Dobra forma Francisco Trincão w Wolverhampton

Julia Cicha

19 września 2021, 20:30

AS

23 komentarze

Fot. Getty Images

Francisco Trincão nie odniósł sukcesu w Barcelonie, z której odszedł do Wolverhampton. 21-latek dużo lepiej jednak radzi sobie w Premier League, która okazała się dla niego strzałem w dziesiątkę.

Portugalczyk ma w drużynie wielu rodaków, a trener Bruno Lage kontynuuje pracę Nuno. Nie doszło do wielu zmian w składzie, ale jedną z nich jest wywalczenie sobie miejsca przez Trincão. Do tej pory skrzydłowy zagrał w pięciu kolejkach ligowych od pierwszej minuty, a tylko w jednym meczu wszedł na murawę z ławki rezerwowych. Co ciekawe, to właśnie w nim wpisał się na listę strzelców. Występuje na prawym skrzydle, które do tej pory było zarezerwowane dla Adamy Traoré, ale teraz Hiszpan przeniósł się na lewą flankę, na której zbliżył się do bramki. Francisco angażuje się w obronę, co jest kluczowe w Wolverhampton, ale przede wszystkim skupia się na ataku. Wyniki zespołu jak dotąd nie są jednak najlepsze, głównie przez brak skuteczności. Ich współczynnik xG (expected goals) jest bowiem jednym z najwyższych w lidze.

Dobra postawa Trincão nie pozostała niezauważona przez selekcjonera reprezentacji Portugalii. Fernando Santos powołał go na ostatnie zgrupowanie, gdy w ostatniej chwili z kadry wypadł Pedro Gonçalves. Barcelona nie spuszcza oka z Francisco, ponieważ nie można zapominać, że przebywa on w Anglii jedynie na wypożyczeniu, a po sezonie wróci na Camp Nou, chyba że jego nowy klub skorzysta z opcji kupna.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

I dobrze, niech trzyma dobrą formę a Wilki może go od nas wykupią :) ps. Mają opcje pierwokupu ?

Trin gra dobrze w słabym klubie, który nie ma wyników i cierpi na brak skuteczności..... Serio?

Wspaniale... Niech się tam świetnie spisuje to go wykupią i oby mu się wiodło z daleka od Barcy

Oglądałem jeden mecz Wilków, ten ostatni, i nic nie grał. Szarpał Traore ale i tak nic z tego nie wyszło. Przegrali kolejny mecz nie strzelając bramki. To że gra to nie sukces.

Lepiej go i tak oddać ;)

Jaka ma klauzule wykupu przez Wilki ktoś pamięta?

A teraz przy tych kłopotach kadrowych co mamy grałby w podstawowym składzie. Przydałby się

Strzałem w 10 było oddanie Emersona.. co gość gra masakra
konto usunięte

Potężna forma. Jego zespół jest 16 w tabeli, a Trinkało strzelił jednego gola.

Dobrze, że kreuje, ale najbardziej boli ten brak skuteczności

Co dobre? xD
Strzał w dziesiątkę?

Trochę szkoda ze go tak oddali bo teraz jak nie ma grizza i Mesjasza to mógł by odpalic u nas.