Media: Ronald Koeman zostanie zwolniony, ale jeszcze nie teraz

Julia Cicha

21 września 2021, 11:02

Mundo Deportivo, Sport, Goal.com

106 komentarzy

Fot. Getty Images

Hiszpańskie media zgodnie podają, że Ronald Koeman nie zostanie zwolniony przed czwartkowym meczem z Cádizem mimo potknięcia z Granadą. Niektóre źródła uważają, że Barça niedługo pożegna się z trenerem, ale musi znaleźć odpowiedni na to moment oraz przede wszystkim poszukać następcy Holendra.

Po porażce z Bayernem władze klubu postanowiły dać szkoleniowcowi jeszcze tydzień, w którym odbędą się trzy mecze. Drużyna straciła punkty już w pierwszym z nich, co nie wróży najlepiej, ale wczoraj Mateu Alemany i Ramon Planes udali się do szatni jedynie w celu porozmawiania z Koemanem. Na razie nie doszło i nie dojdzie do zwolnienia. Hiszpańskie media zgodnie podkreślają, że Barça nie chce trenera przejściowego, tylko kandydata na długofalowy projekt, a takiego nie będzie łatwo znaleźć.

Już wczorajsze manewry kadrowe Koemana pokazują, że zaczynają kończyć mu się pomysły. Zespół pod koniec meczu grał z trójką napastników złożonych z dwóch stoperów i Luuka de Jonga. Cała taktyka opierała się na licznych wrzutkach w pole karne. Później na konferencji prasowej trener bronił się brakami kadrowymi, które są ewidentne, ale nie przysłaniają nie najlepszej pracy Holendra.

Na liście potencjalnych następców Koemana znajdują się według Goal.com Robert Martínez, Xavi oraz dwa kolejne nazwiska (jeden z trenerów ma ważny kontrakt, a drugi jest bez pracy). Zdaniem portalu obecny szkoleniowiec nie ma szans pozostać na stanowisku do połowy października, chyba że w drużynie zajdzie radykalna zmiana. Gerard Romero mówił wczoraj z kolei o Löwie, Pirlo, Cocu, Conte i Xavim.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

a może powrót Franka Rijkarda
« Powrót do wszystkich komentarzy