Gavi kolejnym światełkiem w tunelu dla Barcelony

Dariusz Maruszczak

21 września 2021, 14:00

Mundo Deportivo, Sport, FCBarcelona.es

12 komentarzy

Fot. Getty Images

W trudnej sytuacji Barcelony trzeba cieszyć się z małych rzeczy, a jednym z pozytywów wczorajszego meczu z Granadą, obok postawy Ronalda Araujo, był występ i asysta 17-letniego Gaviego. Kilku innych młodych piłkarzy też zyskało kolejne boiskowe doświadczenia.

Gavi pojawił się na murawie w 60. minucie i choć Araujo przyćmił jego występ, warto odnotować premierową asystę wychowanka w pierwszym zespole. Pomocnik wykazał się dużym spokojem i techniką w polu karnym, idealnie dogrywając do Urugwajczyka. Łącznie 17 z 21 podań Gaviego było celnych, zanotował on jeden wślizg i, co ciekawe, wygrał wszystkie trzy pojedynki powietrzne. Dla 17-latka był to trzeci występ w tym sezonie i aż prosi się o więcej szans dla młodego zawodnika, który potrafi wykazać się odwagą i odpowiedzialnością.

Obecność młodych zawodników w składzie rodzi pewne nadzieje na przyszłość. Dla Yusufa Demira i Alejandro Balde był to pierwszy występ w wyjściowej jedenastce Blaugrany. Mimo braku doświadczenia obaj starali się grać w miarę odpowiedzialnie. Balde miał 97% skuteczność podań i zaliczył dwa odbiory, ale musiał przedwcześnie opuścić boisko z powodu urazu. Demir pod względem statystycznym wyglądał jeszcze lepiej. 94% jego zagrań dotarło do adresata, 4 z 7 jego dryblingów było udanych, a ogółem wygrał 8 z 11 pojedynków. Austriakowi zdarzało się też walczyć w parterze i choć mogło brakować w jego wykonaniu kluczowych podań czy strzałów, zebrał kolejne cenne doświadczenie, które pomoże mu w przyszłości.

Spotkanie z Granadą było też wyjątkowe dla Philippe Coutinho, który wystąpił w wyjściowym składzie po raz pierwszy od 29 grudnia. Brazylijczykowi zdecydowanie brakowało ogrania, które powinien zyskiwać w kolejnych tygodniach. Na razie zanotował więcej strat (10) niż Demir (9) przy mniejszej liczbie kontaktów z piłką (46:59). Do gry wrócił też Riqui Puig, ale jego występ w końcówce przeszedł bez większego echa w warunkach strategii opartej na dośrodkowania w pole karne. Pomocnik po raz pierwszy zameldował się na murawie w oficjalnym meczu od 22 maja.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Sporo tych światełek, ale póki co ciemność widzę
konto usunięte

Światełko czy tylko dioda. Czas pokarze

Gavi pucia wciąga nosem

Busquets do wyrzucenia

@nawarro Póki co wyróżnił się tylko stratami i według mnie nie ma przesłanek żeby myśleć o nim poważnie w kontekście wzmocnienia kadry. Dwa niezłe mecze w presezonie mówią dokładnie nic.

Takich światełek to już było kilka jak Tello, Cuenca, Munir i jeszcze by się paru znalazło ale żaden z nich nie wybił się ponad przeciętność

Demir to będzie KOT, zobaczycie !!!

Raczej, świetliki póki co.

Dobrze, że są w kadrze naprawdę młodzi pomocnicy, którzy nawet dostając ograniczoną liczbę minut potrafią się rozwijać i robić w tym czasie różnicę :)

@plesniak trafnie

Bardzo dobrze Brawo

Fajną asyste zaliczył wczoraj. Balde też do czasu kontuzji fajnie się spisywał.