, że polecisz.
#koemanout

O ile zawsze krytykuje, to nic teraz nie powiem. Powiedział że zespół jest w głębokiej przebudowie i na cuda nie ma co liczyć. Podkreślił że barca staruje od zera teraz, nie jest już gigantem.

Może zamiast ciągle się usprawiedliwiać, narzekać na innych wziąłby się wreszcie do roboty? Niepoważne zachowanie.
Mam nadzieję, że wyleci jak najszybciej.

a na grę w LM to możemy liczyć w przyszłym sezonie czy to zbyt wygórowane wymaganie dla zespołu o wartości prawie 700mln(transfermakrt) euro?

No i dobrze zrobił, dziennikarze tylko sensacji szukają..

Nie podoba mi się to oświadczenie bo po prostu podcina skrzydła zawodnikom. To jest po prostu demotywujące.

Smutne to jest,że legenda klubu robi z siebie błazna i ignoranta.

Coraz słabsze te jego wypowiedzi. W zeszłym sezonie marudził, że nie ma szans na LM. Teraz poszedł dalej - w zasadzie nawet w LL mówi o cudzie jak coś ugramy. LM to marzenie ściętej głowy. Ja nie mówię, że nie należy realnie oceniać sytuacji ale realnymi pesymistycznymi ocenami to się gór nie przenosi. No i na pewno to zawodników mocno zmotywowało jak nawet ich trener mówi, że gówno są w stanie ugrać... Brawo Trenerze, tego nam trzeba. Niech lepiej Lapcio znajdzie trenera który nie wie, że nie mają szans na mistrzostwo czy porządne granie - jak nie będzie o tym wiedział to może da się mecze oglądać bez krwawienia oczu?

Koeman zbyt pewny siebie, Laporta go zwolni aa on dlaej będzie gadał że to nie prawda xD

Cyrk na kółkach

Po meczu z Granadą, ledwie piłkarze zamknęli się w swoich szatniach, a prasa już zaczęła spekulować kto i kiedy zmieni Koemana na stanowisku trenera. Przekładając to na nasze życie codzienne, czy w pracy nie zdażyło się Wam wykonywać swoje obowiązki i słyszeć plotki wokół siebie na temat potencjalnego zwolnienia? Szef niby mówi ze ma zaufanie do Twojej osoby, ale nie wiesz czy jemu można ufać czy tez nie. W stu procentach rozumiem Koemana, musiał odciąć się od plotek tym bardziej że każda jego odpowiedz na pytania dziennikarzy na ostatnich konferencjach prasowych, mogła być rozumiana dwojako. Dajmy mu spokojnie pracować, tym bardziej że jemu na pewno zależy nie mniej niż nam samym, a nie raz potwierdzał, że trenerem jest lepszym aniżeli Setien czy Valverde. Sam Leo wierzył w ten projekt Koemana, inni zawodnicy również, co podkreślają w wywiadach.
VeB :)

Śmieszą mnie te komentarze typu Koeman OUT. Jak by to coś miało dać, przyzwyczaił się jeden z drugim że Barca zawsze walczy o najwyższe cele a grają, że zapiera dech. Wróćcie na ziemie te czasy się skończyły zrozumcie to wreszcie. Ostatnie lata to gra na Messiego, a to się właśnie skończyło trzeba zbudować coś nowego a może za kilka lat znów będziemy się cieszyli z pięknej gry i super wyników.

Czytam te komentarze i nie wierze… większość osób komentujących jest oderwana od rzeczywistości, Koeman powiedział prawdę a reszta ludzi szuka czegoś jeszcze poza ta prawda! Nie mamy na ten moment kim grać i zapomnijcie o stylu i wynikach.. dajcie czas i obserwujcie albo wejdźcie w jego „buty” i zgłosicie swoją chęć trenowania Barcelony skoro uważacie ze możecie go oceniać to znaczy ze jesteście lepsi od niego! Pozdrawiam

Może nie mamy najlepszych zawodników, ale są za to inteligentni i raczej przyswajaja wiedze którą przekazuje im trener, więc pytam po tych 13 miesiącach gdzie jest pressing i gra bez piłki?! Bez Messiego miał być większy pressing sam to powiedział i gdzie to jest ?

