Media: Ronald Koeman zostanie zwolniony, ale jeszcze nie teraz

Julia Cicha

21 września 2021, 11:02

Mundo Deportivo, Sport, Goal.com

106 komentarzy

Fot. Getty Images

Hiszpańskie media zgodnie podają, że Ronald Koeman nie zostanie zwolniony przed czwartkowym meczem z Cádizem mimo potknięcia z Granadą. Niektóre źródła uważają, że Barça niedługo pożegna się z trenerem, ale musi znaleźć odpowiedni na to moment oraz przede wszystkim poszukać następcy Holendra.

Po porażce z Bayernem władze klubu postanowiły dać szkoleniowcowi jeszcze tydzień, w którym odbędą się trzy mecze. Drużyna straciła punkty już w pierwszym z nich, co nie wróży najlepiej, ale wczoraj Mateu Alemany i Ramon Planes udali się do szatni jedynie w celu porozmawiania z Koemanem. Na razie nie doszło i nie dojdzie do zwolnienia. Hiszpańskie media zgodnie podkreślają, że Barça nie chce trenera przejściowego, tylko kandydata na długofalowy projekt, a takiego nie będzie łatwo znaleźć.

Już wczorajsze manewry kadrowe Koemana pokazują, że zaczynają kończyć mu się pomysły. Zespół pod koniec meczu grał z trójką napastników złożonych z dwóch stoperów i Luuka de Jonga. Cała taktyka opierała się na licznych wrzutkach w pole karne. Później na konferencji prasowej trener bronił się brakami kadrowymi, które są ewidentne, ale nie przysłaniają nie najlepszej pracy Holendra.

Na liście potencjalnych następców Koemana znajdują się według Goal.com Robert Martínez, Xavi oraz dwa kolejne nazwiska (jeden z trenerów ma ważny kontrakt, a drugi jest bez pracy). Zdaniem portalu obecny szkoleniowiec nie ma szans pozostać na stanowisku do połowy października, chyba że w drużynie zajdzie radykalna zmiana. Gerard Romero mówił wczoraj z kolei o Löwie, Pirlo, Cocu, Conte i Xavim.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

I całe szczęście, że nie zostanie ;)

Ja bym postawił na jakiegoś solidnego Niemca na ławce trenerskiej , Loew jest wolny, może Rangick?

Xavi raczej nie zaryzykuje debiutu na posadzie trenera w europie wchodząc w ten bajzel który jest obecnie w Barcelonie. Chyba że jego miłość do klubu będzie silniejsza i mimo wszystko będzie chciał pomóc.

Obawiam się że nie znajdziemy nikogo kto zrobiłby różnice z takim składem. Dopóki nie wyzdrowieją Fati, Dembele i Aguero będzie padaka.

Czekają aż klub będzie w środku tabeli a za nami 20 kolejek?

Nie wiem tylko czym imponuje mu De Jong? Jest za darmo to nie znaczy że jest dobry. Mam nadzieje że szybko wyciągnie wnioski w następnych meczach bo inaczej naprawdę pożegna się z posadą.

Chłop popełnia za dużo rażących błędów .....

Ale by byly jaja jakby przyszedł Conte. Przeciez on by zarządził takie ciężkie treningi że nasze baleriny by sie zesrały na miętowo :D chciałbym to zobaczyć

Nie mówię, że to kadra na podbój Europy ale też nie dramatyzujmy z jej słabością. Osobiście twierdziłem, że Koeman powinien dograć sezon ale po wczorajszej pomeczowej konferencji zmieniłem zdanie - jak on mógł nagadać dyrdymałów w stylu "spójrzcie kogo mam na ławce"?! Jasne, to nie jest tak jak parę lat temu, że Henry był zmiennikiem Pedro, a Villa miewał problemy z wyjściowym składem. Na boisku też nie gania Suarez, Neymar i Messi - każdy w swoim prime time ale chyba jednak trochę przesadził. Po pierwsze to on nie grał wczoraj z Bayernem czy Realem tylko z Granadą. Po drugie to na boisku był i Coutinho, i Depay, i Frankie i MAtS. Uzupełnieni Busquetsem, Garcia, Araujo i Demirem. Rozumiem, że na Bayern to mało ale Granadę to Guardiola z takim składem wciągnąłby nosem. A Koeman bredzi, że "przy odrobinie szczęścia mogliśmy wygrać". Nie Panie Koeman - z Granadą to wychodzimy odhaczyć 3 punkty i na żadne szczęście nie powinniśmy liczyć. O odrobinie szczęścia to możemy dyskutować w meczach z Realem czy Chelsea. A tu sobie Koeman wymyślił, że jego zdaniem to Barca powinna mieć wysokiego napastnika do walki o główki i teraz na siłę próbuje udowodnić, że to jedyna słuszna taktyka. Ludzie, litości!!! 54 wrzutki w pole karne?! WTF?!
Najpierw niech tylko dogadają jakiegoś trenera. Osobiście nie jestem zwolennikiem Xaviego bo w Katarze to On może złapać opaleniznę a nie doświadczenie. Conte mi średnio pasuje do naszego klubu ale daje największe gwarancje zmiany dynamiki w drużynie

