Sport: Barcelona nie jest już w stanie odwracać losów spotkań

Dariusz Maruszczak

21 września 2021, 15:00

Sport

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona niemal przez cały mecz z Granadą goniła wynik, ale ostatecznie strzeliła tylko jednego gola i nie udało jej się dokonać remontady. Dziennik Sport zauważa, że Katalończycy od dawna nie są w stanie odwracać rezultatu na swoją korzyść.

Barça wygrała bowiem tylko jeden z ostatnich ośmiu pojedynków, w których przegrywała do przerwy. Ostatnim razem udało jej się to uczynić 7 lutego w konfrontacji z Betisem. Co ciekawe, gola na wagę zwycięstwa strzelił Francisco Trincão. Jak podaje na Twitterze statystyk MisterChip, za kadencji Koemana Barcelona wygrała jeszcze tylko jedno spotkanie, gdy rywale prowadzili po pierwszej połowie. Mowa o rywalizacji z Granadą (5:3) w Pucharze Króla. W tym sezonie Barça trzy razy musiała gonić wynik, a oprócz wczorajszego starcia jeszcze w konfrontacji z Athletikiem udało jej się zremisować, co nie może spełniać oczekiwań kibiców Blaugrany. Tym bardziej, że w przeszłości klub potrafił w trudnych okolicznościach przechylać szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Przyczyn braku remontad można upatrywać w wielu aspektach. Odesłanie na ławkę rezerwowych Clementa Lengleta nie spowodowało, że drużyna przestała łatwo tracić bramki. Błędy popełniane w obronie przekładają się na konieczność odrabiania wyniku, a brak siły ognia utrudnia odrabianie strat. Zwłaszcza w obecnym sezonie widoczny jest brak goleadorów. Memphis Depay w ataku bywa osamotniony i z pewnością czeka już na powrót innych napastników, zwłaszcza że sam nigdy nie był typem łowcy bramek, a raczej piłkarzem wyróżniającym się w różnych aspektach gry.

Kolejne problemy to brak planu i reagowanie ze strony trenera, który zmianami nie zawsze pomagał drużynie, a jego czytanie gry i brak umiejętności zaskoczenia rywala pozostawiały wiele do życzenia. We wczorajszym meczu Barça bardzo wcześnie próbowała odrobić straty nie poprzez rozegranie piłki, tylko wrzucanie jej w pole karne, czego skutek przyszedł dopiero w 90. minucie. Problem nie jest tymczasowy, ponieważ Barcelona wygrała tylko 3 z ostatnich 8 meczów ligowych.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"Błędy popełniane w obronie przekładają się na konieczność odrabiania wyniku"
To jest jasne, tylko co się przyczynia do błędów. Wcale nie to, że obrońcy są wybitnie słabi, bo zdarzają się słabsi w klubach które tracą znacznie mniej goli.
Brak pressingu i oddawanie piłki rywalom. To nasze słabości, których Koeman nawet nie zbliżył się by rozwiązać. on wręcz kontrolę nad meczami oddaje walkowerem, bo z góry wiadomo że pod presją się pogubimy, więc każdy kto może to nas ciśnie, stwarzając naszym obrońcom okazje do błędu, a ze gramy formacjami hektary od siebie, to żadnej asekuracji nie ma.

najłatwiej jest po prostu nie dopuszczać do takich sytuacji, ale u nas to niemal tradycja. długie wejście w mecz. strata bramki albo dwóch i gonitwa za wynikiem... czemu od początku meczów nie tłamsimy rywala jak za Guardioli. wygrywając do przerwy 2 lub 3-0 w drugiej połowie przeciwnik ma mniejsze chęci do gry.

A czego się spodziewać. Tutaj pozostaje tylko czekać aż młodzież ze szkółki osiągnie odpowiedni poziom do rywalizacji na najwyższym poziomie. Ale tu idzie zrozumieć są młodzi słabo zgrani, lub u schyłku kariery, brakuje napastników. Gorzej jak wybiegały w ostatnich latach setki milionów na boisko i prezentowali bezbarwny futbol.

@rumilas ciekawe jak długo będzie się tu wracać do czasów Guardioli, które już nie wrócą, nawet jeśli Pep ponownie obejmie Barcę

Szczerze to oni już od kilku lat nie potrafią odwracać losów spotkań więc stwierdzenie mało odkrywcze.