Koeman zamiast się bawić w prezydenta klubu i wysyłać komunikaty, to powinien odpowiadać na sprawy sportowe. Co to jest za szopka?

Koeman może by wyjaśnił na konferencji dlaczego od półtorej roku nie da się poukładać obrony?
Dlaczego pomimo tego że to jest najlepiej obsadzona formacja, to dalej nie potrafią kończyć na 0 z tyłu?
Dlaczego nie są w stanie oddać celnego strzału na bramkę?
Dlaczego znów zniknął FDJ?
Dlaczego wpuszcza Puiga w kryzysowych momentach, skoro nie nadaje się na wejście w wygranych meczach?
Dlaczego pomimo tego że zespół przegrywa, to ma mniej przebiegniętych kilometrów?

Tutaj nie ma nikt pretensji o wyniki, tylko o to że ten zespół zaczyna wyglądać jak parodia i nawet klasowi zawodnicy jak Depay, FDJ, Ter Stegen, Pique, Busquets wyglądają jak z drugiej ligi.

A mógł odpowiadać jak Mateusz Morawiecki...
Staram się od czasu do czasu trenować zespół, by na treningu zobaczyć jacy są gracze. Porównuję ich do cen w transfermarkt. Dziś bardzo ważne jest zjawisko, pani mnie pyta o umiejętności graczy, natomiast po drugiej stronie są kibice. Kibice cieszą się z tego, że z wyjątkiem braku wyników, rosną pensje piłkarzy, trenerów, zarządu, nawet ekipy sprzątającej. W związku z tym jest to miecz obusieczny.

Koeman jak wiemy ma problemy z sercem.
Myślę, że to dobry pomysl ze względu na presję prasy oraz jego zdrowie.
Gość może i nie nadaje się do prowadzenia Barcy ale był do tego tak zdeterminowany, że porzucił dobra posadę selekcjonera dla tego klubu. Być może to był błąd ze względu na aktualna presję oraz sytuacje klubu oraz ze względu na jego zdrowie i wiek. Myślę, że Koeman nie wiedział o tak dużych problemach Barcy zresztą jak my wszyscy.

Ja przypomnę, że w wielkich inwestycjach to byliśmy niedoścignieni, tylko co one dały? Dembele, Coutinho, Griezmann to wszystko fajni zawodnicy ale po max 50 mln każdy.
Grajmy tą młodzieżą, mam wielkie nadzieje, że zostanie to jakoś poukładane. Jeszcze jakby Fati i Dembele grali i byli zdrowi, to naprawdę nie musi być źle.
Zrzućmy jednak ten płaszczyk najlepszej drużyny na świecie, bo już od kilku dobrych sezonów nie mamy prawa go zakładać, a niektórzy niestety cały czas oceniają drużynę przez jego pryzmat.
Do przodu Barcelono. Bayern można wybaczyć. Ale Cadiz czy Levante już niekoniecznie.

Koemanowi nieźle psyche zryła ta robota

Coraz ciekawszy robi się nasz trener. Czekamy na następną konferencję, na której Koeman zamiast odpowiadać na pytania odda się ćwiczeniom jogi.
Na kolejnych sugeruję:
- żonglerkę telefonem komórkowym
- odtańczenie falmenco po niderlandzku
- 5 minut wymownego milczenia
- odczytanie deklaracji niepodległości
- wyrzeźbienie Camp Nou z piachu przyniesionego z okolicznych plaż

Niestety ale niektórzy myślą że u nas ciągle gra Messi Neymar i Suarez.

Klasa.
Zachował sie bardzo dobrze.

Brawo Koeman,
Czas zrobi swoje.

Visca el Barca!!

Był czas że Barca B miała mocniejszy i lepiej zgrany skład niż my aktualnie. Nie oczekuję cudów, czekam na powrót kontuzjowanych i patrzę z nadzieją w pryszłość.

Koeman po prostu błaga na kolanach Laporte o zwolnienie. Tyle w temacie. Będzie dobrze jeśli zakwalifikujemy się do LM w tym sezonie

Brawo RK, rób swoje. Ja w ciebie wierzę.

przyjdzie nowy trener i co? pewnie wywalczy dublet tą kadrą... zostawcie Koemana w spokoju. dajcie jemu pracować.

Psycha is sitting xD