Gavi kolejnym światełkiem w tunelu dla Barcelony

Dariusz Maruszczak

21 września 2021, 14:00

Mundo Deportivo, Sport, FCBarcelona.es

12 komentarzy

Fot. Getty Images

W trudnej sytuacji Barcelony trzeba cieszyć się z małych rzeczy, a jednym z pozytywów wczorajszego meczu z Granadą, obok postawy Ronalda Araujo, był występ i asysta 17-letniego Gaviego. Kilku innych młodych piłkarzy też zyskało kolejne boiskowe doświadczenia.

Gavi pojawił się na murawie w 60. minucie i choć Araujo przyćmił jego występ, warto odnotować premierową asystę wychowanka w pierwszym zespole. Pomocnik wykazał się dużym spokojem i techniką w polu karnym, idealnie dogrywając do Urugwajczyka. Łącznie 17 z 21 podań Gaviego było celnych, zanotował on jeden wślizg i, co ciekawe, wygrał wszystkie trzy pojedynki powietrzne. Dla 17-latka był to trzeci występ w tym sezonie i aż prosi się o więcej szans dla młodego zawodnika, który potrafi wykazać się odwagą i odpowiedzialnością.

Obecność młodych zawodników w składzie rodzi pewne nadzieje na przyszłość. Dla Yusufa Demira i Alejandro Balde był to pierwszy występ w wyjściowej jedenastce Blaugrany. Mimo braku doświadczenia obaj starali się grać w miarę odpowiedzialnie. Balde miał 97% skuteczność podań i zaliczył dwa odbiory, ale musiał przedwcześnie opuścić boisko z powodu urazu. Demir pod względem statystycznym wyglądał jeszcze lepiej. 94% jego zagrań dotarło do adresata, 4 z 7 jego dryblingów było udanych, a ogółem wygrał 8 z 11 pojedynków. Austriakowi zdarzało się też walczyć w parterze i choć mogło brakować w jego wykonaniu kluczowych podań czy strzałów, zebrał kolejne cenne doświadczenie, które pomoże mu w przyszłości.

Spotkanie z Granadą było też wyjątkowe dla Philippe Coutinho, który wystąpił w wyjściowym składzie po raz pierwszy od 29 grudnia. Brazylijczykowi zdecydowanie brakowało ogrania, które powinien zyskiwać w kolejnych tygodniach. Na razie zanotował więcej strat (10) niż Demir (9) przy mniejszej liczbie kontaktów z piłką (46:59). Do gry wrócił też Riqui Puig, ale jego występ w końcówce przeszedł bez większego echa w warunkach strategii opartej na dośrodkowania w pole karne. Pomocnik po raz pierwszy zameldował się na murawie w oficjalnym meczu od 22 maja.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Gavi pucia wciąga nosem

Busquets do wyrzucenia

Takich światełek to już było kilka jak Tello, Cuenca, Munir i jeszcze by się paru znalazło ale żaden z nich nie wybił się ponad przeciętność

Demir to będzie KOT, zobaczycie !!!

Raczej, świetliki póki co.
konto usunięte

Światełko czy tylko dioda. Czas pokarze

Dobrze, że są w kadrze naprawdę młodzi pomocnicy, którzy nawet dostając ograniczoną liczbę minut potrafią się rozwijać i robić w tym czasie różnicę :)

Sporo tych światełek, ale póki co ciemność widzę

Bardzo dobrze Brawo

Fajną asyste zaliczył wczoraj. Balde też do czasu kontuzji fajnie się spisywał.