Zwolnienie RK to błąd. Facet ma skład po "wielkim przewrocie" w klubie, gdzie odeszło wielu kluczowych graczy. Powinien dostać zaufanie od nas kibiców i działaczy. Nie bawmy się w ekstraklasę. Każdemu kibicowi ciężko się w tej chwili patrzy na drużynę, ale zmiana na tym etapie nic nie da. W tym sezonie nie ugramy nic, to było jasne, zresztą nikt w klubie z tym się nie krył. Potrzeba stabilizacji i czasu, bez nerwowych ruchów. Takie jest moje zdanie. Oczywiście zdaje sobie sprawę z presji wyniku, kasy, mediów, ale zmiana trenera "dziś" będzie chwilową euforią. Pozdro

Ponawiam pytanie - co gdyby się okazało, że po przyjściu Xaviego piłkarze nadal będą słabi, fizycznie i psychicznie niegotowi do gry na tym poziomie, a drużyna pozbawiona boiskowych liderów biorących na plecy ciężar gry? Ile czasu dostanie zanim padnie ofiarą kolejnej nagonki?

Nie zwalniałbym Koemana w tej trudnej sytuacji finansowej. Nie sądzę też, że jest na rynku trener, który da nam mistrzostwo. Po prostu nie mamy odpowiednich zawoników.

Marcelo Gallardo
O, to jest ten gość!

Do grudnia, każdy, niech będzie nawet Cruijff.

Martinez nie porzuci Belgii, a Ten Hag Ajaxu, Conte faktycznie ma za duże ego.

A tu jest gość robiący świetne wyniki w fajnej taktyce - a jednocześnie Barca to dla niego idealny sposób wejścia do Europy.

Proponuje zwolnić Koemana i poprosić zawodników o obniżenie zarobków żeby starczyło na odszkodowanie

Szukanie trenera na sile i na zaraz rzadko przynosi efekty.

Dawac juz Xaviego gorzej na pewno nie będzie

Conte albo Martinez. Potrzeba strażaka z dużą sikawką

Klub musi podjąć jak najszybciej decyzję co do nowego trenera, bo za 2-3 tygodnie po ewentualnej porażce w Lizbonie może być za późno.

Progres jest, w zeszłym sezonie :
Barcelona - Bayern 2-8
Barcelona - Granada 1-2
Wszystko to z Messim, Griezmanem i Suarezem.
Teraz odpowiednio 0-3 i 1-1 i co ? Jest lepiej!!

ciekawe co ludzie i zarząd powiedzą jak przyjdzie nowy trener, nic się nie zmieni i barca nie wyjdzie z grupy w LM (co na tą chwilę jest bardziej prawdopodobne niż awans)
też będą narzekać na trenera czy pogodzą sie z faktem że barca zaczny być średniakiem?
koeman może cudów nie zdziałał ale grał tym co miał, więcej aktualna barca nie potrafi i tyle

Aż usłyszałem muzykę z Gladiatora po przeczytaniu tytułu.

No i git , widziałbym Xaviego , jak on zaczął trenować te al saad , całkiem inna drużyna i ta kombinacyjna klepka , fajnie by było

Joahim Low to byłby ciekawy trener dla nas osobiscie dałbym mu szanse, jeśli idą tak radykalne zmiany to pasuje spróbować trenera z inną wizją dla klubu z którego wydarto serce - Barca bez Leo jest jak człowiek bez serca - nie żyje

Na tą chwilę tylko Conte bądź Loew... Innych opcji poprostu nie ma

Jak patrzę te ścieki medialne w stylu: "jesteś już zwolniony, szukamy kogoś za ciebie, ale narazie trenuj i próbuj motywować drużynę" to nasuwa mi się tylko jeden scenariusz - Laporta chce żeby Koeman sam zrezygnował, bo inaczej tego się nie da wytłumaczyć. Być może potrzebny był mu tylko po to, aby zakontraktować Depaya i Wijnalduma za darmo.

Inni trenerzy widzą, a przynajmniej ich otoczenie, powinno widzieć jak zachowuje się Laporta. Ciekaw jestem kogo on znajdzie w takim razie.

A mi szkoda, że ludzie grillują Koemana. Kadra jest słabsza od każdej poprzedniej więc trener szuka najlepszego rozwiązania na każdy mecz. Jak słyszę głosy, że z Bayernem powinien pójść na wymianę ciosów, to mogłoby się skończyć jak LM.

Quo vadis Barcelono? Tego co się dzieje na dzień dzisiejszy w Barcelonie NIKT nie ogarnie na już.

