Marc-André ter Stegen: Przyjmujemy ten punkt, lecz mamy poczucie, że mogliśmy zrobić więcej

Mateusz Doniec

20 września 2021, 23:51

Barca TV

8 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona zaledwie zremisowała na Camp Nou z Granadą 1:1, a bramkarz Barçy Marc-André ter Stegen znów nie zaprezentował się z najlepszej strony. Niemiec popełnił błąd przy bramce dla gości, wychodząc z bramki do wrzuconej piłki w pole karne.

Jakie masz odczucia po tym meczu?

Pozostaje niesmak, szczególnie po końcówce, gdy zdobyliśmy wyrównującego gola. Mogliśmy wygrać to spotkanie. Gdy traci się gola na samym początku meczu po pierwszej akcji rywala, wszystko robi się o wiele trudniejsze. Mieliśmy wiele problemów i chociażby z tego powodu remis nie jest najgorszym wynikiem. Mogliśmy nawet przegrać ten mecz. Przyjmujemy ten punkt, lecz mamy poczucie, że mogliśmy zrobić więcej.

Wiele mówi się o tym, aby być cierpliwym. Jaką wiadomość przekażesz kibicom?

Potrzebujemy ich bardziej niż kiedykolwiek. Musimy być zjednoczeni. To dla nich trudna sytuacja, podobnie jak dla nas. Kibice nie mogą przestać nas wspierać, tak samo jak my nie możemy przestać grać. To niełatwa sytuacja dla wszystkich. Jestem przekonany, że energia, jaką wnoszą do młodzi zawodnicy, może ponieść cały zespół.

Co musi się zmienić, aby lepiej radzić sobie w takich meczach, jak dzisiaj?

Trudno się gra, gdy traci się bramkę na samym początku, a rywal kładzie się przy każdej możliwej okazji, kradnąc czas. Od sytuacji bramkowej nie udało im się tak naprawdę wykreować okazji, ponieważ dobrze się broniliśmy. Rezultat mógłby być lepszy. Zawsze ma się poczucie, że można było wygrać.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ter Stegen to jednak nie poziom Oblaka, Neuera, Donnarrumy... Powinien lepiej się zachowywać na boisku dzisiaj.

@Woland10 po piwo poleciał.
« Powrót do wszystkich komentarzy