Marc-André ter Stegen: Przyjmujemy ten punkt, lecz mamy poczucie, że mogliśmy zrobić więcej

Mateusz Doniec

20 września 2021, 23:51

Barca TV

8 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona zaledwie zremisowała na Camp Nou z Granadą 1:1, a bramkarz Barçy Marc-André ter Stegen znów nie zaprezentował się z najlepszej strony. Niemiec popełnił błąd przy bramce dla gości, wychodząc z bramki do wrzuconej piłki w pole karne.

Jakie masz odczucia po tym meczu?

Pozostaje niesmak, szczególnie po końcówce, gdy zdobyliśmy wyrównującego gola. Mogliśmy wygrać to spotkanie. Gdy traci się gola na samym początku meczu po pierwszej akcji rywala, wszystko robi się o wiele trudniejsze. Mieliśmy wiele problemów i chociażby z tego powodu remis nie jest najgorszym wynikiem. Mogliśmy nawet przegrać ten mecz. Przyjmujemy ten punkt, lecz mamy poczucie, że mogliśmy zrobić więcej.

Wiele mówi się o tym, aby być cierpliwym. Jaką wiadomość przekażesz kibicom?

Potrzebujemy ich bardziej niż kiedykolwiek. Musimy być zjednoczeni. To dla nich trudna sytuacja, podobnie jak dla nas. Kibice nie mogą przestać nas wspierać, tak samo jak my nie możemy przestać grać. To niełatwa sytuacja dla wszystkich. Jestem przekonany, że energia, jaką wnoszą do młodzi zawodnicy, może ponieść cały zespół.

Co musi się zmienić, aby lepiej radzić sobie w takich meczach, jak dzisiaj?

Trudno się gra, gdy traci się bramkę na samym początku, a rywal kładzie się przy każdej możliwej okazji, kradnąc czas. Od sytuacji bramkowej nie udało im się tak naprawdę wykreować okazji, ponieważ dobrze się broniliśmy. Rezultat mógłby być lepszy. Zawsze ma się poczucie, że można było wygrać.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie "mogliśmy wygrać ", a "powinniście" bo po obrazie tego co zaprezentowaliście, nie mogliście wygrać taką grą

Nie było kibiców na trybunach - było źle, brak wsparcia. Teraz gdy już są, nadal nic się nie zmienia.

Gdzie niby była jego wina przy bramce? Widzę że tutaj sami specjaliści... i typowi kibice barcelony w dzisiejszych czasach. Bramka w żadnym stopniu nie padła z jego winy.

@Woland10 po piwo poleciał.

Ter Stegen to jednak nie poziom Oblaka, Neuera, Donnarrumy... Powinien lepiej się zachowywać na boisku dzisiaj.

@Batys każda wymówka dobra.. Byle by coś na odczepnego powiedzieć

@gaucho104 Jak obejrzysz powtórkę, to zauważysz, że wyszedł z bramki do dośrodkowania, po czym się wycofał, dzięki czemu piłkarz Granady wbijał piłkę właściwie do pustej bramki.

Populista zamiast gadać zacznij bronić.