Muszą sprowadzić prawdziwego wizjonera, taktyka i magika w jednym, żeby z tej drużyny zrobił w pół roku zespół na miarę przynajmniej 1/4 LM... Na pewno jak przyjdzie Conte to zespół nagle nauczy się jak wygrywać :D Ja to bym chciał, żebyśmy w tym roku w czwórce La Ligi się znaleźli i wyszli chociaż z grupy w LM... Ten rok stoi pod hasłem: "ogrywanie młodzieży". W zimie ściągnąć Olmo, w lecie powalczyć o Hochlanda i może coś z tego ulepimy...

Wszyscy się tak zachwycacie tym Conte ale on miał wyniki tylko tam gdzie były pieniądze na transfery, tu jest potrzebny trener który wyczaruje coś z niczego.

Pirlo to jakiś żart, tu należy postawić na prawdziwego trenera a nie wynalazek. Jedyny to Conte, trener z prawdziwego zdarzania lecz z trudnym charakterem. Martinez to znak zapytania, mimo bardzo dobrego składu Belgia nie agrała nic ponad. XAVI to wielka nie wiadoma, chyba za wcześnie. Pozostalym należy podziękować. Czekam na Conte.

Ludzie jak w ogóle można rozpatrywać Pirlo jako trenera Barcelony ? To są jakieś jaja ?

W obecnej sytuacji decyzja o zatrudnieniu nowego szkoleniowca musi być rozważna i przemyślana. Klub jest w dołku posiadając wielkie braki kadrowe co przekłada się na złe wyniki. Zatrudnienie następcy Koemana wcale nie musi oznaczać radykalnej poprawy gry przy ''szpitalu'' jakim mamy w kadrze.

Martinez i Xavi nie przyjdą bo MŚ. Chyba tylko Conte jest realną opcją.

Jak przyjdzie gość typu Conte czy Pirlo to nic się nie zmieni. My potrzebujemy trenera z wizją zbieżną z wizją klubu, a takim jest Xavi. Tu trzeba rozwijać indywidualnie młodych zawodników i zespół jako całość, a nie grać a'la wrzutki Koemana pod jakiś wymęczony wynik w danym meczu.

a może powrót Franka Rijkarda

Tutaj trener absolutnie nie zmieni sytuacji. Nie mamy DP. Nie mamy boków obrony. Nie mamy skrzydeł. Nie mamy napastnika. Gramy wąsko i do bólu przewidywalnie. Kadra jest zwyczajnie przeciętna. Doszliśmy nad krawędź.

W sumie to jak grac tiki take jak oni sie w 10 we wlasnym polu karnym bronili.
Z Messim i Grizzem bylo to samo, poprstu nie ma jak inaczej jak wrzutki albo strzaly z dystansu skoro przeciwnik nie chce wyjsc z 16ki.

Conte moglby przyjsc tylko czy baleriny dadzą rade?

Bylem zwolennikiem pozostawienia go do konca sezonu ale jakos po ostatnich meczach widze to coraz gorzej... do tego sama atmosfera sie robi coraz bardziej napieta, co pewnie nie pomoze w znalezieniu wspolnego jezyka pomiedzy trenerem a zespolem ;) i nie wiem czy da sie w chwili obecnej jeszcze to jakos naprawic... braki kadrowe swoja droga, natomiast tutaj nawet nie widac zadnego pomyslu... wczoraj sie to ogladalo tragicznie - caly mecz na wrzutki to nie jest pomysl na gre, tylko proba przetrwania :P a raczej nie o to chodzi zeby w taki sposob budowac Druzyne ;)

Tak rozjebac taki klub

Martimo bee, Valverde bee, Setien bee, Koeman bee, może w końcu czas powiedzieć , że to piłkarze są bee.

Z Koemanem też nie ma co liczyć na długofalowy projekt.

To niech treningi prowadzi do tego czasu nawet jakiś asystent. Widzę ten entuzjazm na treningu i w meczach z Cadiz i Leventa z trenerem, który publicznie mówi, że się piłkarze do niczego nie nadają.

Przecież Pirlo jest jeszcze gorszy od Koemana. Conte, Martinez jedyni słuszni moim zdaniem, reszta nie podniesie poziomu. A szczerze dałbym Koeamanowi ten sezon dokończyć.

Broniłem Komana od początku ale teraz uważam, ze już dość, nie sra się we własne gniazdo. Od tej młodzieży można wycisnąć naprawdę dużo, potrzebujemy zmiany.

Xavi to idealny kandydat na długofalowego trenera, jest jeden problem. Mundial w Katarze, którego Xavi ma być chyba dużą częścią więc nie wiem czy odejdzie z Kataru do nas już teraz

"a drugi jest bez pracy"

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak przyjedzie Pirlo to chyba zejdę. "Marzenie" to Martinez albo Conte.